Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ekkora...

Lehetséges, hogy ekkora trauma ért?

Figyelt kérdés

Még kiskoromban, 3-4 éves lehettem, bicikliztem, és egy nagyobb gyerek fellökött, a rózsabokorba estem. Azóta nem mertem biciklire ülni, ám most apukám azt mondta, akkor kapok új telefont, ha megyek pár kilométert a bicajjal.

Megpróbáltam, ráültem, de ekkor teljesen bepánikoltam, berohantam, és elkezdtem sírni, nehezebben szedtem a levegőt. Úgy 5-10 perc volt, mire elmúlt.


Lehetséges, hogy a gyerekkori trauma miatt nem vagyok képest biciklire ülni? Ez betegség?


2012. júl. 2. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy amiatt.Nem betegség.Leküzdeni viszont csak te magad tudod.Szép lassan ismerkedj azzal a biciklivel.Nyugi, nem fog újra fellökni az a gyerek.Kétszer nem történik meg ugyanaz!
2012. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Konkrétan pánikrohamnak hívják, amit átéltél, és mondhatjuk betegségnek is, de a pánikbetegséghez az kell, hogy sűrűn forduljon elő. Nekem is van ilyenem, gyerekkoromban összevarrták az ajkam érzéstelenítés nélkül, bringázás közben elestem, aztán attól repedt fel. Azóta ájulok tűre, bár mostanában már kevésbé jellemző, inkább az hozza ki, ha sorban kell állnom valami vizsgálat előtt. Azt tudom javasolni, hogy próbálkozz legyőzni a félelmedet. Menni fog, ha kitartó vagy. Ha úgy érzed, hogy nem kapsz levegőt, akkor lélegezz szépen lassan jó mélyeket, és semmiképp ne kapkodd a levegőt, mert attól tachycardiád lesz, és elájulsz a végén. Kellő önuralommal legyőzhető.
2015. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!