Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csendes, visszahúzódó vagyok...

Csendes, visszahúzódó vagyok társaságban, és megszólnak érte, ami nagyon bánt. Milyen tapasztalatotok van és javaslatotok?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem sportolni és az edzőtársaim nagyon aranyosak, örülök, hogy van egy társaságom végre, mert sokáig nem volt. Az edzéseken jól érzem magam, felszabadult vagyok, de mikor együtt elmegyünk kocsmába, vagy kirándulni, ahol nincs semmi más csak mi együtt és a beszélgetés, ott nem tudok lazítani, nem tudok önmagam lenni, nem tudok beszélgetni. És a legrosszabb, ha ezt szóvá teszik, akkor pedig még nehezebben megy. Van egy srác aki tetszik (van barátnője szóval nem akarok tőle semmit, csak azért lényeges, mert különösen adok a véleményére, bár nem akarok) mondta, amikor kocsmában voltunk a társasággal, hogy az alkohol lehet jót tenne nekem, és nevetett.. és ez nekem annyira rosszul esett, ilyenkor utálom magam. Annyira cikinek érzem, nem is tudok ilyen megnyilvánulásra hogy reagálni, csak még visszahúzódóbb leszek és legszívesebben megszűnnék létezni. Úgy érzem nem fogadnak el úgy ahogy vagyok. Ezért nem érzem igazán jól magam igazán egyetlen társaságban sem, mert ezt érzem, hogy meg akarnak változtatni.

És ilyenkor elmegy a kedvem az újabb kocsmázásoktól.

De magamra erőltetem, mert szembe akarok nézni a problémámmal. De már előre félek a helyzettől.

L/24



2012. jún. 1. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
egy: lehet, hogy a kocsma mégsem a Te tereped. Kettő: olyan vagy, amilyen. Ha hallgatni szeretsz, és nézgelődni, az is jó lehet, akkor az a Te utad. A megfigyelés. Abból is sokat lehet tanulni, és szórakoztató is egyben. De, milyen is vagy? És mik a céljaid? Ha van kedved, levelezgethetünk az élet ezen dolgairól, na és persze Rólad.Írhatsz a privát címemre.
2012. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha csendes és visszahúzdó ember vagy (ún. introvertált), akkor keresd a hasonlóak társaságát, különben csak pocsékul fogod magad érezni olyan emberek között, akik típusban a szöges ellentéteid.


Már abból is látszik, hogy rossz helyen vagy, hogy megszólnak azért, mert csendes vagy és viszahúzódó. Pedig ezért nem megszólni kéne téged, hanem elfogadni olyannak, amilyen vagy. Te is megszólhatnád őket, hogy harsányak, csordaszelleműek és felületesek.


Ha valódi introvertált vagy, akkor jobb volna olyan helykre látogatni mint pl. könyvtár, múzeum, színház, kiállítás, klasszikus koncert. Itt van esély arra, hogy hasonló emberekkel összefuss.


Nőben nagyon ritka az introverzió, de létezik. pl. én is ilyen ember vagyok. :)

2012. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Hasonló helyzeteim voltak, vannak nekem is, és utáltam mindig is. Küzdök ellene évek óta és vannak eredményei. Ami nem úgy néz ki hogy olyan vagyok mint mások. Nem sokkal beszélek többet, de mindig követem a fonalat és vannak beszólásaim, jó poénjaim, tudom uralni a helyzetet úgy igy is hogy csendes vagyok.

Ezzel az introvert dologgal egyáltalán nem értek egyet. Egyrészt nem érzem jól magam olyanokkal akik keveset beszélnek, magukba fordulnak, sokkal jobb nagy dumásokhoz csapódni és kiegészíteni egymást. Emellett persze szívesen járok kiállításokra, csendesebb kultúr eseményekre, ahová ők talán nem.

Másrészt attól még lehet valaki zárkózott hogy keveset beszél. Sőt, vannak olyan emberek akik rohadt sokat beszélnek mégse mutatnak semmi eredetit, ezeket is unni szoktam.

24/F

2012. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Az utolsó válaszadóval értek leginkább egyet: jobban mondva, hozzá hasonlítok leginkább. Látom, hogy ennek a visszahúzódottságnak, csendességnek is több fajtája van.

Azóta voltam kocsmázni velük, és jól éreztem magam, már akkor jól érzem magam ha hallgatom őket, és mivel nem voltam teljesen csendes, tehát hozzá-hozzá tettem a dolgokhoz egy-egy mondatot, lehet csak azoknak akik közvetlenül mellettem ültek, 2-3 embernek, de senki sem mondhatta, és nem is mondta, hogy csendes vagyok, szóval ez jó taktika. Elégedett voltam magammal. Vannak olyan helyzetek amikor egyszerűen jól sül el a dolog. bár még nem vagyok igazi győztes:)

Célom az, hogy önmagam tudjak lenni társaságban is. igazán önmagam:) e felé haladok, lassan, lépésenként, néha úgyérzem nagyon lassan, de haladok. minél jobban megismerek egy társaságot, annál gátlástalanabb vagyok, de ez lassan megy.

