Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok Budapesten Rehabot?

Mia_may kérdése:

Tudtok Budapesten Rehabot?

Figyelt kérdés
Tud valaki Budapesten Mentális zavarokkal küzdő emberek számára létrehozott intézményt , rehabilitációs központot ahova vagy önkéntesen vagy szakorvosi ajánlással léphetnek be az emberek? Pl Bipoláris , depressziós betegekre gondolok. Úgy hallottam van egy a Campona környékén . Ennek mennyi a valóság alapja és ha létezik mi a hely neve tud róla valaki valamit ? Esetleges tapasztalatok?

2012. júl. 1. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Én voltam Tündérhegyen, ott pont ilyen betegeket kezelnek. Nyílt osztály, teljesen normális emberek vannak, enyhébb mentális zavarokkal. Szép tiszta környezet, nagyon jó terapeuták, állandó foglalkozás. 3 hónapra be kell feküdni. Orvosi ajánlás kell, szombaton délelőtt van interjú. Az alapján döntik el hogy felvesznek-e, hogy bele illik-e a betegséged a kórházban kezelt betegségek közé. De amit mondtál az bele illik. A súlyosabb skizókat máshova küldik, szóval az interjún nyugodtan add azt ami benned van. Ez a hely inkább ilyen tűzoltás, ha már nagyon rosszul vagy. Annyi hogy vannak szabályok amiket be kell tartani, de hol nincsenek? valakinek ezek a szabályok nem tetszenek, de ha betartod, akkor nem lesz gond. Nem kell komoly dologra gondolni, csak pl nem szabad csajozni, pasizni, oda kell érni a terápiákra időben, nem lehet egymás szobájába menni stb. De nagyon jó társaság van, nekem egy igazán nagy élmény volt, és akikkel ott megismerkedtem, azóta is nagyon mély kapcsolatot élek át. Az valahogy más világ, egy életre meghatározó időszak az életedben. Gyógyulás szempontjából meg elindít egy folyamatot benned, és sok mindent megtapasztalsz, megértesz a betegségedből, az életből. Velem is nagyot fordult a világ amióta ott voltam. De az az igazság, hogy 3 hónap alatt ne várd, hogy bárhol meggyógyítanak. Ha még van kérdésed írj nyugodtan privátot. www.tunderhegy.hu
2012. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, van még ez a Thalassa ház, az van Budatétényben, nem erre gondoltál? De azt nem ismerem,hogy milyen hely, milyen betegek vannak ott, esetleg kérdezz másokat akik ott voltak.

[link]

2012. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!