Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? (többi lent)

Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom felfogni h ha valaki öngyilkos akar lenni azt miért próbálják megállítani illetve miért tartják vissza? 22/f vagyok én is ezen gondolkozom már vagy 3 éve de vissza tart a családom..úgy értem miattuk nem bírom megtenni mert nem akarok fájdalmat okozni nekik meg hát drága a temetés ( :) )

2012. jún. 22. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"egyszerűen nem tudom felfogni h ha valaki öngyilkos akar lenni azt miért próbálják megállítani illetve miért tartják vissza?"

"aki komolyan gondolja a dolgot és nem akar már semmit az élettől azt miért nem hagyják meghalni?"


Egész egyszerűen azért, mert szeretik.

2012. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Nos talán f**z leszek, sőt egy F**Z leszek de már ne haragudj annyi önerőd nem volt rájöjj drogozni ki****ott gáz és sz**t se ér, akkor így jártál.

Nem mondom nem próbáltam, igen próbáltam, sőt nekem is vannak bajaim, én is parás f**z vagyok, de szocializálódni kell nem befordulni, k****ra rühellem az ilyen drogos g***ket.

Gyenge f**z az összes, nem csak magatokat de más ember életét és szanaszéjel b****átok, f***om kivan az ilyen emberekkel.

2012. jún. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
az h magammal mit csináltam az egy dolog "kedves" utolsó és igen tényleg egy f..sz vagy... és azt h érted h más emberek életét is tönkre teszem ezzel, ha arra h a családomét akkor most közlöm veled h ez nem így van ők élik az életüket ugyan úgy és nem jelentek nekik különösebb terhet...biztos h nem jó nekik h én ilyen vagyok amilyen de nem teszem tönkre senki életét a sajátomon kívül...én meg azokat utálom akik úgy ítélkeznek h azt sem tudják miről is beszélnek vagy h mihez szólnak hozzá...ennyit rólad "haver"...
2012. jún. 24. 09:57
 14/20 anonim ***** válasza:

02:29-es válaszadó


A legkönnyebb leugatni a másikat úgy, hogy te nem vagy szarban. Nylvánvalóan a kérdezőnek sem állt szándékában oda eljutni, ahol most van. A helyzet bizonnyal nem olyan egyszerű, mint amilyennek leírtad, hogy kipróbáltad, de "tudtad, hogy gáz", és nem folytattad. Számos hajlamosító tényező lehet, ami személyenként változhat, de ami talán ennél is fontosabb, azok a körülmények, az a lelkiállapot, amit te nem érezhetsz át, akármit is mondasz. És nem élhetsz abban a testben, azzal a lélekkel, amelyiket ócsárlod. Hol a megértés belőled?


De legyen igazad, hogy a kérdező csak egy "drogos g***". Viszont azzal, hogy leugatod, nem segítesz rajta, voltaképpen csak gyűlöletet érzel, ami elég szomorú dolog.


Ha segíteni akarsz, jó helyen jársz, ha belerúgni valakibe, akkor pedig rossz helyen.

2012. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Hajlam? Az egész mondjuk úgy vérvonalam alkoholista szemetekből állt, itt vagyok és nem vagyok alkoholista, nyilván a nagy szám mögül úgy tűnik én egy kis fényesre nyalt ember lehetek, de ugyanúgy megéltem dolgokat.

És bosszant az ember nem fogja és kapja össze magát, hanem hát jó akkor betolom a cuccost azt jobb lesz... !

Vedd észre, volt egy úgymond jó barátnőd, elkúrtad mert drogoztál, van 1 családod aki VISSZATART tehát nem vernek, nem rühellik a fejed pont hogy nem akarják hogy megtedd.

Akkor... ?

Szerintem ehhez sok hozzáfűzni való nincs, a tükör bizony hasznos néha.


Továbbra is állítod te nem ártasz vele semmit, nos akkor gondolkozz el jobban ezen az egész, ugyan miért is nem ártanál vele senkinek ha a szobádba szanaszéjjel csúszva folytatod a nyálad a párnára : )

2012. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Suliból ki**zattad magad, tehát még azt se lehet mondani te törekedtél volna arra hogy tanulsz, és ha nem vagy a "legszebb" állításod szerint, még helyes életmódot élhetsz.

Ez teljes mértékben a te hibád, szétcuccoltad az agyad, leszartad a tanulást, a barátnőd, és most fokozod, szarod le a családod is és a 100% tuti biztos módszereddel kinyírod magad.

Nagyon értelmes életet hoztál össze, itt vagy a gödörbe de még most se vagy képes küzdeni semmiért se.

