Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik kábítószerfüggők voltak,...

Akik kábítószerfüggők voltak, mi volt az a motiváció, aminek hatására abbahagyták a drogozást?

Figyelt kérdés
Minek hatására döntöttek úgy, hogy leszoknak?

2012. jún. 7. 10:54
 1/5 A kérdező kommentje:

A témához kapcsolódóan érdekel még:

A kokaintól lehet-e hallucinálni?

Konkrét drogos hallucinációkra is kíváncsi vagyok! Aki hallucinált már drogtól, írja le legyen szíves, hogy miket látott és hallott!


NEM DROGOZOK, NEM IS FOGOM KIPRÓBÁLNI! Egy irodalmi íráshoz gyűjtök anyagot! Azonban nem akarok drogokat kipróbálni azért, hogy saját tapasztalatokat szerezzek!

2012. jún. 7. 10:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoktam olvasgatni drogosokról,akik abbahagyják(egy,két százaléka a narkósoknak),azért hagyják abba mert már nem dobja fel semmilyen cucc őket,kiégtek teljesen mentálisan, testileg, de nincs öngyilkos hajlamuk és ezért menekülnek meg a haláltól mert nagyon félnek tőle.
2012. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert már nem adott semmi jót, inkább csak rosszat. Ha meg jobban érzi az ember magát józanul, akkor minek. Akkor csak pénz- és időpazarlás. Igazából nem döntés volt, hanem egyszer csak nem vett többet, mert nem volt kedve. Zavarta egy idő után, hogy nem igazán a valóságban él, egy idő után érdekesebbnek tűnt józan valóság, mint a módosult. Zavarta a csökkent memória és a zilált gondolkodás is. Úgy érezte, amit a tudatmódosító szerek taníthatnak, azt már megtanulta, ideje felhasználni azt a bődületes információmennyiséget.


Pár példa konkrét hallucinációkra:

-színes, mozgó három dimenziós geometriai formák az égen

-nem létező csillagok látása

-színes, vibráló, kisugárzó aura a házak körül

-auralátás emberen

-fraktálban zuhanás

-mandalák

-a levegő molekuláinak kinagyított, kémiailag helyes képe

-valós, létező rendszerek kilátása, kiemelődése a valós látott képből

-idő radikális lelassulása (egy perc=egy óra)

-idő felgyorsulása (egy óra=öt perc)

-idő leállása

-zuhanásérzés

-hangok látása

-ízek látása

-telepátia (ezt igazából nem sorolnám a hallucinációk közé)

-entitások érzékelése

-életek leélése

-teljes megsemmisülés


A kokaintól tudtommal nem lehet hallucinálni, bár extrém esetben elképzelhető.


A leírtak nem saját élmények, én soha nem kerültem kapcsolatba illegális szerekkel.

2012. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sok bajjal és zűrrel jár. ennyi azegész
2012. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 11. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!