Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm pediofóbiás (fél,...

Mrelectro95 kérdése:

A barátnőm pediofóbiás (fél, retteg a játékbabáktól). Hogyan lehetne ezt kezelni, gyógyítani, segíteni rajta ha egyáltalán lehet valahogyan?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre jobban retteg a játékbabáktól, rémálmok gyötrik miattuk. Egy olyan filmet sem mer már megnézni amelyikben bármiféle játékbaba van, nem tud egy légkörben lenni velük. Volt már esetleg valakinek ilyen problémája? Legyen szíves adjon tippeket, aki tud! :/ Lehetne rajta bármiféle módon segíteni?
2012. máj. 28. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az angol wikipedia szerint sima pszichológiai terápiákkal lehet rajta segíteni. Olyanokkal, amik más fóbiákra is hatásosak. Valamint megemlíti még az akupunktúrát is.
2012. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Esetleg azt nem tudod hogy ezek a terápiák milyenek? (Mármint hogy csak szimplán ki kell beszélniük magukból a betegeknek a gondjaikat, vagy esetleg szembesítik őket a félelmükkel?)

2012. máj. 28. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Ír sima relaxációs gyakorlatokkal, amikor szinte félálomszerű állapotba hozzák őt. Ez nagyon jó, nekem is sokat segített bizonyos problémákon. Ír még kognitív tudásterápiáról is. Amiről nagyon sokat még nem tudok modani, mert eddig csak az ismerkedő foglalkozáson voltam. De nagyon jónak ígérkezik, mert teljesen bemutatja, h milyen a pszichológiai háttere, annak ami az emberrel történik és segít lépésről-lépésre levetkőzni a betegséget. Vannak még szimpla beszélgetős meg gyógyszeres terápiák, de szerintem ezek nem olyan hatásosak hosszútávon.
2012. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg kell fejteni, hogy miért. Ha az eredeti konfliktust, amiből a pediofóbia kialakult, feloldja, akkor a pediofóbia is megszűnik. Meg lehet próbálni otthon, egyedül, vagy pszichológussal, ha egyedül nem megy.
2012. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom pszihologusa valogatja, de legtobb esetben szembesitik oket a felelmukkel.


Van pl aki a bohocoktol fel, es a pszihologus odatette bohocos kepeket nezegetni, egy ido utan meg bejott egy ember hulyulni bohocruhaban.

2012. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Sokat segítettetek :)
2012. máj. 28. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle fóbiát lehet orvosilag kezelni. A legegyszerűbb, és a legolcsóbb eljutni sztk-s pszichiáterhez. Nem gyógyszerért, hanem szaktanácsért. Ez 2 perc az életedből, és tudni fogod, mi a teendőd.
2012. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot/tanácsokat! :)
2012. máj. 28. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
nem nézett túl sok Chuckies filmet? xD [link]
2012. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Az egyik lány barátom a sötéttől félt, meg a galamboktól, és a sötéttől való félelme eléggé megnehezítette az életét neki is, meg a párjának is. Őt úgy tudom, hogy ilyen félálomszerű állapotban kezelte a pszichológusa. Egy ilyen fiatal pszichológusok alapítványához járt, én is voltam náluk még régen. Nagyon kedvesek, meg segítőkészek, és nekem először elmondták, hogy mi fog történni, meg hogy milyen lehetőségek vannak a szorongásom kezelésére.

Nekem is nagyon sokat segítettek, meg a barátomnak is, én nagyon hálás vagyok nekik.

Meg tudod nézni őket itt [link]

Én Szokolai Árpádhoz jártam, bár őt most nem találtam meg, hiába kerestem.

2012. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!