Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nem én vagyok. Úgy érzem,...

Ez nem én vagyok. Úgy érzem, valaki más lettem. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2hónapja kezdődött az egész, amikor teljesen felfordult az életem. Ami egészen ideáig fajult. Tehát először is: iskola. rendesen tanulok, egyedül matekból vagyok 4-es a többi 5-ös. De amikor csak egy röpke röpdolgozatot kezdtünk írni, elkezdtem stresszelni, nagyon súlyosan. Nem tudtam hol vagyok, mi történik, majdhogynem olyan, mint egy depressziós. De ez elmúlt egy idő után , csak átmeneti állapot volt. Nemrég voltunk pszichológunál. Szerinte súlyosak a tünetek, azonban csak jövő tanévben találkozok vele újra. Azóta rosszak a jegyeim. Elbújok a világ elől. Az osztálytársaim mind azt hiszik, csak tettetem, és nem is szólnak hozzám.A szüleim mindig próbálnak segíteni, a velük való kapcsolatommal semmi gond nincs. Barátaim is voltak, de már ők is elfordultak tőlem. Ma pedig már folytonosan szorongok. Nincs egy nyugodt percem sem. Kellene valaki, akivel ezt megbeszéljem. Vagy esetleg valami tanácsot hadd kérjek. Most, év vége felé, már alig tudok változtatni!

2012. jún. 3. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy hány éves vagy é fiú vagy lány-e.
2012. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hvv válasza:
Hany eves vagy? Kik azok a "baratok",akik 2 honap alatt elfordulnak tulunk? Mennyire rosszak most a jegyeid? Mik azok a dolgok amin most ev vege fele nem tudsz valtoztatni? Az elott soha nem feltel semmitol,nem voltal stresszes? Jo volna tobbet tudni.
2012. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Napéjegyenlőség válasza:

Amelyik pszichológus egy kamasz gyereknek azt mondja, hogy súlyosak a tünetei.. na az egy igazán idióta. Fogadjunk, hogy azóta "még rosszabbak" lettek, mert te elhitted ezt neki..


Sportolj, járj emberek közé! Ne várd el, hogy szeressenek, mert úgy sem fognak (,hisz magukat sem szeretik). Gyúrj önbizalomra, találd ki, hogy rajtad mi segít! Ha szüleid csak babusgatnak, hát az szr ügy, mert nem biztos, hogy segít változni, persze az se lenne jó, szidnának mindenért.


A barátok... jönnek-mennek. Nem kell ragaszkodni egyikhez se, ha menni akar. Aminek tartósnak kell lennie, az úgy is az lesz.


Ne adj le! Építkezz! Ne másokért, magadért. Az ember emberi mivoltából is változik az idő során. Ettől nem kell megijedni, inkább figyeld éberen magad, hogy mi miért keletkezik benned, hátha jobban megismered magad.

2012. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez de ismerős, de nállam nem én fordultam el a többiektől hanem a barátnőm hagyott ott engem és azóta folyton deppis leszek és hát... vagdosom is magam. De én a szüleimnek nem szóltam, ja és nekem is a jegyeim roszabbak lettek. Tanácsot sajnos nem tudok adni. 13L
2012. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
12 éves lány vagyok . a jegyeim azok amelyeken nem tudok változtatni. erről egy esetet is elmesélnék: egyszer 4-est kaptam magyarból(egyébként tudnék 5-t is)és amikor bementem mamámhoz, akkor ott volt anya is. csak dadorászva és remegve hadartam el neki mi történt. aztán letérdeltem a földre, sírtam, és azt mondtam neki:,,ne bánts!" pedig sohasem ütött meg, és nem is híve a pofozkodásnak. mama is, és anya is átölelt, és megvígasztalt, de nehezen nyugodtam le. anya is nagyon aggódik emiatt a stressz miatt, ezért szokott pszichológushoz vinni. és ő is beszélget velem. mindig kérdezi, hogy ideges voltam-e a suliban, vagy hogy jó napom volt-e. tehát ebben ő szerintem nem hibás
2012. jún. 6. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:


Nem lehetséges, hogy szüleidnek túlzott elvárásai vannak feléd, neked pedig megfelelési kényszered ? Ugyanis egy idő után ez "ki tud bukni"... Addig fojtottad el magadba ezt a fajta stresszt, amíg egyszer csak -mostanában- "kibuggyant"... Egyébként Napéjegyenlőség sok fontos dolgot leírt, melyeket én is szerettem volna (köszi neki, hogy megspórolta nekem ;) ). Alaposan fontold meg az ő szavait is ,javaslom; hátha előbbre jutsz.


Az élet egy tanulóFOLYAMAT is egyben. Most éppen ez zajlik veled, ez a lelki feladatod. Az érzelmekkel nehéz küzdeni olykor, mégis szükséges hideg fejjel is átgondolni újra és újra, most éppen mi zajlik belül, lélekben. KITARTÁST KIVÁNOK a folyamatodhoz, és erőt. Ne csüggedj. Éld át az érzelmeidet, és harmonikus módon ki is fejezheted - a művészet, többek között erre való. Írdd meg versben, prózában, rajzold ki magadból, táncold ki magadból, ahogy jol esik.


----------------


Mindez a 13 éves kedves hölgynek is szól. Utóbbinak még annyit: a kést kreativ modon , harmonikusan is felhasználhatod öncsonkitás helyett, miközben levezeted szorongásodat: pl. kis kenyérszeletkéket, "katonákat" vagdoshatsz, menj le egy garázsba gyalulni, a konyhába segits anyudnak -vagy aki van- káposztát reszelni (de óvatosan a kezeddel!) , vagy ha vidéken élsz, vágj fát a kertben, akinél lehet (még örülni is fognak, h segitesz) vagy ha szoktál, akkor keress egy helyet, ahol kalapálhatsz, persze betondzsungelben nehezebb keresni egy magányos domboldalt e célra, egy marokkővel, husánggal, de valami harmonikus megoldás mindig akad időnként, feszkólevezetőnek is.


Szeresd magad, amennyire csak sikerül, még ha olykor önmagad ellen is fordul az agressziód. Csak irány kell változtani, SEMLEGES célba, mint irtam rá példát.


Neked is kitartást, erőt kívánok!

2012. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te Aliz! A jó szándék nem rossz, de talán ne reklámozd már, hogy depiseket kezelsz, mert az veszélyes üzem!
2012. júl. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!