Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat skizofrénia az...

Kialakulhat skizofrénia az antidepresszánstól?

Figyelt kérdés
Orvos nemrégiben írt fel SSRI-t. Ha beszedem nagyon zavart leszek. Igaz hogy sokkal nyugodtabban és boldogabban érzem magam, de annyira zavart vagyok, hogy úgy érzem a saját belső gondolatvilágom annyira felerősödik hogy sokszor elnyomja a valódi világot. Nem tudom a fantáziámat elnyomni és elbóbiskolok meg kilassulok hétköznapi teendőim közt is. Olyan mintha egy masszában élnék, mintha álmodnék nappal is, egész napomat ilyen félkómába tőltöm és csak napok múlva józanodok ki. Nem tudom mindennap szedni a gyógyszert, ez már a második ilyen tabletta és ugyanaz a hatás mindegyiknél. Félek hogy ez a fajta alvási komatikus állapot végül elnyomja a valós életemet és skizofrén leszek. Reális a félelmem ? Mit csináljak ?
2012. máj. 31. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Antidepresszánstól nem lesz senki skizofrén, ilyenről sosem hallottam. Nem lehet, hogy nagyon erős neked az az adag, amit szedsz?
2012. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem alakulhat ki. A félelmed nem reális. Ha zavarnak a mellékhatások, beszélj róluk az orvossal, ne kezdd el laikusként az adagodat változtatni.
2012. jún. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A második szem gyógyszertől már így érzed magad? Még vissza se mehetsz az orvosodhoz, mert ahhoz, hogy meg lehessen állapítani valamit, legalább 2 hét szedés kell, és nagyon rosszul kell légy tőle, hogy lecseréljék. Legyen már kis tartásod, ha már elmentél szakorvoshoz. Különben milyen bajra, mit írtak neked?
2012. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Agorafóbiára és depresszióra írták fel és ha beszedem, akkora összefolyika valóság és nem érzem a napokat,mintha minden egybefolyna és valami blokkolja az érzékeimet, egy mámoros kóma szerű érzésben folyok, lebegek. Félek hogy beállva maradok.
2012. jún. 1. 00:40
 5/12 anonim ***** válasza:
ez mind lehet az ssri mellékhatása. nem alakithat ki semmi iylet mivel a skizofrénia neurológiai betegség,tehát kimutatható ct-vel mindennel. nem beszélve arról hogy aki ilyen, az világba nem tudja. szerintem ne olvasgass annyit ilyesmiröl..de legalább tanuld meg mi az a skizofrénia mielött magadba probálod magyarázni hogy olyan egyedi legyél.
2012. jún. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak:én úgy tudom ,hogy nem mutatja ki a skizofréniát a ct vizsgálat!
2012. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

13:25


[link]

2012. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy közeli családtagomnak enyhe szorongásra SSRI-t írtak fel, csak még rosszabb lett-> másfajta SSRI-> most már jöttek kényszeres tünetek -> újabb SSRI -> borderline szemlyiségzavar -> újabb SSRI ,meg már mindenféle antipszichotikum stb---> skizofénia, öngyilkos, közveszélyes gondolatok.. és mindez kb. 6 hónap alatt...


Nagyon veszélyesek ezek a szerek....

2012. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy kopnya CT nemmutatja ki a skizofréniát, mert az egy domamin zavar és a CT az agyi keringési rendellenenességekről ad képet. A link szerintem másról szólt. Voltam koponya CT-n a mellékhatások miatt, mert húzódott az agyam, de negatív lett.


Én azt nem értem, hogyan képzelik az orvosok, hogy írnak fel másmilyen visszavételgátló szert ha az egyik nem volt jó,miért lenne az a másik ? Mindegyik ugyanúgy hat, ugyanaz a hatásmechanizmus, most hogy más cég gyártnya mindegy.

2012. jún. 6. 00:37
 10/12 anonim ***** válasza:

"a CT az agyi keringési rendellenenességekről ad képet. A link szerintem másról szólt. Voltam koponya CT-n a mellékhatások miatt, mert húzódott az agyam, de negatív lett."


A CT nem a keringést mutatja, hanem az agy alakját. A link arról szól, hogy a skizo agy gyakran máshogy néz ki, mint az egészséges. Nem tudom, pontosan mit értesz azon, hogy "húzódott az agyad". Ha azt, hogy egy nagyon furcsa érzés volt a fejedben, mintha "húznák" az agyad, akkor az egy ssri-mellékhatás.

2012. jún. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!