Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz vagyok ezért, vagy...

Rossz vagyok ezért, vagy normális ilyen esetben ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, Édesapám 5 éves koromban elhunyt. Nem nagyon vannak emlékeim Róla, ezt sajnálom nagyon:-(( Nagyon Apás voltam... Egyszer sírtam csak Miatta, akkor, mikor meghalt, aztán nem is sikerült, 13 éven keresztül. 18 éves koromban kezdtem megérteni, hogy tényleg meghalt, addig mintha blokkolták volna a tudatomat és nem is hittem el, hogy tényleg végleges, hogy már nem fogom látni. Legalábbis a Földön nem, mert hiszem, hogy Odafent találkozunk! A lényeg, hogy kb. 2 éve kezdtem felfogni, hogy mit is jelent, hogy meghalt. Mikor felismertem, sikerült sírni és azóta is ha eszembejut, néha sírok. A Mamám egy évvel ezelőtt halt meg, ma lenne a születésnapja. Érzem, hogy fojtogat a sírás. Apukámnak 7.-én volt a születésnapja és aznap nem éreztem, hogy sírnom kéne. Hiányzott, de nem fojtogatott a sírás, pedig nagyon szerettem!


Amiért a kérdést felteszem:


Rossz vagyok azért, hogy Apukám születésnapján nem éreztem annyira szomorúnak magam? Vagyis az voltam, de sírni nem tudtam, ma meg egyfolytában fojtogat a sírás, a Mama születésnapja miatt. Ugye ez csak azért van, mert Apukámról kevés emlékem van? Nyugtassatok meg, hogy nem vagyok rossz, mert komolyan már ezért is sírni tudnék most, hogy rossz vagyok, mert mintha nem érintene meg, pedig igenis hiányzik és fáj, hogy elvesztettem! Még arra is gondolok, hogy a Mama halálát azért is nehezebb elfogadni, mert már nagyobb voltam, felfogtam és ráadásul "végignéztem" a haldoklását.


Mit gondoltok, normális, hogy így reagálok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



Vivien, 20


2012. jún. 13. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz :) Soha ne ragd magad ilyeneken, hogy kit mennyire siratsz meg. Nincs ertelme. O odafent tudja nagyon jol hogy szeretted ot, ne aggodj :)
2012. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, most kicsit megnyugtattál.:-))
2012. jún. 13. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
(elso vagyok), orulok hogy megnyugodtal :)
2012. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember emiatt!

Az a normális, ha az ember gyászol egy ideig, majd összeszedi magát és továbblép. Az emberek meghalnak, ez az élet rendje. Az nem normális, ha valaki folyton sír emiatt és nem tudja fel,dolgozni.


Nem értem miért gondolod, hogy kötelezően sírnod kellene. Nem látom benne a logikát. Ha szerinted a szeretted érzi/látja, akkor arra miért nem képes, hogy azt is észrevegye, ha te belül gyászolsz? Az pedig pláne felesleges, hogy azért sírj, hogy lássák és mert aznap kell.


Nem szükséges ezekről a napokról megemlékezni, de mivel neked ez fontos javaslom, hogy olyankor gyújts meg egy gyertyát. (Sokan kiteszik a szeretett személy fényképét és meggyújtanak mellette egy kis teamécsest és elgondolkoznak.)

Sírni pedig majd sírsz akkor, amikor szükségét érzed.

Ha téged ez ennyire bánt menj el a szeretted sírjához és mondd el neki, hogy sajnálod amiért nem sírtál, de szereted, beszélj az érzéseidről. Ha ez nem lehetséges megteheted otthon is. (Ha hiszel az "odafentben", akkor valószínűleg abban is, hogy hall téged.)


Egyébként ha nagyon rosszul érzed magad emiatt, nyugodtan fordulhatsz vele pszichológushoz is. Nem egyedi az eseted, sok ember keres fel hasonló problémával szakembert.

2012. jún. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi Neked is a választ!

2012. aug. 4. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!