Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm bulimiás és depress...

A barátnőm bulimiás és depressziós, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akinek nagyon rossz kapcsolata van a szüleivel (17 éves), egy sokkal idősebb barátja van, és volt egy időszak, mikor rengeteget evett, aztán meghánytatta magát, amitől teljesen szétment a gyomra és a torka is, mindennap többszörös hashajtó adagot szed be, egy hónapja abbahagyta a hányást, de most megint csinálja...lelkileg is egy roncs...én vagyok az egyetlen barátja, a szüleit nem érdekli, így úgy érzem, rajtam a felelősség, hogy csináljak valamit...próbáltam beszélni vele, nem megy...
2012. júl. 10. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Te csak úgy tudsz rajta segíteni, ha szakemberhez irányítod. Rá kellene beszélned, hogy menjen el egy orvoshoz. Ami az ő esetében nem egyszerű, mivel jellemző rá, hogy nincs betegségbelátás. Annyira nincs, hogy ismerek egy 18 éves, 29 kg-os lányt, aki még mindig nem hiszi el, hogy életveszélyben van és még mindig kövérnek látja magát és a legválasztékosabb trükkökkel hánytatja magát. Sajnos nagyon nehéz velük és csak a szakember tud mit kezdeni...
2012. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!