Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről? Engem kikészít mert akkor az ember sosem lehet boldog?

Figyelt kérdés
Na megpróbálom összefoglalni. Szögezzük le ,hogy velem (is) van baj tehát mostanában elég rosszul vagyok depresszió , ingerlékenység , derealizáció. De a lényege az elméletemnek, hogy például . Nagyon meg akarok nézni egy filmet. Keresgélem ezerrel megtalálom nagy nehezen ennek örülnöm kéne de nem tudok, akkor töltöm le vagy ilyesmi addig azon idegeskedek ,hogy mikor jön már le. DE mikor letöltött és odaülök a film elé, eszembejut ,hogy tulajdonképpen mit élvezek rajta? Várom a kövi képkockát ,hogy mi lesz a vége stb. És akkor tulajdonképpen meg is néztem és máris egy új filmet nézek ki magamnak.(ez egy picit ilyen maslow elv)
2012. júl. 14. 15:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy éppen újabban akkor is ezen gondolkodok ha el akarok menni egy buliba. Hogy mit élvezek konkrétan? És arra jutottam ,hogy semmit , mindig a következő pillanatot várom ,arra figyelek és teszem azt összeszednék egy csajt akkor annak sem tudnék örülni mert már egyből valami más új dolog járna az eszemben. És ez nagyon kiakasztó...
2012. júl. 14. 15:34
 2/5 Antimod ***** válasza:

"mindig a következő pillanatot várom"


Itt van a hiba! A boldogság az, amikor a jelen pillanat átélése örömmel tölt el. Ha valamit mindig vársz, az egy állandó, beteljesedetlen állapot, és mint ilyen, nem lehet öröm forrása.

Próbáld meg észrevenni minden percben a szépet! Nem könnyű elv, de ne az legyen fontos, hogy mi lesz öt perc múlva, hanem az, ami most történik!

2012. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez így szívás, de mért maslow elv?
2012. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nemtom én középsulimba tanultam , igaz marketing órákon de a lényege ,hogy a fogyasztónak "kielégíthetetlen" igényei vannak mert végülis ebben az esetben megvesz valamit akkor utána új dologra vágyik. És így tovább. Bár ez csak egy része a dolognak ott van pl, a szükséglet piramis de annak ehhez nem sok köze van
2012. júl. 14. 17:19
 5/5 Hungy ***** válasza:

Ezt hétköznapi szóhasználattal úgy hívják, hogy "élvhajhász". Olyan ember, akit kizárólag az élvezetek elégítenek ki, de egyre többet és többet akar belőlük, mert amit egyszer már megtapasztalt, az nem elég neki többé. Az ilyenekből lesznek a kemény drogosok, és az elferdült szexuális beállítottságúak. Persze ezzel nem azt mondom, hogy veled is ez fog történni, csak gondoltam, szólok időben. :)


Egyébként az első válaszadónak van tökéletesen igaza. A jelent kell élvezni. Azt azonban meg is kell tanulni. Kezdetnek elég is lenne, ha megállnál egy percre, hogy végiggondolt, mi az, amit MOST, ebben a pillanatban élvezni tudsz. Vedd őket sorra, akár mondd el hangosan is.

"Egészséges vagyok, nem fáj semmim. Ez ritka dolog, a Földön ugyanis minden ötödik ember szenved épp valamilyen betegségtől, vagy kellemetlenségtől. Kiváltságos helyzetben vagyok emiatt. Süt a Nap, remek az idő. Hallom a madarakat. A szomszédból átjönnek a vasárnapi ebéd finom illatai." Ilyesmik például.


Ha van még egy kis időd, elmondok egy saját tapasztalatot, ugyanis régebben nekem is gondjaim voltak ezzel. Az egész háttérsztori túl hosszú lenne, most csak egy rövid történet:

Épp azt gyakoroltam, hogy hogyan lehetne élvezni az adott pillanatot. Elmentem a szegedi Széchenyi térre (szegedi lévén), és leültem egy padra. Éppen kellemesen sütött a nap, a tavasz első napsütéses napja volt. Behunytam a szemem, a Nap felé fordítottam a fejem, és elgondolkodtam azon, mi becsülni való van ebben a pillanatban. Először kényelmetlen volt, hogy talán nevetségesen nézek ki, hogy a rohanó tömegben egyetlen ember ül a padon csukott szemmel, a nap felé fordított arccal. De kizártam ezt a gondolatot, csak arra koncentráltam, ami MOST jó. Kellemes meleg volt a nap, a parkból hallatszott a madárcsicsergés, néha nagyon lágy szellő jött, és az épp nyíló virágok illatát hozta. Azelőtt ezeket észre sem vettem. És rájöttem, hogy még a sehol máshol nem hallható város-morajlást is szeretem. Kábé negyed óra üldögélés után, amikor kinyitottam a szemem, azt láttam, hogy a jobbra mellettem lévő padon egy idős bácsi, balra kettővel meg egy húsz év körüli lány pont ugyanazt csinálják, mint én. Csukott szemmel ülnek a padon, a Nap felé fordított arccal. Úgy láttam, elégedettek. :)

2012. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!