Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már az osztályfőnökömre se...

Már az osztályfőnökömre se számíthatok. Egyedül nem bírom azt, ami itthon van, mit tegyek? (többi lent, röviden is elég hosszú lett, ezért köszönöm annak aki végig olvassa és próbál tanácsot adni)

Figyelt kérdés

Osztályfőnököm szokott velem beszélgetni meg mindig mondja hogy nyugodtan mennyek oda hozzá ha van valami (meg nem is szokott békén hagyni addig amíg el nem mondom hogy miért van rossz kedvem) mert itthon állandó veszekedések vannak amit nem bírok és most még a ballagás és középiskolai stressz is jön rá (pedig már tudom hova vettek fel mégis izgulok az új osztály miatt, új dolgok miatt,stb.). Testnevelés órán a játék időben oda hívott mindenkit vagy legalábbis aki akart, hogy a bolondballagás készítését elkezdjük, de én nekem ez a bolondballagás is stressz, és ez már sok. Szívesen vagyok az osztállyal meg minden, de inkább eljöttem onnan és rossz kedv, végül sírás jött ki rajtam, a tanárom erre azt mondta hogy "elege van az állandó depiből".Részben megértem mert tudom hogy ő csak az osztályfőnököm és nem lehet neki valami nagy öröm még velem is foglalkozni.De azért nagyon rosszul esett mert ő benne bíztam és azt hittem hogy számíthatok rá, szeretném vele megbeszélni,mit mondjak neki?

Az itthoni problémák ami miatt sokszor rossz kedvem van, elég hosszú,pedig csak nagyából írtam le a dolgokat: Itthon állandóan veszekedések vannak. Nővérem vissza költözött a gyerekével kb. 2évvel ezelőtt és kb. másfél ével ezelőtt kezdődtek a veszekedések.Néhány oka például: amíg én és a másik két testvérem iskolába vagyunk (apukám kiskoromban meghalt) azt várnánk hogy anyukám főzzön valamit mire hazaérünk vagy legalább a boltba mennyen el. De mire haza érek azt látom hogy a tévét nézi vagy épp a konyhába ül és újságot néz, nővéremmel szólunk neki hogy nem lesz ebéd? és erre csak azt kapjuk válaszként hogy mi találjuk ki hogy mi legyen és majd én mennyek el, vagy ha főzz is valamit akkor egész végig veszekedik velünk, vagy gyakori válasza az is hogy "ne várjam el tőle hogy legyen ebéd nem a csicskánk hogy parancsokat osszunk, Ő SOHA NEM FOG EBÉDET FŐZNI TAKARÍTANI MOSOGATNI MINT A TÖBBI ANYA . Akkor másik példa: én vagy a testvérem megy osztálykirándulásra (nem rég volt az enyém és reggel sírva indultam ki a buszhoz) és akkor egy hétig nem csinál semmit és ez tényleg így volt, nővérem főzött mosott, én mosogattam el,nővérem barátja felmosott.... nem bírtam tovább nézni, vagy ha épp az egész nyári szünetbe egyszer elakartam menni a fagyizóba akkor is nővérem állt ki értem és veszekedéssel de elmentem. Még egy példa ami most történt: nővérem barátja kimeszelte a fürdőszobát amikor nem volt itthon anyukám mert tudtuk hogy mindenbe bele kötne. A meszelés vége felé haza érkezett. Amikor meglátta hogy mit csinálunk egyből oda jött és egyből bele kötött hogy legalább szólhatunk volna (miközbe tudta hogy festeni akarunk mert 1hónapja megvettük a festéket), ráment a csempére...., mondtuk neki hogy mi letakarítjuk és én már csináltam is de akkor is csak folytatta a kötekedést, hatalmas veszekedés megint, annyira kiborultam hogy sírva rohantam ki, remegtem.Minden egyes nap van valami veszekedés amit egyáltalán nem bírok. Barátaim vannak, de már a legjobb barátnőmnek se mondom el mert nem akarom hogy összeveszünk azért mert azt hiszi hogy csak a lelkiszemetesének használom, mert ez nem így van, de sajnos volt már rá példa hogy ezért vesztünk össze.


2012. máj. 21. 15:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
14/L
2012. máj. 21. 16:01
 2/15 anonim ***** válasza:
probálj pszichológussal beszélni sok iskolában kell lennie, ha nem tudsz akkor ajánlom még orbáncfű teát ,hangulatjavitó
2012. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már 3hónapja arra várok hogy szóljanak az időpont miatt, szóval nem lesz már belőle semmi
2012. máj. 21. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem anyádnak is valami problémája van. Ezért próbálj magadnak valamit főzőcskézni, mert ahogy látod, nem várhatsz a sült galambra és a veszekedés, egymásramutogatás sehova sem vezet. Valahogy ilyen úton-módon lekötöd magad és a helyzetet ne szívd be magadba, mert ez visz bele a depresszióba.
2012. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom Anyukád megbetegedett amiről te nem is tudsz-- amit könnyen apád halála okozott.


Ezért sokszor a gyerekeknek kell felnőniük és besegíteni, elnézni dolgokat és szeretettel közelíteni anyádhoz nem elvárásokkal-- lehet belefáradt nagyon mindenbe.


