Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy súlyos depressziós emberen a környezete abszolút nem vesz észre, hogy az? Vagy csak senkit sem érdekel?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta vannak lelki gondjaim de eddig úrrá tudtam lenni magamon, sőt kifejezetten jó kedélyű, humoros társasági ember voltam. Az utóbbi időben azonban elhatalmasodott rajtam a dolog, eluralkodott rajtam az önutálat, egyre érdektelenebb vagyok és teljesen magamba fordultam, szabályosan félek emberek közé menni. Feleslegesnek érzem és értéktelennek magam, folyamatosan sírok, ha senki sem lát, brutális hangulatingadozásaim vannak, minden nap gondolok a halálra, magamhoz képest eligénytelenedtem, már nem érdekel, hogy hogy nézek ki, nincs kedvem ruhákat venni, nem sminkelek, csak annyi, hogy tisztán tartom magam, de már ahhoz sincs minden nap kedvem, csak csinálom megszokásból és kihasználom a zuhany alatti időt is sírásra. Folyton csak aludnék, bágyadt vagyok. Hatalmas változásokon mentem át negatív irányba, de valahogy senkinek sem tűnik fel, hogy esetleg bajom lehet. Beszélni nem szoktam erről, mert nem szeretek gyengének látszani, de ha külső szemlélőként látnám magam, ordítana, hogy valami nem oké. A legjobb barátnőm évekig tanult pszichológiát, de egyszer sem kérdezte meg, hogy rendben érzem-e magam. Nem látják vagy nem akarják látni? Miért van ez? Más is tapasztalt ilyet? Ez, hogy senki nem figyel rám oda annyira, hogy észrevegye a dolgokat csak méginkább a feleslegesség érzetét erősíti bennem. Én szeretnék kikerülni ebből.

24/N


2012. jún. 23. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ember alapvetően önző. Ezért nem látják meg. Ritka az az ember aki képes látni is nem csak nézni. (egyépként igen, például én is hasonló helyzetben vagyok)
2012. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy mielőbb kezdj el új kapcsolatokat keresni, ezzel együtt a barátnőiddel leülni és elmondani nekik, mit érzel, honnan indult az egész. Ha egyikük se vette észre az elég szomorú, de ma már a barátság se az ami régen volt...

Semmiképp ne maradj magadra, mert abból nem sok jó lesz. Szép apránként foglald el magad valamivel, amit szeretsz vagy szerettél csinálni. Sport, hobbi, kirándulás, bármi.

Senki sem felesleges, ne add fel.

2012. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

egy pszichológushoz kéne elmenned

a barátnődnek is beszélhetnél róla, mert attól, hogy tanult pszichológiát, nem lett gondolatolvasó..

2012. jún. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, szeretném megkérdezni hogy merre felé laksz?

Nagyon hasonlóak vagyunk. Pont egy ilyen barátra lenne szükségem.

Írj privit ha gondolod.:)

2012. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
nekem édesanyám depressziós már nagyon régóta.mindenki tudja,de senki nem foglalkozik vele szándékosan,mert mindent csak magának köszönhet.állandóan siránkozik és sajnáltatja magát.karácsonykor bealtatózta magát,úgy kellett a mentőt hívni rá.szerintem pedig aki depressziós az az önző ember.szerintem te is szedd össze magad és állj talpra,akármilyen nehezedre is esik! különben mindenkit csak magad mögé uszítasz és eltűnnek mellőled a szeretteid.keress fel egy szakorvost,biztosan tud majd segíteni kilábalnod ebből!
2012. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Panka08 ***** válasza:
00:46:-nak "aki depressziós az az önző ember" aki ezt ki meri jelenteni az azt sem tudja a depressziót eszik-e vagy isszák...
2012. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, nekem is ilyen barátokra lenne szükségem!

Én is mindig mosolyogtam, vidám voltam. Anyám belém nevelte gyerekkoromban, hogy mindig mosolyogni kell, és minden rendben - így a környezetem semmit nem vesz észre az egészből. Gyakorlatilag megtanultam színészkedni. Addig megy is a dolog, amíg valaki el nem kezd részletesen kérdezgetni, pl. hogy telt a hétvége, hol voltál, hová mész nyaralni... Sokszor már én sem tudom tartani magam, és iszonyú negatív vagyok, erre az én környezetemben sem reagál senki, vagy csak annyit, hogy szedjem össze magam... Gyógyszerek tartanak életben, nem tudom, még meddig bírom. Azt hiszem, az emberek nem tudnak mit kezdeni ezzel, ezért inkább strucc politikát folytatnak. Esetleg próbálnak segíteni, eleve halott tanácsokkal, mint pl. mozdulj ki otthonról, stb.

Ha már nagyon kivagy, a körzetihez menj el, ő ad beutalót a pszichiátriai szakrendelésre - ahol felírnak gyógyszert. Sajnos az agykurkászokkal nincsenek jó tapasztalataim. Pl. elvileg ez segélykérés, bár én nem annak szánom, mikor már azt mondom, elég, semmi értelme az életemnek. Ilyenkor mindenki gyorsan búcsúzik, sürgős dolga akad...

2012. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Senki nem kérdezi, hogy jól vagyok-e, én pedig nem akarok beszélni a bajomról, mert utána ahelyett, hogy segítenek csak azt mondják milyen hisztis vagyok ráadásul csak magammal törődök. Nagyon jó lenne egy olyan barátnő akivel végre megbeszélhetnék mindent anélkül, hogy bűntudatom legyen...
2012. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rda85 válasza:
17%

Te nem vagy súlyos depressziós, ezért nem veszik észre.


Kutya bajod sincs, csak veszettül unatkozol és próbálod felhívni magadra a figyelmet, hogy egy kis színt vigyél az életedbe.


Az állítólagos "tüneteidet" nagyon pontosan írtad le, gratulálok, szépen megtanultad a leckét. Ellenben, ha valóban depresszió gyötörne, meg sem tudnád fogalmazni, mi a baj veled, mert nem érdekelne, mi történik veled és a társaid véleménye sem.


Nem szeretsz gyengének látszani, ezért eljátszod a normális alanyt - miközben észrevehetetlenül, súlyos depresszió kínoz? Vagyis hatalmas akaraterőd és önuralmad van - nem éppen egy beszűkült tudatállapotú egyén ismérvei.


Nyugi, attól, hogy kezdesz felnőni, még nem omlik össze a világ! Kevesebb időtök jut egymásra, mert a többiek is tanulnak, ismerkednek, neked most éppen nincs pasid, de ez is elmúlik egyszer és nem kell kitalálni betegségeket csak azért, hogy valaki foglalkozzon veled. Holnaptól jó időt ígérnek, uccu, ki a szabadba és érezd jól magad! Egyél egy fagyit, vegyél magadnak egy apróságot, hogy megjutalmazd azt az ügyes kislányt, aki ott belül huncutkodik és kacérkodj a pasikkal! Az önsajnálatot meg sürgősen fejezd be!


Írj, ha randira mész!

2012. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!