Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy a pszicholó...

Honnan tudom, hogy a pszichológus belém beszél valamit, vagy tényleg igaza van?

Figyelt kérdés
Aláírom, hogy sokszor az ember helyzetét kívülről jobban látják mások, mint saját maga, de néha már nem tudom mit higgyek. Pl. mikor a pszichológus szajkóz valamit, hogy "ez bizony ezért van", és én erre eleinte határozottan állítom, hogy nem. Hetek múlva, már én is azt hiszem, amit ő mond, de nincs bennem (mindig) az a felismerés, hogy "valóban igaza volt, már látom", inkább csak elfogadom, hogy "jó, legyen így", és dolgozunk tovább. Honnan tudom, hogy jó úton járok-e?

2012. máj. 30. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem állított ilyeneket a pszichológusom, h ezért v azért van. A beszélgetést kérdésekkel vezette, de én beszéltem és én állapítottam meg. Max olyan kérdései voltak, h mit érzek, mire gondolok, mire köövetkeztetek. Ennyi. Sosem beszélt belém semmit. Valószínűleg te valami kuruzslóhoz jársz.
2012. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ő nem vezetett le következtetéseket? Amik összegyűltek a kérdésekből, azt összefoglalva tett valami megállapítást?

Lehet, hogy túlzó voltam evvel az "ez bizony ezért van"-nal, mert kuruzsolónak semmiképp nem mondanám.

2012. máj. 30. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
a pszichológus csak kérdez. méghozzá úgy h te tudj levonni következtetést. ha egy pszichológus azt mondja h ez ezért meg azért van akkor azonnal váltsd le. pfff
2012. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FeeroP válasza:
Ha nem értesz egyet valamivel a pszichológussal, akkor azt mond meg neki. Igen olyan előfordulhat, hogy a pszichológus mond olyat, ami nem tetszik, vagy nem értesz egyet. Ezzel semmi gond nincs. Minden ember, ha olyan dologgal szembesül, azt hárítja, nem fogadja el. Mindenképp mond el a pszichológusodnak ha valamivel nem értesz egyet.
2012. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamilyen szinten elkerülhetetlen. A pszichológusok is csak emberek, és nyilván mindegyikük úgy gondolja, hogy amit tanult az nagyrészt helytálló, ő pedig jó szakember, így jól meg tudja ítélni a helyzeteket.

Hogy is mondjam... Nyilván mindegyikük meg van győződve az igazáról (ami összeállhat a tanultakból, a tapasztaltakból stb.).


És valóban szoktak ők is kijelentéseket tenni, pláne egy olyan személynél, aki ha rájön valamire csak magában fontolja meg és nem mond semmit. Vagy ha túl bizonytalan az illető akkor is muszáj nekik egy kicsit irányítani a beszélgetést és nem csak kérdezgetni, hanem kimondani is dolgokat.


Általában ez működik is, olykor viszont előfordulhat az, ami miatt a kérdező is aggódik.

Azt tudom tanácsolni, hogy ha tartósan így érzed, akkor válassz másik szakembert.

Tökéletesen értem a problémádat, sajnos ez valós jelenség.

Talán az segíthetne még ha ilyenkor visszakérdeznél, illetve kérnéd a pszichológust, hogy bizonyítsa, támassza alá tényekkel. Szerintem ne nyugodj bele, igenis vitatkozz. Így felesleges az egész, de ezt neki is észre kellene vennie, még akkor is ha egyébként igaza van, csak te nem látod be.

A jelenlegi állapot tarthatatlan, ugyanis nem az kellene legyen a cél, hogy kínodban elfogadd amit mond, hanem, hogy meg is értsd miért van úgy. Hiába szakember, és hiába nem látják be sokszor a betegek, hogy tévednek, akkor sem vagyok meggyőződve róla, hogy - ahogy te is írtad - jó úton jársz. Próbálkozz meg azzal, hogy válaszokat kérsz a miértekre (támassza alá, miért van úgy), ha nem jön be, keress másik szakembert.

2012. jún. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!