Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Soroljátok légyszi a vitaminok...

Soroljátok légyszi a vitaminokat, ásványi anyagokat stb amik az agy működését serkentik! Mik vannak még?

Figyelt kérdés
Magnézium, gingko, omega 3 ...külön akarom mindet megvenni, hogy én állíthassam be a mennyiséget, mert ami pl a memolifeban van, az nuku

2012. jún. 8. 22:07
 1/8 A kérdező kommentje:
lecitin, ginzeng, L-karnitin, B vitaminok, ennyi amit még találtam közben ha ezzel segítek valakinek, de azért mondjatok még,ha van
2012. jún. 8. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
én mikor munka mellett államvizsgáztam akkor szójalecitint szedtem supradinnal együtt. hát a hatásán meglepődtem, tök gyorsan fogta fel az agyam az anyagot és meg is maradt:D
2012. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
ja és magnézium(b6-tal ugyebár)
2012. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösziköszi :)
2012. jún. 8. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Jézusom. Mit tudnak még ezek a vitaminok?
2012. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Q10 koenzim
2012. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(Én írtam a Q10et, de most több időm van.)


A kalcium is fontos! Kevesen tudják, hogy nem csak a magnéziumnak van fontos szerepe az agy megfelelő működésében, hanem a Ca-nak is.


De szerintem egy jó multivitamin komplex-szel kellene kezdeni, és azt kiegészíteni, amivel kell. Ugyanis ha valamiből hiány van a szervezetedben, akkor az előbb-utóbb kihat a testi és szellemi frissességre is.


A B vitaminokat már említetted, de nem tudom mennyire részletesen merültél el a témában. Pl. az inozit (B9-vitamin) is fontos. Vagy a kolin (B8)! Annak nagy szerepe van a memória javításában, "működtetésében"!

De ez utóbbiak a lecitin alkotórészei.


Aztán ott a cink is. De mint már említettem egy multivitamin kopmlex-szel kell indítani, hiszen pl. a kálium is fontos ebből a szempontból is (igaz csak közvetett szerepe van). Ugyanígy pl. a szelén és a réz.


A jód is hozzájárul a szellemi frissesség megőrzéséhez.

A gamma-linolénsav (GLA) pedig a megfelelő agyműködésben játszik szerepet.


De tényleg nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy mivel ez egy ok-okozati rendszer, fontos a multivitamin alap. Hiszen az antioxidánsok is fontosak az agynak is. Pl. a likopinnak is van antioxidáns hatása.


Hozzátenném, hogy a ginkgko, ginseng és társaival magas vérnyomásban szenvedőknek érdemes óvatosan bánni.

2012. jún. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. jún. 13. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!