Úgy vettem észre többet beszélek olyanok társaságában akik szintén csendesebbek, de ez nem azt jelenti, hogy csak hozzájuk tartoznék, nekem nagyon tetszenek a nagydumások:)

Bár sosem leszek nagydumás, az a vágyam, hogy elfogadjanak ilyennek, amilyen vagyok. Mert én is elfogadom őket, és szeretem őket olyannak, amilyenek.

A legutóbbi társaságban volt egy új srác, aki szintén nagyon csendes, még nálam is kevesebbet beszélt. Simán megkérdezhettem volna tőle, hogy "miért vagy ilyen csendes?":P mert feltűnően az volt, de nem kérdeztem meg. Nem vezetett volna célra, és kínos is lett volna neki, jobban tudom mint bárki a társaságban:) (bár őt nem csesztették:P). Ilyenkor szerintem egy konkrétabb érdeklődő kérdés célravezetőbb, lehet az embert beszéltetni kérdésekkel. Csak ezt a legtöbb nagydumás nem tudja:P - ehhez kell némi emberismeret, de nem sok:P

Az hogy valaki zárkózott, nem jelenti azt hogy csendes, az teljesen mást jelent. Ismerek egy srácot akinek be nem áll a szája állandóan hülyéskedik, nagy partiarc, nagyon jófej, mindenhez van hozzáfűzni valója. És pont ez a pajzsa, önmagáról csak akkor beszél, ha már ismeri az illetőt, aki kérdezi. tulajdonképpen a legtöbb ember zárkózott, és van egy pajzsa, vagy sokat beszél vagy keveset vagy stb..

tulajdonképpen én nem szeretnék nagyon nyílt lenni soha és az érzéseimről, dolgaimról mindenkit tudatni. Tulajdonképpen szerintem kevés ember ilyen.

2012. jún. 3. 19:14
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Jaja egyetértek. Sok "nagydumással" nem is lehet normálisan beszégetni, annyira le vannak korlátozva 1-2 témára meg a sztoriaikra amiket mesélnek, hogy elpattintanak magukról minden próbálkozást.

Jó fejnek tűnsz (már csak azért is mert hasonlítunk :D), hajrá!

2012. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy a csöndesebbek között is lehet olyanokat találni, akik "ott vannak". Múltkor egy ilyen srác ült mellettem egy házi iszogatáson, már régebb óta ismertem de akkor jöttem rá hogy milyen jól nyomja. Ha eszébe jut valami jó, mondja és üt, ha nem akkor nem.
2012. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Semmi gond nincs veled. Introvertált vagy. Ezzel nem vagy kevesebb senkinél, csak máshogy gondolkodsz. Az extravertált emberek többsége nem is tud az introverzió létezéséről, azt hiszik, aki keveset beszél, az gátlásos, visszahúzódó, pedig nem, csak egyszerűen inkább a belső világukban élnek, mint a külsőben. És ez a legtermészetesebb dolog a világon, ez is csak egy személyiségtípus. Ha leszólnak ezért, az olyan, mintha te meg azt mondanád egy extravertáltnak, hogy "Jót tenne neked, ha mélyen magadba néznél."


Legközelebb ha beszólnak, viccesen, intelligensen világosítsd fel őket arról, hogy te egy introvertált ember vagy és kész. Ha ilyet mondanak, hogy az alkohol jót tenne neked, erre simán mondhatod azt, hogy "Az introverzió nem gyógyítható." Ezzel kimondod azt, hogy miért vagy csendes, meg rávilágítasz arra is, hogy sértő számodra, ha extravertálni akarnak. Ezt minden befelé forduló ember utálja, úgyhogy muszáj megérteniük.

2012. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2012. jún. 4. 17:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó hozzászólás különösen tetszik, igen ez egy személyiségtípus, más gondolkodás, ennyi az egész:)
2012. jún. 4. 17:18
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Ó, ne erőltesd. :) Én erőltettem, és bele is fáradtam... az elmúlt egy évem arról szólt, hogy próbáltam extravertáltabb lenni... nem megy, ennyi. Kezdek rájönni, hogy van még bőven időm, nekem elég egy héten egy "izgi" dolog is (és nekem már a "kimentem a Margitszigetre napozni" is izgi...). Ja, és szemlélődni, megfigyelni én is jobban szeretek, mint az események közepében lenni. Illetve, hogy jobban fogalmazzak: kell a pörgés is, de mondjuk a nyugi-pörgés arány olyan 70-30% eloszlásban. Ez van, el kell fogadni. Nálam pl. azt nem szokta érteni a társaság, hogy miért lépek le korán a bulikról. Egyszerűen azért, mert lefáraszt, én nem tudok egyhuzamban egy napot folyamatosan emberek között tölteni. Ennyi :) És ezzel nincs semmi baj, hidd el. Nekem is nehéz, de haladok afelé, hogy elfogadjam magam így. Jól mondod, hogy ez is egy személyiségtípus. 19L
2012. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!