Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki pánikbetegség?...

Mitől alakul ki pánikbetegség? És mi az egyáltalán?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy a pánikbetegek nem bírnak nagy tömegben lenni? Vagy az, hogy félnek a magas szekrényektől is? Meg, hogy félnek a sötétben?

Milyen egy pánikbeteg élete? És egyáltalán mitől alakul ki valakinél?



2012. febr. 13. 17:50
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja és igaz az, hogy genetikától is lehet? Pl. valakinek semmi baja (nem stresszel, stb...) de mondjuk az egyik szülője pánikbeteg, akkor ő is az lehet?



És ebbe a betegségbe bele lehet halni? Veszélyes?

2012. febr. 13. 17:53
 2/10 anonim ***** válasza:

nálam részleges. Egyszer olvastam órán, és nem akart váltani a tanár, 1 oldal után rámtört, légszomj, remegés, gyors szívverés, mintha infarktusod lenne. Ez évek alatt sem múlt el olvasásnál, néha tömegben is előjön, de nem vészes, nagyon ritkán jelentkezik olvasáson kívül.

Ez a cselekvés úgy rögzült be az agyba, hogy óvakodnod kell tőle. Egy nagy félelmet idéz elő, pedig tudom, hogy felesleges. A gyógyszereket hülyeségnek tartom, mivel lelki eredetű, neked kell fejben helyrerakni a dolgot.

2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok minden kiválthat pánikrohamot.Egy rossz emlék , rossz élmény.Valakit édesanyja megvert fakanállal kiskorában és azóta nem mer fakanalat venni a kezébe.
2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sztem attól is függ a veszélye meg a gyakorisága, hogy milyen eseményhez rögzül ez a pánik.
2012. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

még 12 éves koromba volt, hogy nagy tömegben voltam és elkezdett zsibbadni a kezem, aztán elkezdtem izzadni, remegni közbe meg rázott a hideg ... úhh nagyon rossz volt, de azóta se volt szerencsére és utána is 5 perc múlva, amint kikerültem a tömegből nem volt semmi bajom.... mostanra sokat változott a felfogásom minden téren és tudom kontrollálni az ilyeneket :P


16/L

2012. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért azt szögezzük le,hogy pánikrohama (kisebb-nagyobb) szinte már minden embernek volt,vagy van . Ettől senki nem lesz pánikbeteg. Betegségnek akkor titulálják,amikor már az illető élteminőségét befolyásolja.

Én az voltam,a tömeggel soha semmi bajom nem volt de van aki attól lesz rosszul .mitől alakul ki? jó kérdés,én elkezdtem sportolni,széthajtani magam fizikailag és elmúltak a pszichés problémáim is.csak ajánlani tudom minden sorstársamnak.

2012. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És a tévhitekkel ellentétben nem lehet belehalni, mivel nincs szervi eredetű elváltozásod,a tünetek csak pszichoszomatikusak! Onnantól kezdve,hogy az ember ezt el is hiszi sokkal könyebb egy egy rosszulléten túllendülni egyébként.
2012. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, egyes orvosok szerint a betegségek 70%, vagy akár 99% -a pszichoszomatikus. csak érdekesség.
2012. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


ÉS ezt ki lehet teljesen "iktatni"? Tehát aki tényleg pánikbeteg, az meg tud tőle örökösen szabadulni?

2012. febr. 13. 21:39
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem igen, de nem gyógyszerrel, hanem fejben dől el.
2012. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!