Kérj tőle pénzt beszéld meg vala mit főzzetek és vegyél elő szakácskönyvet, segíts neki-- viccelődj és ne morogj.

Egyénként is nem árt ha megtanulod miképp lásd el önmagadat és a családodat nagyon sok fiú szeret is főzni sőt gyakran jobban is főznek mint a lányok.


Nálunk vannak dolgok amit a gyerekeknek kell ellátni, elkészíteni a kisebbik unokám azt sajnálja nem elég magas a gáztűzhelyhez. De együtt tervezzük a ételt és együtt sütünk-- van amikor őt küldöm vásárolni.


Igaz a nagyobbik unokám szobájában kupi van csak egy héten egyszer rámol össze ő 18 éves fiú, - de a kisebbik mindent szépen elrámol és mindent szeret főzni, sütni tervezni, vásárolni ő 12 éves fiú.


Az hogy miképp vannak a nővéredék a mamáddal az nem a te dolgod, vonulj félre és ne hallgasd- te bármilyen nehéz légy kedves és puszilgasd meg a mamádat bármilyen is a hangulata.-- szeresd, hogy ő is szeretni tudjon ismét, és ne legyen fásult.


Ne azt várd hogy a mamád boltba menjen, hanem vedd meg előző nap Te neki!

2012. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én szívesen besegítek itthon, és meg is csinálom ezzel nincs gond. Már akkor is ilyen volt anyukám amikor még apukám élt, tehát nem gondolom hogy amiatt lenne mert van valami baja. Tudom nem lehet könnyű neki, ezért is segít be neki mindenki itthon. De azért már szeretnék azt látni hogy legalább egy kicsit igyekszik, de ennek épp az ellenkezőjét mutatja. Tudom hogy nem az én dolgom, a veszekedésük, de amikor már a veszekedésre jövök haza minden egyes nap az iskolából, vagy épp bent vagyok a szobába direkt hogy ne halljam de még ígyis hallom a kiabálást, vagy amikor elkezdik ütni egymást (nagyon ritka de már előfordult) én kiáltok fel sírva hogy hagyják már abba, ez már nagyon fáj. Mind a kettőjük azt várja hogy melléjük álljak és ha nem állok oda akármelyikőjükhöz/vagy épp igen én vagyok a rossz...
2012. máj. 22. 14:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagyon komoly problémák vannak, miért nem mész be a Megyei hivatal gyámügyi osztályra?


Tudod az én gyermekkorom se volt könnyű, és bizony inkább az intézetet választottam amikor megkérdezték tőlem kinél akarsz élni a szüleid közül-- mert nekem több is volt 2 apa és két anya és köztük én voltam az ütköző-- megelégeltem


Szerettem az intézetben élni és jól is végeztem a tanulmányaimat.


Szóval gondolkodj el ezen a lehetőségen is-- ma már vannak hivatásos nevelő családok is ahol több gyermeket nevelnek együtt-- azok kisebb közösség és ellenőrzik a nevelő szülők életét, viselkedését.

2012. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megfordult már a fejemben hogy talán jobb lenne. De van egy nállam kisebb testvérem (10 éves) és még itt van a nővérem gyereke is, ezért félek hogy akkor őket is elvennék. Nekik selehet valami jó a veszekedések miatt, de az ő helyzetük annyiból jobb hogy a testvéremnek, én és a nővérem olyanok vagyunk mintha mi lennénk a pót anyukája (kitöltöm a papírokat amiket kikellene tölteni anyukámnak, segítek neki a házi feladatban, stb.) Nem szeretném hogy miattam legyen nekik rossz.
2012. máj. 24. 15:53
 9/15 A kérdező kommentje:
Még mindig azt várom hogy hátha jobb lesz, hátha lehet még olyan gyerekkorom mint bárki másnak...
2012. máj. 24. 16:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, vannak felnőttek akik elfelejtik a kötelességüket vagy épp túl lépnek egy határt a viselkedésükkel.


viszont ha a fejükre koppintanak hivatalosan akkor megijedhet és össze szedheti magát. Tehát nem úgy kell bemenned, hogy jaj nem akarok ott élni és utálom az anyámat, hanem úgy hogy szereted őt is és mindenkit csak azt szeretnéd hogy egy kicsit elbeszélgessenek vele, vagy küldjék orvoshoz hátha valami baja van.


De az csel is bejöhet ha sehova nem mész panaszra, viszont Azt mondod a mamádnak, hogy -- Elegem van mindenből bemegyek és elmondok mindent a gyámügyi osztályon, mert ez így nem élet, és boldogtalan vagy miatta és a cirkuszok miatt. Vagy lesz rendes családi élet vagy panaszt fogsz tenni-- és akkor a testvéreimet se fogod többet látni. Ha szeretsz bennünket akkor változz meg, legyél végre az Anyánk, ha már Apánk nincsen!


Írd le fogalmazd meg, tanuld meg és határozottan megállás nélkül mond ki.


-- elképzelhető hogy ha elég határozott vagy akkor talán megijed és megváltozik, elgondolkodik azon amit mondasz

2012. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!