Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom megjegyezni...

Miért nem tudom megjegyezni az évszámokat?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta problémám van a történelem tanulással. Egyszerűen hiába próbálkozom sehogy sem tudom megjegyezni a dátumokat. Vagy ha meg is jegyzem két nap múlva már a századra sem emlékszem pontosan. Ezért mindig is szenvedtem a törivel mióta csak tanulom. Mindig is hármas voltam belőle.. de nem csak a történelmi évszámokkal van a baj, a családom és a barátaim születésnapját sem tudom megjegyezni. Lehet hogy diszkalkuliám van? Vagy ez valami más? Mit tehetnék ellene? Most tizenhét éves vagyok és már előre félek, hogy mi lesz a történelem érettségin..
2012. máj. 25. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy megjegyezni, hogy pl 12-24, és mondogasd vissza többször. Nekem így könnyebben ment, és most már tudom fejből a tb számom, adószámom, szigszámom, szla-számom, mindent. nem hinném, hogy ez diszkalkulia, akkor számolni sem tudnál.
2012. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne törd rajta a fejedet. Ugyanis semmilyen kapcsolat nincs egy évszám, meg egy esemény között, amihez kötnöd lehetne. Tudod vannak emberek, akiknek a humán tantárgyak mennek, vannak akinek a real tantárgyak. Nekem a matek fizika volt a könnyű, és sohasem tudtam megérteni, hogy I.Lajos után, miért nem a II. Lajos uralkodott, amikor egyikük sem volt Lajos? Próbáld megérteni pl. a római pápák névsorát. De sokat kínlódtam ilyesmikkel....
2012. máj. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak. Középszintű érettséginél használhatsz atlaszt, abban pedig benne vannak az évszámok, a hadjáratok térképein is jelölve vannak stb.. És az is ott van a csaták évszámai mellett hogy ki nyert és hol, szal ne aggódj emiatt :)

Én évszámokat úgy tanulok ha nem lehet atlaszt használni, hogy lerajzolom az eseményt úgy hogy az évssám is a része legyen. Pl. tegyük fel, 587 - a gótok katolikus hitre térnek. Goth egy hatalmas kereszttel és egy 587est ábrázoló tetoválással. Így tanultam meg egy dolgozathoz kb 50 évszámot, a rajzolás max egy óra alatt megvolt. Persze volt köztük olyan amit nagyon kidolgoztam (amiket nehéz megjegyezni vagy könnyen összetéveszthető másikkal), volt amit csak vázlatosan. Dolgozatnál csak elképzeltem a rajzot és egyből beugrott a szám. Vagy írtam verset róluk. :D Ötöst kaptam :) Próbálj meg valamit, aminek a segítségével a számra nem úgy tekintesz, mint egy szám a számrendszerben, hanem egy szó, vagy egy képi elem :) A család/barátok születésnapjaival is csinálhatod ugyanezt. És írd fel magadnak naptárba, és jól látható helyekre hogy kinek mikor van, így nem felejted el és ha sokszor látod, könyebben megjegyzed :)

2012. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm a sok segítséget:) a rajzolásos technikát pedig ki fogom próbálni, amúgy is nagyon szeretek rajzolni:)egy hét múlva év végi történelem vizsgám lesz remélhetőleg addigra sikerül megtanulnom:D
2012. máj. 27. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!