Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy depressziós a...

Lehet, hogy depressziós a hugom, mit tegyek? 19/L

Figyelt kérdés

16 éves. Az elmúlt hónapokban feltűnt, hogy mogorvább, idegesen szól vissza mindenkinek, szinte már nincs egy normális szava sem. Szerintem nincs összhangban önmagával, vagy megfelelési kényszere van az iskola miatt(ezt csak azért gondolom, mert ugyanúgy éreztem magam kb 1 éve én is, szerintem én is depressziós voltam, és még egy kicsit mindig az vagyok). Szóval mostanában amikor itthon van szinte a szavát sem lehet hallani, mert magától szinte senkivel sem beszélget itthon, ha emg kérdezzük valamiről, vagy ezt felemlegetjük neki, akkor elkezd üvöltözni, hogy hagyjuk békén. Tegnap csak úgy elkezdett bőgni. És akárhogy kérdezzük, nem mondja meg mi baja.

Az a baj, hogy tényleg nem tudom mi lehet az igazi baja, és hiába próbálnék segíteni neki, így nem tudok, mert ha hozzászólok leüvölt. És így nekem is nagyon rossz, hogy minden nap ezt látom, mert én sem jöttem még ki teljesen ebből az állapotból, és így, hogy minden nap ez van körülöttem, nem tudok én se "meggyógyulni"..

szerintetek ez depresszió nála?


2012. júl. 12. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az lesz a legjobb, ha elviszitek pszichológushoz, mert már kontrollálni sem lehet.


24/F

2012. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mit tehetnék én érte? ajánljak neki közös programot? vagy itthon játsszunk valamit? ténleg nem tudom.. valamivel el kéne terelni a gondolatait szerintem.
2012. júl. 12. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kell vinni minél hamarabb különben rosszabb lesz a helyzet, tapasztalatból mondom. L/16
2012. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A pszichológus nem mindenkinek használ. Van egy barátnőm, akit a szülei benyomtak pszichiáterhez és minden volt az neki, csak nem jó.

Én is voltam ilyen depressziós, két éve, de csakis a saját erőfeszítéseim segítettek. Először amúgy is neki kell döntenie, hogy mit akar, ha ráerőltetitek a segítségeteket, abból semmi jó sem lesz. Próbáljatok inkább úgy viselkedni vele, hogy nem faggatjátok a problémáiról, de azért foglalkoztok vele. Ha meg már elkezd normálisabban viselkedni, akkor lehet majd tovább is gondolkozni.

2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus és pszichiáter nem ugyanaz, és benyomni oda nem jó. Oda magától jó menni az embernek, ha ő maga akar általa javulni. Másképp értelmetlen tényleg. (Leszámítva a valóban pszichiátert olyan esetben, amikor komoly idegbetegségek állnak fenn)
2012. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!