Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leküzdhetem egyedül ezt a...

Leküzdhetem egyedül ezt a rajtam eluralkodó félelmet?

Figyelt kérdés

Valami furcsa érzésem van, mikor a házon kívül vagyok, vagyis sétálok az utcákon, nem tudom megmagyarázni, de nagyon zavar. Nem tudok ránézni az emberekre, mindig lesütöm a szememet, ha valaki közel kerül hozzám, de ha nincs ember a láthatáron, akkor igyekszek egyenesen előre nézni. Félek attól is, hogy elrabolnak, bár fogalmam sincs, honnan jött ez a dolog. (két részeg cigány pasi szólt hozzám eddig nem valami gusztusos dolgokat, és ezek mindig felrémlenek bennem, ha elindulok valahová) már ha egyáltalán megyek valahová, mert anyukámon kívül nem szoktam sehova sem menni, 3x sikerült eddig egyedül elmennem. A régebbi osztálytársaim mindig sokat csúfoltak, 2-3 évig tartott és minden egyes napon szenvedtem, volt amikor még sírtam is és egyáltalán nem akartam suliba menni, úgy kellett a tanáromnak megnyugtatnia, pedig hatodikos hetedikes lehettem. Azóta szinte teljesen magamba vagyok zárkózva, a családomon kívül senkivel sem bírok beszélgetni, egyszerűen kikapcsol az agyam. Néhány helyzetben a karom/lábam szokott remegni.

17/L


2012. júl. 24. 10:53
 1/1 Hungy ***** válasza:

A válasz: Igen is, meg nem is.

Egyedül, önerőből viszonylag ritkán küzdhető le az ilyen fokú szorongás, viszont csak Te tehetsz a gyógyulásodért, más nem. Az orvosok általában gyógyszert írnak fel az ilyesmire, azért ezt a megoldást egyelőre nem javasolnám. Ésszerűbb lenne egy pszichiáterhez elmenni, hogy segítsen, de jól teszed, ha közlöd vele, hogy szeretnél gyógyszerek nélkül meggyógyulni.


Az én édesanyámnak ehhez hasonló tünetei voltak még 30 éves korában (most 65). Így kezdődtek, de iszonyatosan elhatalmasodtak rajta. A komolyabb tüneteit most nem írom le, mert nem akarlak megijeszteni. Jobban is tennéd, ha nem olvasgatnál ezzel foglalkozó internetes bejegyzéseket, mert attól csak rosszabb lesz. A lényeg, hogy amikor anyámmal már az orvosok sem tudtak mit kezdeni, és végleg úgy tűnt, hogy menthetetlen, akkor egy orvos barátja elmondat neki, hogy nincs a világon olyan gyógyszer, vagy olyan orvos, ami megoldaná a problémáját. A betegségét egyvalaki tudja csak legyőzni, ő maga. Bármennyire is fáj, bármilyen szörnyűnek és veszélyesnek tűnik, vagy szembe néz vele, vagy pedig diliházban fog kikötni.


Summa summarum, a tömeg- és emberiszonyos anyám másnap jelentkezett a helyi ÁFÉSZ-ba (akkoriban így hívták a boltokat) pénztárosnak. Leizzadva, zihálva, kimerülten ért haza minden nap. Sokszor sírt a bolt raktárában a fájdalomtól. De megcsinálta. Most 65 évesen tökéletesen egészséges, és a Bibliából tanít egyszerre kábé 100 fős hallgatóságot. Mindig másokat, idegeneket, mikrofonnal, színpadon. Ő volt a tömegiszonyos.

2012. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!