Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek közül melyikkel lehet...

Ezek közül melyikkel lehet elmegyógyintézetbe kerülni?

Figyelt kérdés

mániás depresszió

bipoláris depresszió

derealizáció

depersonalizáció



2012. júl. 8. 20:14
1 2
 11/18 homo ludensz ***** válasza:
100%
elmegyógyba szerintem azok kerülnek akik már kezelve voltak vagy most is kezelés alatt állnak és dokumentálva van a kórtörténetük és természetesen a fent említett betegségek valamelyikét valamikor diagnózisként felvezették a kórlapra. E betegségek egyik megnyilvánulása mondjuk az ön vagy más veszélyeztetése akkor indokolt a kényszer gyógykezelés. Tudod ha nem így lenne akkor sokan könnyen megszabadulnának a nekik nem szimpatikus családtagtól,szomszédtól,bárkitől.
2012. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
hogy engem bevisznek e ha ilyen történik
2012. júl. 28. 11:19
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Milyen? Attól, hogy depressziós vagy (egyébként a mániás és a bipoláris tök ugyanaz) nem fognak kényszerkezelni, más kérdés, hogy hasznos a kezelés, de nem kell hozzá zárt hely. Általában már az antidepresszáns is sokat segít. Rendkívül sokat. Ha meg mellette heti egyszer egy órát terápiára is jársz beszélgetni, akkor akár meg is szűnhet minden gondod. Hány éves vagy?
2012. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem zártra nem. max ilyen Tündérhegy hasonlók, ahova önként kell bevonulni. Én voltam Th-en, és azokat vitték át zártra pl aki azzal fenyegetőzött pl hogy meg akar ölni valakit, vagy öngyilkossági kísérletről számolt be. Mivel nyílt osztály volt, és hétvégén hazaengedtek, egy beteg elmesélte hogy az erkélyről csüngött, mert le akart ugrani aztán meggondolta magát, na őt pl átvitték zártra. De mindig hangsúlyozták, hogy a gondolat és a tett között óriási a szakadék (öngyilkosságra értve pl)
2012. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kényszergyógykezelés csak ön- és közveszélyes acut állapotban lehetséges, és igazából csak gyógyszeres, kényszerpszichoterápia nem létezik. Ha agresszív vagy, rátámadsz a körülötted levőkre, akkor büntetőjogi felelősséged van a tetteidért, ha elmúltál 12 éves. Ha beszámíthatalnannak minősítenenek egy igazságügyi szakértői megfigyelés által, akkor kényszergyógykezelés, ami nem egy leányálom, ha beszámítható vagy csak éppen megszoktad, hogy azt csinálsz, amit akarsz, akkor versz meg valakit amikor akarsz, mert neked ahhoz jogod vagy, vagy hasonló, akkor mehetsz a dutyiba. Ami szintén nem egy leányálom. Szóval én mindenképpen megpróbálnék nem rátámadgatni a körülöttemlévőkre.
2013. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Engem sajna vittek be először zárt osztályra, onnan a nyíltra és nem jöhettem ki egészen addig, amíg meg nem kaptam a zárójelentést ergó igenis bevihetnek és bent tarthatnak. - Bipoláris vagyok és gyógyszer túladagolás volt.
2013. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 homo ludensz ***** válasza:
Meg van az oka már ne is haragudj de te magad írod hogy gyógyszer "túladagolásod" volt. Ha te képtelen vagy előírás szerint szedni a felírt gyógyszert akkor akik némi felelősséget éreznek irántad azok jelzik az illetékeseknek és ott kötsz ki. Ezt az utoljára hozzászólónak írtam mint egy hasonló betegséggel küzdő olvasó.
2013. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszer-és alkoholfüggő voltam, többszöri túladagolással, edlvonási tünetekkel, zártra mégsem kerültem egyszer sem. A sima osztályon jól viselkedtem, nem volt velem semmi gond. Ha nagyon akartam volna, haza is engedtek volna, nem volt kényszerkezelés.
2013. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!