Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóval senkire sem számíthatok...

Szóval senkire sem számíthatok? Hogy oldjam meg egyedül a problémáimat?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam itt-ott a neten, a kommentekben, fórumokban, hogy ha az embernek lelki gondjai vannak, amiket nem tud önmaga helyrehozni, akkor egyik pszichológus sem tud segíteni. Sem az ingyenes, sem a pénzes. Mert nem is akarnak. Rengeteg ember kommentjét olvastam, hogy hiába fordult segítségért, csak megkérdezik tőle hogy van, aztán jöjjön vissza 2-3 hét múlva. Ez nem éri meg.

Tudom, hogy sok a beteg és az orvos is ember.

De inkább mennék pszichiáterhez, aki felír egy gyógyszert, ami azonnal hat, és függővé válnék tőle, aztán gyógyszer-túladagolásban (szívesen) meghalnék.

Miután beláttam, hogy egyedül nem boldogulok, bárhová fordultam, csak arra jöttem rá, hogy senki sem tud egy fikarcnyit sem segíteni. Még azt sem tudja megmondani senki merre menjek. Mindig csak a pénzt akarták kicsikarni belőlem a semmiért. Azt olvastam, hogy az a pszichológus jó, akitől ha kijön az ember, még másnap is úgy érzi, hogy történt valami és cselekvésre késztették. Velem mindig az történt, hogy amikor kijöttem úgy éreztem nem történt semmi, sőt, sokkal rosszabbul éreztem magam.

Úgy érzem, hogy önmagamra vagyok utalva, egyedül vagyok az egész világon, nem tud, és nincs is szándékában senkinek segíteni. Azt se vennék észre ha meghalnék, aki mégis észrevenné az másnap reggelre elfelejtené.



2012. jún. 19. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
És attól most jobb, hogy áldozatnak tartod magad?
2012. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam, hogy az a pszichológus jó, akitől ha kijön az ember, még másnap is úgy érzi, hogy történt valami és cselekvésre késztették. Velem mindig az történt, hogy amikor kijöttem úgy éreztem nem történt semmi, sőt, sokkal rosszabbul éreztem magam."


Ha sokkal rosszabbul érezdted magad, az azt jelenti történt valami. A gyógyulás folyamata többnyire fájdalmas, akár a sebtisztítás. Ezek szerint biztos hatott rád a pszichológus, és a probléma bolygatásának (=rossz érzésnek) kellett volna, hogy cselekvésre késztető hatása legyen.


Amúgy átérzem a problémádat, hogy úgy érzed senkire nem lehet számítani. Viszont erre úgy sem az a megoldás, hogy a pszichológusban keresed a megmentődet, aki majd kihúz a bajból, neked meg csak kényelmesen meg kell várni, míg minden jóra fordul. Neki arra kell rávezetnie, hogy megtanulj egyedül, önerőből talpra állni. (Nem is fogja megmondani, hogy "merre menjél", ahogy azt vártad.) Szerintem ez az érzés sokszor hajaz arra, hogy ő nem áll teljes vállszéleséggel melletted.

2012. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is jártam pszichológushoz, akivel sok mindent meg tudtam beszélni és el tudtam fogadtatni magammal. De végső soron én cselekszem, nekem kellett megtennem minden lépést.


Ha sok problémád van, akkor próbáld meg valakivel ezt kibeszélni magadból, illetve rangsorold ezeket. Ha megvan a rangsor, akkor szépen lassan meg tudod oldani. Varázsütésre semmi nem megy és ezerfelé sem tudsz szétszakadni, ezért szépen lassan, de biztosan egyesével.

2012. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!