Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az hogy érzelmileg...

Mit jelent az hogy érzelmileg labilis személyiség zavar?

Figyelt kérdés
Ez komoly? Vagy elmúlik? Vagy fokozódik?
2012. máj. 22. 19:28
 1/4 anonim válasza:
100%

Az érzelmileg labilis személyiségzavarban szenvedő egyént az impulzív cselekedetek, a következmények figyelmen kívül hagyása jellemzi. A hangulat kiszámíthatatlan és szeszélyes, az érzelmek kitörésének hajlama észlelhető, és a kirobbanó viselkedés kontrolljának képtelensége. Házsártos viselkedési tendencia, másokkal konfliktusok, különösen akkor, ha az impulzív cselekedeteket bírálják, vagy akadályozzák.


Jellemző pl. a tinédzsereknél, ami idővel elmúlik, de a felnőtteknél ha nem múlik el egy idő után, érdemes pszichológushoz fordulni vele.

2012. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy állapot,ami leginkább neked teher,illetve a téged szeretõ embereknek.

A labiitás abban nyilvánul meg pl. azt mondod veszel egy kék zoknit,majd elkezdesz azon tipródni,hogy kell-e kék zokni.Ha veszel kék zoknit,biztos nem fog tetszeni a párodnak.stb.

Ezt a gondolatsort lehet húzni a végtelenségig.

A jelenségbõl következik,hogy nem lehet tudni mikor mi lesz,mert bizonytalan a személyiség.

2012. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

uristen én pont ilyen vagyok..nehéz elviselni ezt magamban, meg a környezetemnek is..főleg az olyan emberekkel kell vigyázni, aki csöndesnek visszahúzódónak néz ki közben emg ilyen..

24l

2012. máj. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Borderline más néven.
2012. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!