Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ciki pszihológusho...

Szerintetek ciki pszihológushoz járni?

Figyelt kérdés
Alapjáraton bizonytalan vagyok az emberekkel gyerekkori dolgok miatt de ha járok időnként szakemberhez nagyon jól szinten tartom a lelki állapotom.A családi életem harmonikus mégis igénylem időnként a pszihológust.Közületek aki jár az mennyire vállalja föl?
2012. júl. 14. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki az ilyen. Inkább az a ciki ha valaki pont ilyen megfelelni vágyásból ("jaj mit szólna mindenki ha megtudná") nem megy el pszichológushoz amikor esetleg pont el kéne a segítség (pl. valami nagy lelki trauma - pl. közeli rokon halála - után). Aztán egész életében küszködik a feldolgozatlan problémáival, kifelé meg megy a színjátszás hogy ő milyen jól van.
2012. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki! Csak Magyarországon van ez a buta felfogás, hogy aki pszichológus jár, az gyogyós. Ellenben Amerikában divatos. A pszichológust csak egy jó lelki társ válthatja fel esetleg, de nyilván szükség van az orvos szaktudására. Ha úgy érzed, hogy így van meg a lelki harmóniád, akkor mások véleménye miatt ne hanyagold. Egyébként, ha nem kürtölöd szét, nem mondják meg rólad, nincs a homlokodra írva. :)
2012. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz.Valóban ki kell beszélni.Csak példaként említem az alábbi témát.Középsuliba 5 évig terror alatt voltam egy vidéki suliba.Sem a szüleim,sem a nagyszüleim,sem az otthoni barátaim nem tudtak róla.Nagyon szégyelltem mert nem tudtam megvédeni magam.Úgy voltam vele,hogy amiről nem beszélek az nem fáj.Mindenki úgy tudta szeretek oda járni.Mikor általánosba történt hasonló ami kevésbé volt véres azt kibeszéltem mindenkinek aki utamba került és meg is tudtam bocsájtani mindenkinek aki bántott mert túl tettem magam rajta.Még ugyancsak szépen beszélünk egymással ha összetalizunk mármint általános sulis kori osztálytársakkal mintha mi sem történt volna.
2012. júl. 14. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem ciki... számos ismerősöm van aki jár és én is gondolkoztam hogy járni fogok, mert amit elmeséltek hogy kb olyan mint egy jó barát/barátnő akivel el tudsz beszélgetni, sokszor vannak gondok amit tényleg jólenne szakemberrel megbeszélni.. de nekem van sok barátom aki segít úgyhogy elég opcionális számomra ez a pszichológus dolog.:)


17/F

2012. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én személy szerint, azért óvatosan kezelem. Valahogy úgy érzem, azok a körök, amelyekbe járok ott inkább ez a "aki jár az gyogyós", illetve "minek pszichológusnak fizetni, mikor egy barát ingyen is meg tud hallgatni" szinten mozog. Tehát csak közeli barátoknak mondom el, már ha érdekli őket.
2012. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én járok és nem tartom cikinek. A magyarországi felfogás szerintem ezzel kapcsolatban még nagyon elmaradott. 31F
2012. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy nem tatrjátok cikinek, szerintem sem az, és nekem kötelző járnom, de engem nyomaszt és nem hogy jobban nem vagyok tőle, de még rosszabbul is..
2012. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem egyáltalán nem ciki. Sőt hasznos! Másfél évig én is jártam, de összekapart :) Vele beszéltem meg olyan dolgokat, amikkel otthon nem tudtam mit kezdeni. Egyáltalán nem szégyellem (az ok, amiért odakerültem, az ciki), s mai napig ebből táplálkozom.

2012. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM
2012. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!