2012. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
jó hát akkor közlöm h már rég nem nyúltam droghoz mert a mellékhatásai miatt a házat nem merem elhagyni úgy megzavarta ez a sok szar az agyam...kiváltottak nálam a drogok olyan dolgokat h el sem hiszem..szinte meg vagyok zavarodva..a lelkem pedig rég halott...és képzeld tudom h az én hibám minden nem is mondtam h nem...és könnyű a drogos g...ci-t oltani aki még abban sem biztos h azt megérdemli h még él...2 hónapja nem nyúltam semmilyen droghoz sem alkoholhoz még a cigit is leraktam...egy szóval te még mindig csak azt bizonyítod az írásaiddal h egy agresszív hü..ye b@rom vagy aki csak támadni tud a válaszaival!!!
2012. jún. 24. 14:18
 18/20 anonim válasza:

Ki kezdett el drogozni? Te.

Ki alkalamzta annyira a drogot hogy a mellékhatásai miatt nem tudja elhagyni a házat? Te.

Én csak azt próbálom bizonyítani ha már megmérgezted a lelked, és nulla kitartásod volt, akkor ne várd el kilegyen nyalva neked.... megérdemled.

Nem hiszek a te fajtádnak a rehabjában.

És most jön az önsajnáltatás "könnyü a drogos g..it oltani"

Mért mondod ezt így? Tán ez valami betegség? Te úgy kezeled magad mintegy beteg ember?

viszont akármennyire hihetetlen nem kívánom kinyírjad magad, csak továbbra se értem miért nem kapod össze magad és gondolkozol el a dolgokon.

2012. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
ebben most mi a önsajnáltatás? ott van h TUDOM H AZ ÉN HIBÁM....nem érted miért nem gondolkozok el a dolgokon és kapom össze magam?.. a válsz nagyon egyszerű mert nincs hozzá elég akaraterőm ahhoz sincs néha h egyek mert sokszor gondolom azt h nem érdemlem meg h egyek igyak...én meg ezt akarom veled megértetni...ez nem az önsajnálatról szól...egyszerűen vannak ilyen emberek és ennyi..igen gyenge jellem vagyok..nem lehet mindenki olyan kemény gyerek mint te...( :) )
2012. jún. 24. 15:47
 20/20 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy bármikor újra lehet kezdeni.


Ne érezd úgy, hogy nem érdemled meg az életet. Onnantól kezdve, hogy elítélted, helyteleníted azt, amit csináltál, megbecsáttatott neked, és a továbbiakban nem vagy elítélhető (mivel az adott pillanatban csak a jelenedért tehetsz és a jövődért, a múlton nem változtathatsz). Ezért sem látom sok értelmét, hogy erős hangon bíráljanak, mert bár kétségtelenül sokmindenben igaza van a 02:29-es válaszadónak, ezzel előrefelé nem jutunk.


Ha már valóban két hónapja nem nyúltál semmilyen droghoz, az már bizonnyal jó út a leszokáshoz (bár nekem ebben nincs tapasztalatom). A következményes depresszió és egyéb fóbiák elmúlnak, illetve gyógyíthatók (nem [feltétlen] pirulákkal). Sokat segíthet a család, a barátok, a haverok szeretete, esetleg egy barátnő is bármikor megjelenhet a képben. Hogy nincs munkád, azzal bizonnyal nem vagy egyedül, de kicsit motiváltabban több lehetőség lesz előtted, sőt ha van kis pénzmag is, akkor még átképzésre is van lehetőség.


A hiányzó akaraterő voltaképpen a hiányzó motiváció és a kilátástalanság. De lásd, vannak előtted lehetőségek, van jövőd, mint leírtam, ezután már csak jobb lehet. A jobb kilátás több motivációt, az pedig több akaraterőt szül. Tényleg közel sincs minden veszve, mindent újra lehet kezdeni.


És igenis van helyed a világban, te is értékes ember vagy, még ha a hibáid erőteljes felismerése mellett nem is látod a pozitív vonásaidat. Most is vannak, akik szeretnek, nemcsak a családod, de sok ismerősöd, sőt látatlanban mi is, akik válaszolunk és szeretnénk, hogy maradj köztünk.


És közhelyesen hangozhat talán, de tényleg bármelyik nap hozhat fordulatot, amiről mégcsak nem is álmodhatnál. De ettől függetlenül is, a nehezén túl vagy, a poklot magad mögött hagytad. Hidd el, hogy jobb jön ezek után, felejtsd el ezt a múltat, és lásd a jövőt! Előtted az élet, még többszörannyi, mint mögötted. Te is élhetsz normális életet a jövőben. Hidd el, hogy ez jobbára független mindattól, ami mögötted van.

2012. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!