Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Töri órára évszámokat kell...

Töri órára évszámokat kell tanulnom, vagy 20-25 évszámot, de egyet se tudok megjegyezni valamiért keverem őket, valami tipp hogy tudnám könnyen megtanulni?

Figyelt kérdés
Puskázáson kívül :D:D
2011. máj. 11. 13:07
 1/8 anonim válasza:
Én azt szoktam csinálni hogy ha beszélek a mondat elején vagy végén legyen az évszám és a helyszín.pl: Elmentem a boltba 1848 Pest.
2011. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

be kell magolni őket, nem tudsz nagyon mit tenni.

A mi tanárunk is évszámmániás volt, eleinte én is nehezen tudtam megtanulni őket, de egy idő után belejöttem és simán ment.

"gyakorlás" kérdése az egész.

2011. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerencsére a miénk nem ilyen.
2011. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

[link]

tanulókártyás program, magoláshoz ideális

2011. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kösd azokhoz a személyekhez vagy helyekhez amivel kapcsolatban van... pl 1222 Aranybulla, nekem a "bull" miatt egy bika jut róla eszebe amelyik aranyból van és a nyakában lóg egy plecsni amin az van hogy "1222"... meg ilyen hülyeségek...


asszociációs módszerrel könnyebben megtanulható.

vagy találj ki 1-1 mondatot ahogyan írták, de olyna is szerepeljen benne amiről NEKED eszedbe jut majd a dolog...

2011. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alakítsd a számjegyeket betűkké, és ezekkel a betűkkel kezdődő szavakból rakjál össze egy mondatot az adott eseményről! Egy számhoz több betű is tartozhat, úgy könnyebb. De bármi jó, amivel asszociálni tudsz.
2011. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni láthatatlan tintát,de csak akkor,ha nagyon nem menne! :) Amúgy, ajánlom a magolást ,a hasonlítgatást is jónak találom!
2011. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy mi mi után következett és hogy zajlott a történelem azon része, amit tanulsz, akkor nagyjából be tudod lőni az évszámokat. Ha pedig 5-ből 5 évszámot tanultál meg egy intervallumban, akkor is sorba tudod rendezni.
2011. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!