Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? (többi lent)

Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom felfogni h ha valaki öngyilkos akar lenni azt miért próbálják megállítani illetve miért tartják vissza? 22/f vagyok én is ezen gondolkozom már vagy 3 éve de vissza tart a családom..úgy értem miattuk nem bírom megtenni mert nem akarok fájdalmat okozni nekik meg hát drága a temetés ( :) )

2012. jún. 22. 10:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
mert hát aki komolyan gondolja a dolgot és nem akar már semmit az élettől azt miért nem hagyják meghalni? aki már nem lát értelmet az életben vagy csak egyszerűen nincs kedve küzdeni harcolni.. vagy aki beteg és semmi kedve a kezelésekhez a gyógyszerekhez...miért olyan nehéz megérteni ezt? erre lennék kiványcsi..és ha lehet hagyjuk ezeket a dumákat h az életben annyi szép van csak meg kell látni, meg h aki nem harcol sz gyáva,gyenge meg rossz ember...nem vagyok erre kiványcsi főleg olyanok válaszát várom akik hasonlóan nézik ezt a dolgot de azért szívesen olvasom a kritikákat is a témával kapcsolatba...
2012. jún. 22. 10:52
 2/20 anonim ***** válasza:

A baratnomet egy pici babaval elhagyta a ferje, beteg lett korhazba kerult a babat az apuka es az uj asszonya neveltek. Amikor kikerult a korhazbol egyedul volt betegen penz es minden nelkul. Annyira kilatastalannak latta az eletet hogy beszedett egy csomo gyogyszert, szerencsere tul elte. Kesobb felvagta az ereit azt is tul elte. Komolyan megakart hallni veletlen vagy szerencse de mindig ugy alakult hogy sikerult megmenteni!

Ma tiz evvel mindezek utan, boldog es az a par ev mar csak rossz emlek amire igazan nem is emlekezne.

Mindig van remeny, es az ongyilkossag nem megoldas.

2012. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Igazából hasonló helyzetben vagyok mint te,én is a családom miatt nem tudnám megtenni,mert anyu tutira a diliházban kötne ki egy öngyilkosság után,de nekik még sejtésük sincs,h mit érzek legbelül,boldognak hisznek. Engem ez a mániás szorongásom készít ki,de igyekszek tenni ellene egyenlőre nem nagy sikerrel.

Mondjuk,ha egy depressziós emberke elém állna és azt mondaná,h most fejbe lövi magát,tuti,h én is megpróbálnám visszatartani vagy erről lebeszélni. Talán mert nem birnám elviselni a bűntudatot,h tehettem volna érte valamit. És ki tudja mit hoz a jövő,lehet hogy kivételesen jó irányba fordul. Te is fiatal vagy még,nem kellene iyen hamar feladnod.

2012. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:

Te se akarsz öngyilkos lenni kérdező, mert foglalkozol más dolgokkal ezért nem gondolod komolyan.

Legfeljebb csak bizonygatni akarod mindenkinek hogy te megakarod ölni magad, de úgysem teszed meg, gyáva lennél hozzá mint a fajtádból a többi :)

