Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne-e felkeresnem...

Érdemes lenne-e felkeresnem egy pszichológust ezekkel a problémákkal?

Figyelt kérdés

Eléggé erősen frusztrált vagyok szexuálisan. Gyógyszertől elhíztam és eléggé visszahúzódó vagyok. Nem nagyon tudom magamra fehívni a figyelmet a lányok körében ezért (ugyan gitározom, de eléggé réteg zenét (prog. metal)). Elvárásaim inkább személyiség terén vannak, nem kedvelem a félalkoholistákat (akik minden buliban berúgnak), a dohányosokat, a rasszistákat. A szép külsőről már lemondtam. Szórakozni ritkán járok el, koncertre a zenéért szoktam kinézni. Eléggé rossz helyen lakom (Salgótarján), ezért távkapcsolatokkal próbálkoztam, amíg el nem híztam és senkinek nem kellettem többé, de egyik sem jutott el a végkifejlettig.

Most a szexuális vágyam csak öl engem, semmi értelme nincs neki. És egyre rosszabb a helyzetem, hogy öregszem és nem volt még barátnőm. Egyre jobban hiányzik egy.


Mit tegyek szerintetek?


21/F


2012. jún. 18. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Fogyj le

2. Felejtsd el az önsajnálatot

3. Kezdj el valamit sportolni

4. Fejleszd a személyiségedet könyvek segítségével.

5. Ne görcsölj a csajozáson.

2012. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes. A pszichológus arra lenne jó, hogy rájöjj, mi a bajod, és megtaláld a megoldást.

Te viszont ezen a stádiumon túl vagy már: tudod, hogy mi a bajod, és azt is, hogy lehetne megoldani.

Az első által leírtakat kiegészíteném azzal, hogy kezdj olyan tevékenységekbe, amik kimozdítanak otthonról. Mert ha jól értem, jelenleg otthon ülsz és ennyi. Így nem csoda, ha nem ismerkedsz meg új emberekkel. Salgótarján nem akadály, egy kis faluban is be lehet csajozni, csak nem olyan nagy a választék.

Menj el pl. tánctanfolyamra: segít a fogyásban, és még örülni is fognak neked, mert általában kevés a fiú. Járj el szórakozni, keresd meg a számodra megfelelő helyeket. Nem baj, ha nem bírod a füstös kocsmákat, akkor menj teaházba. Vagy ha nincs, akkor ülj ki valahol a kerthelyiségbe, ilyenkor nyáron az kellemes tud lenni. Esetleg csatlakozhatsz egy túracsoporthoz, önkénteskedhetsz az állatmenhelyen vagy dolgozni is elmehetsz. Az a lényeg, hogy mozdulj ki, és ismerkedj emberekkel.

2012. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tessék elmenni futni! Én is kövér vagyok és pánikbeteg és van barátnőm! A csaj nem a külsőd fogja szeretni hidd el :) Egyél nagyon keveset, tudom nehéz de sikerülni fog! Menj el futás mellet sportolni! Ösztönözzön az hogy ''lesz barátnőd'' ígyis lehetne csak lebecsülöd magad! Hajrá Sok sikert!
2012. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

Találj olyan elfoglaltságot, ami kimozdít otthonról.

Ha mindig otthon vagy a szobádban az nagyon le tudja rontani az ember hangulatát.

Ha netán fogyni akarsz, nem kell feltétlenül megszakadnod, pláne ha nincs túl erős akaratod. Egy tipp: Ha minden nap elmész sétálni egy órára az már dobni fog a hangulatodon meglátod, és végül is az is mozgás. Ne hallgass közben zenét, hagyd, hogy a gondolataid szabadon áramoljanak a fejedben.

A koplalást nem ajánlom. Ha nem eszel eleget, a szervezeted tartalékoló üzemmódra áll és az istenért sem fogsz lefogyni, még rosszul is fogod magad érezni tőle.

Kezdetben mindig apró változtatásokra van szükség és folyamatosan kell egyre jobban "megszorítanod" magad. Hiába gyorsult fel a világ, a szervezeted ez nem érdekli, időre van szüksége a változáshoz. Az eredményes és tartós fogyáshoz kb. 1 év szükséges természetesen. A "villámdiétákkal az a baj, hogy nem tartósak, mivel nem a zsírt égetik el, hanem a vizet párologtatja el a testedből. Tehát ami eltűnik, az víz és nem háj, magyarul: azonnal vissza másznak a kilók rád. Első lépésként táplálkozz rendszeresen. A zsíros tejet cseréld le zsírszegényre, cukros, szénsavas üdítők helyett (a cukor zsírrá alakul, a szén-dioxid pedig megköti a szervezetben a zsírt) igyál szénsavmentes ásványvizet, szederlevél/kamilla/borsmenta/gyömbér teát ízesítés nélkül(!). Csökkentsd a napi kajaadagot egy kicsivel. Csak délben egyél húst, este hat után pedig ne egyél semmit, max. ha nagyon éhes vagy, egy natúr joghurtot, mert este a szervezeted is pihen és amit este eszel azzal nem tud hatékonyan megbirkózni. Ajánlom, hogy szokj le a só fokozott használatáról is. Kérd meg anyukádat, hogy nem főzzön sűrűn olyan kaját, amitől elcsábulsz, befalsz belőle és tovább hízol. A héten egy nap érdemes böjtöt tartani, kitisztítja a beleidet. Egy jó recept: víz, citromlé, kevés almaecet.


Ha pedig nem egy igazi kapcsolatra vágysz, hanem csak dugni akarsz, akkor hívj fel egy prostituáltat!

2012. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!