Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bőrgyógyász beutalhat pszichol...

Bőrgyógyász beutalhat pszichológushoz, kérésre?

Figyelt kérdés
Van egy el nem múló bőrbetegségem, ekcéma, és azt mondják legnagyobb részt a stressz okozza. Én pedig szeretnék elmenni egy pszichológushoz, mert nagyon sok bajom van, és úgy érzem muszáj lenne... Ha a bőrgyógyásznak megmondom, hogy jó lenne, ha beutalna, akkor beutal? Vagy van más ötletetek, hogyan jussak el egy ilyen emberhez?

2012. máj. 17. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos ad beutalót.

De a legtöbb helyen pszichiáter van, nem pszichológus.

Nem ugyanaz!

2012. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

háziorvoshoz nem akarok menni... a bőrgyógyász meg utalt már be sebészetre, akkor pszichiáterhez is be tudna.

egyébként voltam már kiskoromban pszichiátrián, ott is volt ilyen, hogy beszélgetni kellett valakivel.. és írtak fel gyógyszert is. tudom a különbséget.

és köszi a választ

2012. máj. 17. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, beutal, elmész, kapsz pár bogyót 10 perc beszélgetés után és valami címkét, hogy mi a bajod. (ha semmi, akkor is lesz valami megnevezés és bogyó is!!)

Viszont ha meg tudsz engedni havi x ezres kiadást, akkor tudsz keresni magánpszichológust, aki nem gyóygszerez be. Lehet, hogy van, ahol van sztkban is ilyen lehetőség, de náluk pl nincs, csak pszichiáter, ha a te környékeden van, akkor is először a pszichiátriai 'vizsgálaton' kell részt venned és jó esetben tovább juthatsz pszichológushoz.

2012. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha egyszer lehetőséged van menj el magánpszichológushoz.

Ha valóban atópiás ekczémád van, akkor az is lehet, hogy fertőzés okozja. Tehát először én kezdeném a fertőzések kizárásával. A bőrgyógyászodat meg kéne kérdezni milyen vizsgálatokat javasol, és szépen elvégezni őket.

Ha atópiás ekczémád van, akkor egy hosszabb meghüléstől is előjönnek a viszkető piros foltok. :)

Stresszoldásra nagyon jó a mozgás. Táncolj zenére.


A pszichiátert én is csak végső megoldásként javaslom, mert ők inkább begyógyszereznek. S van eset, mikor nincs is szűkséged ezekre a bizonyos bogyókra.

2012. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász beutalhat sebészhez, ha már nem tudja kezelni a bőrbajodat. De pszichiáterhez nem utalhat, vagy csak azon ritka esetben, ha a bőrbajod pszichiátriai eredetű.
2012. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!