2012. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
kedves 4. válaszoló...igen igazad van gyáva vagyok megtenni de nem azért mert a fizikai fájdalom tart vissza...vagy ilyesmi...az én módszerem 100%-os amit kitaláltam rá és el is fogom érni..nekem CÉLOM meghalni nem egy kósza gondolat ami néha néha eszembe jut napközben hanem szinte ébredéstől elalvásig erre gondolok...a hozzád hasonlóan gondolkozókat pedig leszarom mi az h a fajtám? nem vagyok sem Emo-s, sem semmi én egy ember vagyok aki feladta csak az ilyen "intelligens" és érzelmileg "érett" emberkéknek mint amilyen te lehetsz ez felfoghatatlan...nem tudod milyen az életem és h miért van ez az állapot..ha pedig abba kötne bele itt még valaki h aki meg akar halni az nem írogatja ide ki kérdés formájában hanem meg is teszi az szintén nem érti ennek a gondolatnak a súlyát de nem is kell h értse h érezze milyen ez...de aki így van ezzel azt nem értem miért nézeget ilyen témában?! h belerúgjon az amúgy is gyenge emberekbe?... nem tudom biztos ez a poén nektek h na még egy gyenge ember rúgjunk még pele párat a földön mert az olyan jó buli...
2012. jún. 22. 12:17
 6/20 A kérdező kommentje:
nem az ilyen válaszok érdekelnek hanem olyanok válaszai akik szintén így gondolkodnak vagy hasonlóan persze szívesen fogadom az ilyenek is(csak k..vára idegesít ez a primitív gondolkodás erről)
2012. jún. 22. 12:21
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős, én is kb. 3 éve tervezgetem a halálom, múltkor ki is találtam hogyan halok meg, de a barátaim nem hagyták. anyám észre vette a sebeket a kezemen én tagadtam, de ő tudta hogy azt nem macska csinálta és olyan hülyének nézett, de ő azt hiszi hogy ez divat, ez nem divat!! attól hogy van pár hülye ember aki divatból vagdossa magát az hülye... páran tudják hogy érzek, mindig azt mondták hogy szóljak a szüleimnek, na nesze nekik olyan hülyének néz az anyám... de azért mélyen legbelül tudom hogy ha megölném magam, akkor az fájna neki meg minden, de így csak nekem rosszabb állandóan azon gondolkozom hogy mikor öljem meg magam, már többször is elterveztem. 13L
2012. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
bocsi h ezt mondom de utálom és nagyon kiakaszt amikor egy 13l ír ilyeneket...mert nekem is van egy 13 éves húgom...én tudom h milyen ezen filózgatni h milyen problémái vannak egy mai 13 éves kislánynak és bocsi h ezt mondom de egyszerűen nem élhettél meg még olyan dolgokat amik miatt öngyilkosnak kéne lenned tudom ez általánosítás nem mindenki ugyan olyan és az sem mind1 milyen életkörülmények uralkodnak egy ember életében...mások szerinte még nekem sincs okom így gondolkodni nem h neked aki 13 éves...
2012. jún. 22. 17:21
 9/20 A kérdező kommentje:
akkor ide most leírom h én konkrétan miért akarom ezt tenni magammal:(remélem érthető lesz) 15 éves koromra kirohadtak fölül az első fogaim(ez az én hibám), ez miatt eléggé ki voltam közösítve a lányoknál nem volt szerencsém ez megalapoztam a későbbi bizonytalanságomat is, ekkor h ezt elnyomjam elkezdtem cigizni, füvet szívni mert miért ne az olyan menő(hát nem az!!), aztán 17 lettem és meglettek csináltatva a fogaim szinte rögtön találtam is egy szép, aranyos lányt aki pont nekem való volt több mint 3 évig voltunk együtt és én ez idő alatt egyre többet drogoztam (pedig boldog voltam), ja ez ki ne maradjon 2 közép iskolából is kirúgattam magam (mert leszartam a sulit) 6 évig drogoztam több félét is kipróbáltam ez miatt a barátnőmmel is vége lett(akibe tényleg szerelmes voltam, jött az elvonó egy hét után abbahagytam mert nem bírtam(gyenge vagyok) és ezek miatt (főleg a drogok miatt) kialakult nálam a depresszió amit később paranoid téveszmék követtek és végül egy elég súlyos agorafóbiában csúcsosodik ki ez az egész ez van most....voltam már terápián, most is szedek valami növényi alapú gyógyszert ami sz@rtsem ér...teljesen elb...tam a saját életem és nincs akaraterőm h ezen változtassak...jelenleg a házat nem bírom elhagyni.. hát kb. ennyi
2012. jún. 22. 17:35
 10/20 anonim ***** válasza:
tudom hogy csak 13 éves vagyok, de már sok mindent megéltem, sosem voltam egy vékony mindig cukkoltak emiatt még a saját apám is beszólt, nem volt pénzünk alig tudtunk kaját venni, meghalt a nagymamám és szerintem saját magát ölte meg mivel sosem ment orvoshoz, folyton cigizett és gyógyszereket szedett. Mellesleg senkinek nem tudok semmit elmondani mivel sosem voltak barátaim folyton kiközösítettek, itthon folyton üvöltöznek velem amiből már elegem van én mindig mindenből kimaradok mert én vagyok az a gyerek aki itt lakik, de minek??? nekem nem jár a csokiból, nekem nem kell szólni ha elmegyünk... stb. soroljam még? mellesleg emiatt a suliban sem vagyok egy jó és a tanárok is szivatnak emiatt folyton...
2012. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!