Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen öngyilkossági gondola...

Hirtelen öngyilkossági gondolat a fejemben adott helyzetnél. Mit tegyek ellene? 14/L (lent)

Figyelt kérdés
Pl. zebránál, vasútállomásnál amikor látom jön a vonat/autó hirtelen gondolat "mi lenne ha" egyből megrázom a fejem hogy nem szabad, hisz fiatal vagyok még...Most biztos azt hiszitek hogy megint egy emós kamasz, de nem. Nem hordok fekete ruhákat, nem vágdosom az ereimet stb., sőt imádom a színes ruhákat, a problémák ellenére is mosolygok.Itthon minden nap veszekedéseket hallok ami miatt nagyon rossz állapotba kerülök amikor kijön rajtam. De mégis elnyomok magamban mindent, és egy rövid séta után már mosolygok.
2012. máj. 31. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne is gondolj ilyenekre ... szerintem azert van ez mert a csaladban sincs beke es ez megvisel teged... de ha barmit is tennel magaddal azzal nem oldanad meg a problemakat...az egesz elet arrol szol,hogy szembeszalj a problemakkal es probald meg tultenni magad rajtuk mindenkinek van problemaja kisebb nagyobb de ez az elet rendje valamilyen szinten...
2012. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
arra gondolj, mi lenne ha túlélnéd......... van ennél rosszabb?? gondolj arra hogy elüt egy vonat de nem halsz bele hanem mondjuk levágja a lábaidat. ritka az az eset hogy a megnyomorodott emberek öngyilkosok akarnak lenni, mert az élet nekik kihívás. de tényleg megérné egy egészséges embernek ilyen életet választania? mi a garancia hogy meghalsz és megszűnsz létezni?
2012. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy nőttem fel, hogy minden nap veszekedést hallgattam otthon. Egyszer sem volt suicid gondolatom ennek ellenére. Inkább inspiráljon arra, hogy tanulj és kitörj belőle. Erre fordítsd az energiád, a gondolataid.
2012. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyon sok ember fejében megfordul ez a gondolat. Szerintem ne ijedj meg tőle, hanem próbáld kicsit átgondolni, hogy milyen örömeid vannak az életben. A problémákkal is szembe kell nézni. Sajnos van amin az ember egyedül nem tud változtatni, de ettől még nem kell feladni! Ha a szüleid veszekednek, azt nekik kell megoldani, nem a te feladatod. Sportolj, olvass érdekes könyveket, legyél a barátaiddal, stb. Ezek a dolgok nagyon fontosak, hiszen támaszt nyújtanak, örömmel töltenek el és megerősítenek abban, hogy kitarts a nehéz helyzetekben. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad a kétségbeesés.

Ha tudnál otthon erről beszélgetni, az lenne a legjobb - együtt megoldani a problémákat.

Elvileg az iskolában (tudom, hogy most éppen szünet van) kell, hogy legyen iskolaorvos/védőnő. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, őket felkeresheted, és egész biztosan segítenek.

2012. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Anyukám és a haza költözött 30éves testvérem veszekednek (apukám kiskoromban elhunyt), ezt próbálom igyekszek a lehető legtöbbet kihozni magamból a tanulás terén, hogy úgy érezzem jobb vagyok náluk és hogy amint lehet elköltözzek itthonról amihez jó munkahely kénne hogy boldoguljak...Az a baj hogy anyukám nem enged még egyedül se sehova pl.tőlünk 5percnyire lévő strandra se, nem hogy a barátaimmal :((
2012. jún. 30. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem is megfordul a fejembe ez.

Miért veszekednek otthon ? anyagi gondok miatt ?

azért nem enged sehova az anyukád mert félt téged.

14 éves vagy. Tanulj sokat és nyelvet !

2012. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy szorgalmasan tanulsz. Mások ilyen helyzetben talán még azt is elhanyagolnák. Legyenek céljaid, amikért küzdesz. Ezeket ne azért tűzd ki, hogy elmenekülhess, hanem azért, hogy az életben boldogan megálld a helyed - így öröm lesz a tanulás!
2012. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Itt van két kérdésem mind a kettőt én írtam ki az elsőt régebben. Részben ezek miatt fordulnak elő veszekedések. Még alig kezdődött el a szünet, de már napi több alkalommal rohanok el itthonról sírva http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..
2012. júl. 1. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnálatos az, hogy a szülőd önző, bizalmatlan, zsarnokoskodó ember, aki 14 éves embert úgy kezel, mintha 4 lenne, de egy valóban okos ember ezt is tudja kezelni.


Úgy kell kezelni, hogy te látod, hogy mit akarsz tenni a jövőben, merre akarsz menni és mit akarsz csinálni. Hogy közben neked alkalmazkodnod kell és pitizni, behajolni stb.. - nem számít. Semmi sem számít, ha tudod, hogy egyszer eljön a nap, amikor bevágod magad mögött az ajtót és arra mégy a Világban, amerre TE akarsz - és nem arra, amerre mások akarják, hogy te menj. Csak ehhez nagyon sok erő kell, lemondás.


Olvass sokat, klasszikusokat! Nagyon-nagyon sokat lehet tanulni tőlük, nagyon sok támaszt adjnak az embernek, olyan erős belső támaszt, amit senki sem tud teljesen összetörni. Ezekbe az oszlopokba később, ha igazán baj van, mindig tudsz kapaszkodni.


Én még olyan világban kényszerültem kitörni egy borzalamas családból, amikor azért is megbélyegezett mindneki, mert pszichiáter segítségét kértem. Holott szó szerint az életemről volt szó és nem arról, hogy anyu elenged-e a strandra vagy sem.


Nektek már van iskolapszichológus, képzett ifjúsági pszichiáterek serege, szakkönyvek laikusoknak...egy csomó segítség.

Lábra kéne kicsit állni, és használni az a saját erőt és akaratot! Van ott, csak keresni kell. Ha pedig nincsen, akkor sajna minden jó tanács hiábavaló. Akkor csak panaszkodni fogsz és a mannát várni, meg a megváltást. Mint oly sok kortársad itt, a neten.

2012. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ps: a kérdésedre az a legegyszerűbb válasz: amikor ilyen gondolataid vannak, AZONNAL gondolj másra. Tereld el a gondolataidat valami mással.


Ha pedig nem boldogulsz, és egyre több probléma gyötör (birtokló, el nem engedő, zsarnokoskodó anya vagy apa mellett tuti lesz), akkor minél előbb keress meg egy szakembert!

2012. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!