Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja van ennek az embernek?

Mi baja van ennek az embernek?

Figyelt kérdés

Az egyik napon nemrég, amikor intéztem a hivatalos ügyeimet, hirtelen megjelent a bátyám egy kocsiban, miután végeztem (nem a sajátjában).


Követett pár száz méteren keresztül, és csak akkor kapcsoltam, hogy ő volt az, amikor a kereszteződés előtt megállt piros lámpa miatt... észrevette, hogy kiszúrtam és ahogy néztem a kocsiban, egyre idegesebb és frusztráltabb lett. Bepánikolt, és piroson keresztül elhúzott a p*csába. Már akkor kereste a kiutat, hogy merre menjen, amikor először ránéztem...


Azóta ha felhozom a témát és megkérdem tőle, hogy miért volt ott, hazudozik. Azt mondja üldözési mániám van, beképzeltem az egészet, küldözget pszichológushoz meg gyógyszeres kezelést ajánlott... azt akarja, hogy én mondjam ki az időt és a helyet, de nem tudom miért. Lehet valami pszichológiai tudatalatti baromság, hogy ha így válaszol valami hitelesnek tűnő hazugságot, jobban elhiszem és elcsitul bennem a téma... ?


Mindegy, valaki aki TAPASZTALT az ilyen dolgokban meg tudná mondani, hogy miért teheti ezt? Vagy miért titkolja? Ha csak homályosan kérdek rá, hogy miért volt "ott", akkor jön azzal, hogy mondjam meg mikor és hol, mert ő nem tud semmiről... kényszeresen hazudozó beteg pszichopata állat...



2012. jún. 17. 14:05
 1/9 A kérdező kommentje:

40 éves, és rohadtul nem veszi figyelembe az érzéseimet ezzel kapcsolatban. Hogy mennyire fáj és rossz.


Azt mondja, fogadjam el és lépjek túl rajta, koncentráljak a jövőre. :DDDDDDDDD

HAHA, jó duma. :D Mivan ha megint ott lesz valahol amikor rohadtul nem számítok rá? Vagy olyan lépést tesz majd az életemben, amire nem vagyok felkészülve, csak mert egy kiszámíthatatlan beteg, aki a "háttérből" készíti ki idegileg az embert. Az biztos, hogy ezt a problémát orvosolni KELL. A gyökerénél kéne elfojtani a gondokat. Tanácsokat kérnék!


Ha bárkinek szólok erről, persze hogy én leszek az, akit hülyének néznek... :D

2012. jún. 17. 14:11
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és nemsokára dolgozni megyek (19 vagyok) és kíváncsiskodik, hogy hol lesz a munkahelyem, vagy hova szándékozok menni. Mondom neki, biztos, hogy ezekután nem fogod megtudni. Erre jön a tipikus válaszaival, hogy "majd a postaládából a küldőből úgyis megtudjuk..." meg "ha meg nem, akkor max. követlek reggel kocsival, megállítani úgysem tudsz"
2012. jún. 17. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Arra még nem gondoltál, hogy nem azért jár arra, mert téged figyel, hanem mert olyan helyre, olyan valakihez jár, amiről nem akar beszélni? Fél, hogy lebuktatod, ezért tagadja. Egyáltalán nem biztos, hogy téged les, lehet, hogy van valami titkos kapcsolata, vagy bármi oka annak, hogy idegen kocsiban látod. Tégy úgy, mintha nem vetted volna észre, és ne foglalkozz vele.
2012. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Látom, sikerült megragadnod a lényeget.


Ezt sosem fogom elfelejteni, mert tudom milyen ember. Velem nem fog szórakozni, az fix. Ha elfelejtem, megint jön valamivel és akkor kapok egy nagy adagot az állatságából, amikor nem számítok rá. Ezért mondom, a gyökerénél kell elfojtani a problémát.


Tanácsot kértem. Ez a "felejtsd el, nem miattad volt ott" már rég nem játszik. Azok után, amiket nekem mondott? Ugyan. "Ismerem az egyik tanárt az iskoládból" "Elvesztetted mindened" "Na majd ha a legkevésbé számítasz rá, akkor... lesz valami"

2012. jún. 17. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is egyből az jött le, hogy valószínű valaki olyannal találkozott, akiről nem szeretné ha tudnál. De elég érdekes a gondolkodásmódod, semmi konkrét háttértörténetet nem tudunk, nekem is inkább az jön le, hogy veled van a probléma ebből. Nem csak körülötted foroghat a világ.
2012. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40 éves báty, 19 éves hug. 90% biztos, hogy nem tejes testvérek vagytok. Mellesleg elég nehéz beazonosítani valakit, aki még csak nem is a neked is ismerős kocsijában volt. De valamiért te sem látszol százasnak, legalábbis az utolsó soraid ezt sugallják
2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor fojtsd el a gyökerénél.

Mégpedig: ha azt látja, hogy nem tud megfélemlíteni téged, akármit is tesz, követhet, beszólhat, tehet amit akar, te akkor sem fogsz félni tőle: no ezzel már el is fojtottad gyökerénél fogva.

Ha nem félsz tőle, nem talál fogást rajtad! Ennyi!

2012. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, megjöttek a legbutábbak is (utolsó).


Ez nem erről szól a gyökerénél való elfojtás teljesen mást. Na vajon hogy lehetne valamit elfojtani a gyökerénél?


Szerintem sz4rik bele magasról, hogy félek-e vagy sem, ő megállás nélkül csinálja. Nem érez semmit, azt sem látja, ha fél valaki (vagy nem érdekli). Szóval ez NEM megoldás!


Ha már szó szerinti értelmezésben vesszük az "elfojtani valamit a gyökerénél" mondást (mármint magát azt a 4 szót, akkor) a gyökeret ki kell tépni a földből, ahonnan a tápanyagot kapja. Tehát gyakorlatilag "megölöd" a gyökeret, kinyírod, elteszed láb alól. Ez nem akart és nem is volt semmiféle utalás semmire! Csupán a gazra, káros növényre, amit minden normális, gondolkodó és ésszerű ember kitép, kinyír, hogy örökre vége legyen! (Az meg, hogy hogy került oda az a növény [a szél fújhatta oda, vagy máshogy] sohasem fogja érdekelni az embert). Na pá, sosem fogsz komolyan venni.

2012. júl. 2. 22:38
 9/9 anonim ***** válasza:
De hát mit akar tőled? Vigyáz rád? Valami értelme csak van...
2012. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!