Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy megváltozzak?

Mit tegyek, hogy megváltozzak?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok. Az általános suliban még jó éreztem magam, bár páran azt mondták, idegesítő vagyok, vagy fárasztó sokszor, de nagyon népszerű voltam az osztályomban. Ugyan nem a nagymenők között voltam, de legalább népszerű. Miután középsuliba léptem, elkezdődtek a problémák. Korábban tanultam, fociztam, gépeztem, ennyi elég is volt. De később már kellett volna barátnő. Na ez az, ami például a mai napig nincs meg. De a magány csak egy a rossz dolgok közül. A legnagyobb baj, hogy semmit nem merek megcsinálni. Nem merek csajozni, nem merek modern frizurát nyíratni, mert mi van, ha megszólnak, meg akarok felelni másoknak(egyszerűen nem tudom, mit tegyek ez ellen), nem tudom megoldani a problémáim egy részét, a tanuláson kívül bármibe kezdek bele bizonytalan vagyok, mert félek, hogy nem sikerül, hogy megszólnak, stb. A kérdésem az lenne, hogy milyen módszereket tudtok, amivel meg tudnék változni, mert egész nap a gép előtt ülni nagyon unalmas és úgy érzem, a gátlásaim és hogy nehezen viselem a kritikát, megakadályoznak abban, hogy jól érezzem magam. Milyen eszközöket tudtok arra,hogy ezek megszűnjenek? Mivel lehet az agyat befolyásolni, hogy megváltozzon a gondolkodásom? Valami olyasmit hallottam, hogy ha egy hónapig minden nap elmondod magadban, hogy te ilyen vagy olyan vagy, akkor az tudatosul az agyban. Ilyenekre és hasonlókra gondolok. Nagyon fontos lenne, nem szeretnék teljesen becsavarodni.

2012. júl. 8. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
erre Csernus azt mondaná: puhapö.cs
2012. júl. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sport: egészséges, jól néznek ki a sportos srácok, ismerkedhetsz, kiadhatod a gőzt ->növeli az önbizalmat
2012. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát mi nagyon hasonlítunk. Én is 19 vagyok, csak lány. Egy elég szar és hosszadalmas életszakaszban vagyok, ami nem akar elmúlni. Én úgy találom, hogy talán az lenne a legjobb, ha először kibeszélnéd a gondjaidat, mert én nem tettem, és nem is fogom azt hiszem, mert igazából nincs aki nagyon meg akarna hallgatni, de épp ezen a hétvégén próbálom rászánni magam egy jó alapos beszélgetésre anyámmal. Ha neked is valakid akivel beszélni tudsz, mindenképp tedd meg. Mások szemszögéből is meg kell beszélni a dolgokat, mert gyakran az emberek rosszul látják saját helyzetüket, főleg akkor ha nagyon lehangoltak.

Szerintem a gátlásaidat csak egy sok bátorsággal győzheted le. Ha új frizurát szeretnél akkor csináltasd meg. Tojd le mit gondolnak mások. Ha magadnak tetszel és evvel nem sérted senki más önbecsülését, akkor csak tedd meg és érezd jól magad.


Ha szeretnél részletesebben beszélgetni erről akkor küld privit bátran!

2012. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Érdekes dolgokat írsz. Mintha magam írtam volna, csak én már 20 éves vagyok. Én is kívàncsi lennèk a többiek válaszaira.
2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az előző vagyok. Még annyit hozzá tennék, hogy tényleg nagyon sok hasonlóság van köztünk, de nekem még van egy olyan problémám , hogy bár én is súlyosan önbizalom hiányos vagyok még emellett fokozottan aggaszt mások véleménye is és ez még inkább gátlásossá tesz. Nyugodtan írhatsz privátba nekem is, mert olyan jó végre egy hozzám hasonló emberrel beszélni.
2012. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kár hogy nem írsz már. Remélem megoldódott.
2012. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!