Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril elvonástól ilyen tünet?

Rivotril elvonástól ilyen tünet?

Figyelt kérdés

Hello!


Régen elég sokat szedtem a fent említett gyógyszerből/nap, most már (igaz nagyon lassan, de biztosan) csökkentek. A kérdésem is erre vonatkozik:

napi 3x0,25mg-on voltam, de 10 napja csökkentettem 0,25-öt. Azt gondoltam hogy tök jó, hogy elvonási tünetek nélkül sikerült ez a csökkentés, de pár napja elkezdett fájni a nyakam - hátul a tarkóm felett. Igazából így görcsöl meg nehéz, rossz nagyon. Tegnap még nyelnem is nehéz volt, mert elöl is végig nagyon rossz érzés volt a nyakamban - látszólag nincs megduzzadva. Szerintetek ez lehet a gyógyszer miatt? Eddig minden csökkentésnél voltak kisebb-nagyobb elvonási tünetek, most ez lenne? (A nyakam görcsölését egyszerűen nem tudom hova tenni.. nem feküdtem el, nem húztam meg, nem izomláz, nem tudom.. csak erre tudok gondolni.)


Avagy ti hogy éltétek meg a gyógyszerelvonást - amennyiben szoktatok már le valami ilyen bogyóról?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2012. júl. 19. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Megbeszélted az orvosoddal, hogy hogyan csökkentsd az adagot? A leírtakból úgy sejtem, hogy nem.. Egyébként igen, okozhat ilyen jellegű tünetet az elvonás: a lehető legváltozatosabb helyeken görcsölhetnek az izmaid, remeghetsz, izzadhatsz és lehetnek epilepsziás görcseid, sőt, a fejed is nagyon fájhat stb. Nem írtad, hogy miért és mióta szeded, bár a régenből úgy sejtem, hogy évek óta. Akármi miatt is kezdted el a terápiát, ha nem fokozatosan csökkented, akkor a kezdeti panaszaid akár felerősödve is visszatérhetnek, ami sem szorongásnál, sem epilepsziánál.. meg úgy általában semminél nem kívánatos. Nem lehetetlen vállalkozás letenni, de a 3x0.25 helyett 2x0.25 túl drasztikus lépés, ált. inkább akár a már meglévő fél tablettát csökkentik tovább az adagolási gyakoriság megtartásával. Kérdezd meg az orvosod (akár háziorvost is), általában elég nyitottak szoktak lenni, ha abba akarja hagyni a beteg a Rivo kezelést! - Egy gyógyszerész
2012. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valami oka van annak, hogy a szervezeted így reagál. Mellesleg a 3x0,25 mg rivó, az gyermek-fenntartó mennyiség. Valójában nagyon kevés. Én nem tartom hirtelennek, a kettőre való csökkentést, de én is úgy raktam le, hogy a 0,25 öst feleztem, ahogy a gyógyszerész írta. Mellesleg kórházi tapasztalatom ( a pszihiátrián mondta a doki), hogy a nyugtató hiánya, az antidepresszáns rosszaságát, vagy kevesét jelentheti.

Én az antidepresszánst hagytam el előbb, és csak jóval utána, apránként a rivót. Tünetmentesen lement. Ha időnként ( évente egy-két alkalommal, nagy front idején) rám tör a pánikos fejfájás, az antidepimből veszek be egy felet. A rivóhoz nem nyúlok.

2012. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Megpróbálom röviden körülírni, hogy mi a helyzet.. Szorongásos-pánikos valamilyen bajom van, rendes diagnózist soha nem kaptam, ezért 5 év után meguntam az orvoshoz járkálást. A baj csak az volt, hogy idő közben megcsúsztam a rivotrillal (előtte szedtem mást is, de kb 3 éve ez van csak), és horribilis magasságokig emeltem.. egy darabig erről senki nem tudott - ez úgy volt kivitelezhető, hogy az orvos felelőtlenül írta fel a gyógyszert, így egy darabig simán tudtam fedezni a szükségleteimet. Amikor már nem tudtam, a barátaim valahogy megértették velem, hogy ez így nem lesz jó és álljak le. Szüleim megértőek voltak, megbeszéltük mi hogyan legyen és elkezdtük a csökkentést. Kerestem amúgy helyeket, hogy hova lehetne menni elvonóra vagy valami, de semmi - erre a gyógyszerre nyitott - ilyen helyet nem találtam..


Szóval lényeg a lényeg, hogy eddig mindig úgy csökkentettem, hogy 0,5-öt, vagy 0,25-öt hagytam el, azzal voltam 2 hetet, egy hónapot vagy többet attól függően, hogy viseltem a csökkentést. Mindig volt valami - ideges voltam, sírtam, de lelki síkon voltam rosszul inkább.


A mostani csökkentésnél örültem, hogy nincs semmi, nem kattogtam azon, hogy még kéne gyógyszer, fizikailag is megvoltam - kb egy pár nappal ezelőttig.


Szóval ez a helyzet, ezért kérdeztem, hogy lehet-e a nyakam feszülése ezért.. sőt, így már a fejfájásomat is tudom hova tenni.


Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett a válasz, rövidebbre terveztem, viszont ha tudtok, íjatok tanácsokat:) Örülnék neki nagyon, jól esne:)

2012. júl. 20. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy másik oldalon egy orvos azt tanácsolta, hogy az eredeti adag 1/8-1/10-vel kell csökkenteni 1-2 hetente. Ehhez képest te rögtön a harmadával csökkentettél. Lehet, hogy lassabban kéne.
2012. nov. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ashton kézikönyv, Benzodiazepinek: Hogyan működnek és hogyan kell leszokni róluk


[link]


[link]


How to Get Off Psychoactive Drugs Safely


[link]


Altatók és benzodiazepinek: elvonási tünetek listája


[link]

2016. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!