Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék "visszakattanni"...

Hogyan tudnék "visszakattanni" a valóságra? Veletek volt hasonló?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában rámjön néha ,hogy elkezdek azon gondolkodni ,hogy mi is az élet értelme? Hogy mind csak ide oda megyünk "célt" tűzünk ki magunk elé de valójában semminek nincs értelme. Csak itt vagyunk és semmi dolgunk...Vagy éppen ha nem ez akkor a saját életemet kezdem elemezgetni ugyan ezzel a hozzáállással. Talán most egy ilyen korban vagyok nemtudom , most ballagtam el és hát "kissé" céltalan vagyok. Tudom ilyen fiatalon nem szabadna ilyen életuntak lenni néha viszont úgy érzem ,hogy semmi nem érdekel.
2012. júl. 24. 21:27
 1/7 A kérdező kommentje:
És tehát a lényeg ,hogy ilyenkor a normál gondolkodásmódtól kicsit lekapcsolódok , olyan mintha egy másik világba lennék , vagyis teljesen más lesz a gondolkodásmódom. Ilyenkor néha beszorongok vagy rosszullétet gerjesztek magamnak :( Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehetnék újra önmagam, reménnyel teli , bizakodó akit érdekelnek a világ dolgai. Megjegyzem egy ideje már egyedül vagyok mondhatni magányosan, talán ezért...
2012. júl. 24. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Apám, mintha magamat hallanám! Amióta elballagtam általánosból, nem találom a helyemet, elég depisen gondolkodok és nekem sem sikerül visszazökkennem a régi kerékvágásba. Nem tudom, szerintem nehezen dolgozom fel, hogy valami végett ért, ami anno soknak számított, ma már nincs többé, pedig ki nem állhattam a régi sulimat, de akkor is. Azóta amikor felkelek/lefekszek, én is hasonló dolgokon gondolkodok, mint te, van, hogy napközben is! Szerintem a legjobb erre nem gondolni, mindenki céllal lett teremtve és ha belegondolunk, az élet nagyon furcsa és megmagyarázhatatlan dolog, szóval szerencsénk van, tisztelet a kivételnek, hogy megtapasztalhatjuk ezt, aztán az értelmét meg hagyjuk, mert egy senki és egy világsztár is ugyanazt kapja majd, mint a másik ha lejár az ideje. Keríts valami célt, bármit és már is lesz miért élned, lesz értelme az egésznek, érted...én is ezt csinálom, jobb mint agyalni.
2012. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már túl vagyok a harmincon, de sokszor én is így gondolkodom, szerintem ez alakti dolog. Egyébként szerintem nincs vele baj, ez a tipus tovább gondol a hold sajt mivoltánál, és elgondolkozik néha, hogy mit kószálunk mi itt össze-vissza az univerzumban:) Foglald le magad, sport, társaság, pihenés, alvás, célok, hobbi, tanulás stb. És nem baj, ha néha kicsit filozofálgatsz:)
2012. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*alkati
2012. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek korban mindenki motivált, érdeklődő és lelkes.


Aztán a környezet, a család, az iskola sok gyereknél kiirtja a kreativitást, az egyéniséget, a lelkesedést.


Teszi ezt azzal, hogy ami alapból érdekelné a gyereket, arra nem marad energiája, mert agyon van hajszolva felesleges és unalmas tanulnivalóval, kényszer feladatokkal. Így elfelejti, hogy jár neki az életöröm és a sikerélmény.


A szülők mintája a legtöbb esetben a legkevésbé vonzó, beszűkült, szürke, értelmetlen robot.


Amit leírsz az a kifáradás. Azt tudod tenni ellene, hogy feltöltöd magad energiával újra.


Az életörömöt a természetben és a pozitívan gondolkodó emberek között lehet újra megtalálni.


Valami örömet adó mozgás. NIA. Jóga. Csi kung. Úszás. Séta.


Azért fáradtál ki,mert úgy érzed meg kell felelni. Nem szabad életuntnak lenni. Dehogynem!


Azért unod, mert ahogy élsz, amilyen kilátásokban hiszel az nem dob fel.


Változtass!

2012. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , a válaszokat :) Főleg az utolsónak ,nagyon motiváló volt és tök igaz :)
2012. júl. 25. 17:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán valamelyik célkitűző tanfolyam is jót tenne, sokféle módszerrel dolgoznak. Az ürességérzet valódi okára pl. hellinger féle családállítással lehet rátekinteni, és oldani azt.
2012. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!