Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt már abortusza,...

Akinek volt már abortusza, hogy tudta magát túltenni rajta? Esetleg tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Sajnos én is át estem rajta.Az egészben a legrosszabb,h én tehetek mindenről. Tisztába vagyok,h hogy esik teherbe egy nő és mégis felelőtlen voltam.A párommal egy éve voltunk együtt,és lagziból jöttünk haza. Mindketten ittunk már és védekezés nélkül szeretkeztünk mensi után,amikor elvileg a legkisebb az esély és megszakítással. Nem írattam ki 72 órás tabit sem. Együtt teszteltünk a párommal. Én meg akartam tartani,ráadásul életemben először ereztem magam olyan boldognak.Párom mondta,h én döntsek.Mindig is egy depis,szorongós lány voltam,de akkor úgy éreztem,h van értelme az életemnek és mindenre képes vagyok. A suli mellett diákmunkáztam,a párom nem dolgozott.A nehezen megkeresett pénzem odaadtam neki,h ki tudja fizetni az adósságát. A párom anyukája pedig egyrészt miattunk,másrészt a betegsége miatt idegösszeomlást kapott.Napi kétszer ettem,h holnapra is legyen kajára pénzem. A páromnál laktunk 1 kis szobában.Kilátástalannak tünt a helyzet és közös megegyezés alapján elvetettük.Azt hittem,h belehalok.Persze fél év múlva minden megoldódott,páromnak van munkája,különköltöztünk.... ez mégjobban kikészít.Fél évet halasztanom kellett a sulival,mert én is összeomlottam.Úgy érzem,h azt sem érdemlem meg,h éljek. Minden este úgy fekszem le,h bár ne lenne reggel. Azóta előjött a pánikbetegség,generált szorongás és rémálmaim vannak.Hogy tudnám ezen túltenni magam? Nektek hogy sikerült?Vagy valami tapasztalat?Senkivel nem tudok beszélni erről,páromat is megviseli,csak titkolja.

Kérlek,ne ugassatok le,ennél mélyebbre már nem tudok süllyedni.22/l


2012. júl. 26. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Az abortusz nem gyilkossag (felteve, persze, hogy nem a 7. honapban vegzik :D), a dontesed helyes volt, abban a pillanatban ez tunt az egyetlen jarhato utnak. Most utolag hiaba erzed, hogy lenne helye eletedben a gyermeknek, a dontest akkor, a multban kellett meghoznod.
2012. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem rágódni azon, ami a múltban történt. Az adott helyzetben egy felelősségteljes döntést hoztál. Az ember nagyon sok hibát nem követne el, ha tudná, hogy mi fog történni vagy mik lesznek a következményei, de sajnos egyikünk sem lát a jövőbe, így mindig az adott élethelyzet alapján kell döntéseket hoznunk. Akkor nem tudhattad, hogy mennyiben fog megváltozni az életed !

Bocsáss meg saját magadnak!

2012. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat,nagyon jól estek,h ezt írtátok. Most is könnyes a szemem.Igyekszek megbocsájtani magamnak és teljes életet élni,csak nagyon nehéz.Minden egyes nap minden egyes percében eszembe jut.
2012. júl. 26. 13:04
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Túlságosan mélyen és hosszan vádolod magad, ezért van ilyen mély és erős bűntudatod, ami aztán mindenféle egyéb bajokat generál.


Ha nem tudsz túllépni magad ezen a problémán, akkor javaslom, hogy keress meg egy jó szakit, aki pár órás-alkalmas beszélgetéssel tud neked segíteni.


És nem csak te vagy ezért a felelős! Te fogantál meg, mert te vagy a nő, de hogy megfoganhattál, azért mindketten felelősek vagytok! Gondolj arra, hogy mi várna arra a picire, aki a kilátástalanságba és a nyomorba szüleik. Ráadásul be sem fejezted a sulit. Mindent a maga idejében: fejezd be a sulit, menj férjhez lehetőleg, aztán akarj kicsit, amikor már stabil körülményeket tudsz neki adni - mind külsőleg, mind belsőleg. Egy depressziós, szorongó, bizonytalan anya nem éppen a legjobb kezdet egy csecsemőnek, aki az első időszakban teljesen tőled függ, a te érzelmeid tükröződnek benne, rajta, és mindent, de a világon minden apró rezdülést levesz rólad és a környezetről, amiben él. Nem beszélve arról, ha komoly pénz- és egyéb gondjaitok vannak.


