Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akar lenni Andaxinnal?!

Öngyilkos akar lenni Andaxinnal?!

Figyelt kérdés
26 g meprobamát milyen hatással van a szervezetre? A barátnőm tart otthon ennyit, és aggódom érte, mi van ha beveszi mindet? Olyanok válaszát várom, akik egészségügyben dolgoznak, a lánynak volt már egy öngyilkossági kísérlete, toxikológián kezelték, el tudom képzelni, hogy bevesz egyszerre ennyi gyógyszert (=130 db Andaxin). Nem tudom, hogy mennyire kell komolyan venni ennyi gyógyszert, a google-n nem találtam erről infót, nem tudom, hogy szóljak-e a családjából valakinek, vagy ha tényleg beveszi, mi történik vele, kihányja-e, vagy bekómál, vagy meghal mielőtt kiér a mentő. Kérdeztem egy patikust, de nem adott értelmes választ (talán nem adhat?), azt ismételte, hogy ez komoly gyógyszer, ezzel rendesen meg is ijesztett. Meg azt mondta küldjem el pszichiáterhez. Én meg hiába mondtam, hogy ok, de addig 10x belehalhat.

2012. júl. 12. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

130 db Andaxinnal sajnos van esély meghalni..bármi lehet belőle.

"A túladagolás tünetei:

Mozgászavar, közönyösség, tüdővizenyő, szívelégtelenség, aluszékonyság, beszédzavar, nagyobb adagok esetén teljes pszichomotoros gátoltság (a beteg csak ismételt, erőteljes ingerekkel és csak rövid időre ébreszthető fel), vérnyomásesés, légzésleállás, sokk, kóma alakulhat ki."


Ugye nem Te akarod beszedni??

2012. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam, de azért köszi.

Nem én akarom beszedni.

Attól félek, hogy mi van, ha eltűnik egy napra, és késő lesz, mire rátalál valaki, vagy nem tudom.

2012. júl. 12. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana ha a családja tudna erről, mert akkor figyelhetnének rá. Jó tudni, hogyha valaki hangoztatja öngyilkossági szándékát, akkor ki lehet hívni a mentőket, kötelesek kijönni és szükség esetén beszállíthatják a pszichiátriára.
2012. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem merek szólni nekik, jórészt miattuk (is) tart ott, ahol. Csak az érdekelne, hogy ha mondjuk beszed egy marékkal, gondolom alszik egy nagyot, de jó esetben nem lesz komolyabb baja, nem hal bele. De mi van, ha annyira elkeseredik, hogy beszedi az összeset, mennyi ideje van és mi történik vele, ha nem találják meg hamar? Mi van ha este beszedi, kibírja reggelig? Kihányja? És mi van ha iszik rá?
2012. júl. 12. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd, pontos adatokat arról nem lehet adni, hogy mennyi idő múlva mi történik. A gyógyszertúladagolások esetén sokszor a saját hányásába fullad bele az illető, illetve a légzéselégtelenségbe.

Ha még iszik is rá, az katasztrófa.

Nekem volt "élményem" andaxinnal, péntektől-vasárnapig kb. 80 db nem egyszerre, hanem folyamatosan szedegetve, + egyéb gyógyszerek + pia. Ami utána volt, azt nem kívánom senkinek...

Természetesen mentő és toxikológia lett a vége, de anélkül nem tudom, itt lennék-e még.

2012. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért nem "lopod el" a gyógyszert, ha ennyire aggódsz? Akár amíg a wc-n van vagy valami. Inkább, mint hogy baj legyen.
2012. júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kispocakos válasza:
Szia! A legjobb amit tehetsz, hogy figyelmezteted a családját, ha be akarja szedni, akkor sajnos be is fogja, a legfontosabb, hogy mindig legyen valaki a közelében, hogy segítséget tudjon hívni! Az ilyen emberekhez nagy odafigyelés és rengeteg türelem kell. Valószínű , hogy komoly baja lehet ennyi gyógyszertől, főleg , akkor , ha a szervezete nincs hozzászokva. Az édesanyám már 3-szor kísérelt meg öngyilkosságot, legutóbb majdnem sikerült is neki majdnem 200 szem-et vett be különböző készítményekből és sajnos nem azonnal találtak rá :S
2012. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kispocakos válasza:
A 10.52-es válaszolónak, csak annyit szeretnék mondani, hogy azzal, ha ellopja a gyógyszereket egyrészt magára haragítja az illetőt , másrészt pedig sokkal nagyobb kárt okozhat vele, ha gyógyszer helyett mondjuk hypot vagy sósavat iszik.
2012. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem szedem el tőle, azzal valóban csak azt érem el, hogy nem mond el többet semmit. Amúgy se tudom, hol tartja. Már rég nem otthon lakik, nincs bizalmi viszonyban a családjával, valószínűleg rászállnának, hogy miért ilyen önző, meg ugye ezt nem gondolja komolyan, szerintem ez nem segítene rajta.

Nem tudom, mennyi időre lehet egyedül hagyni, de nem akarom, hogy azt higgye, hogy csak emiatt vagyok mellette, nagyon labilis ilyen érzelmi dolgokban, ezért érdekel, hogy


mennyire veszélyes konkrétan ez a gyógyszer, ebben a dózisban.


Szédülés, mozgászsavar, vérnyomásesés, aluszékonyság - meg a halál között elég nagy különbség van. Nem tudom mennyire aggódjak, a patikus akivel beszéltem se mondott konkrétat, csak "hát ez veszélyes gyógyszer". Orvos ismerősöm meg nincs.

2012. júl. 12. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"vérnyomásesés, légzésleállás, sokk, kóma alakulhat ki."

Ez azért már elég komoly.

2012. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!