Fölöslegesen vádolod magad. Anyámnak volt abortusza, éevkig gyűlöltem, hogy nem lehetett testvérem. Ma már nem vádolom. Megbocsátottam neki, az ő döntése volt. Építkeztek, mi a tesómmal éppen kamaszodtunk, kellett minden fillér.


Ja: a 7.hónapos magzat megölése sem gyilkosság! A születése előtt két nappal megölt méhmagzat sem emberölés, mert a méhmagzat még nem számít embernek a jog szempontjából. Magzatelhajtás. Csakis az élve megszületett csecsemő megölése számít emberölésnek.

Legalábbis a klasszikus jogi szabályozás szerint ez így van. Lehet, hogy változtattak rajta (a KNDP-ből mindnet kinézek), akkor azt meg kell pontosan néznie annak, akit ez érdekel. A magzatelhajtás is bűntett egyébként.

2012. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tudod Kérdező, mivel az ember egy adott helyzetben a kínálkozó megoldások és utak közül csak egyet járhat be, minden egyes döntés után ott van az önkínzás lehetősége, a "MI LETT VOLNA HA..." - ami persze a világ legértelmetlenebb kérdése, hisz egyszerre csak egy utat járhatunk be, nem tudhatjuk, hogy mi lett volna, ha a másik irányba indulunk el... a valóságban MINDIG bármi lehetett volna, jobb is, meg rosszabb is...

Én ugyan férfiból vagyok, de én meg 2 abortusz ELMARADÁSÁN nem tudtam túltenni magam a mai napig, az egyik 49 éve lett volna időszerű, és akkor nem lettem volna örökbeadott gyerek, a másik meg 27 éve, és akkor LEHET, HOGY tudnék bízni a nőkben a mai napig... ami így nem áll fenn. És mint láthatod, mindkettő alapvetőn és hosszú távon érinti az életemet:))

2012. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én keményen abortuszellenes vagyok, de eszemben sincs elítélni, hiszen nincs tökéletes ember. Szerintem ez teljesen természetes, h így érzel, érző szívű ember vagy, és lelkiismeret furdalásod van, vagy legalábbis ezt vettem ki a szavaidból. Nem tudom igazából, h utólag megbántad-e. Lehet, h sokan nem értenek majd velem egyet, mivel nem jó a sebek tépegetése, viszont szerintem érdemes lenne kibeszélned magadból ezeket a dolgokat, szerintem az segíthetne, h kicsit könnyebbé váljon a lelked. Ezzel pedig lehet, h másoknak is tudnál segíteni, h ők el tudják kerülni a hasonló helyzeteket.

2012. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, Kedves 5 válaszoló! Őszintén kívánom, hogy egyszer boldog tudj lenni, h élhetsz!
2012. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia, én már másfél éve rágódom rajta és mardos a lelkiismeret. Én lehet, hogy szeptemberben elmegyek Singer Magdolna gyászfeldolgozó csoportjába, ez ingyenes és állítólag sokat segít. Csak nagyon félek, mert főleg olyan nők lesznek majd ott, akik elveszítették a babájukat és ki tudja mit szólnak majd, gyilkosnak gondolnak majd engem. De valamit muszáj lépnem a feldolgozás irányába!
2012. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Senkinek sem ajánlom jó szívvel Singer Magdolnát gyászfeldolgozással kapcsolatban - de mindenki tegyen azt, amit jónak lát.
2012. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

5. nagyon sajnálom ami veled történt!

6. persze,h nagyon megbántam és lelkiismeret furdalásom is van ez mitt. A legrosszabb az,h én is abortusz ellenes voltam és lenéztem azokat,akik felelőtlenségbőt jutottak ide. Persze mostmár teljesen megértem őket,átéltem a helyzetüket és sajnálok mindenkit,aki hasonlóan járt. Védőnőnek és szülésznőnek tanulok párhuzamosan. A jövőben,ha sikerül a szakmámban dolgoznom,mindent meg fogok tenni,h segítsek az embereknek ilyen és hasonló helyzetben,akárhogyis döntenek.

8.őszintén remélem,h te is fel tudod ez majd dolgozni!Sok sikert!

2012. júl. 27. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!