Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Segítség kellene :' (

Mit tegyek? Segítség kellene :' (

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, szülői hátterem inkább úgy írnám le h nem sokat foglalkoztak velem kiskoromban. Apám alkoholista, anyám nem áll hozzám úgy mint ahogy kéne, bátyámmal nem sokat beszélek... most szakított velem a barátom, akihez nem álltam ÉN úgy hozzá ahogy kellett volna, mert rengeteg a problémám, és nagyon ideges, feszült lettem. Az a baj hogy csak most jöttem rá hogy valójában mennyire fontos nekem, mennyire szeretem, és egy-két nap alatt képes lennék miatta a változásra. Most fogunk költözni a szülinapomon, és utána új suliba megyek, apám elől költözünk el 3-an, mert nem bírjuk tovább, szüleim el is váltak 2 éve. Azért érzem h segítség kellene, mert nem tudom levezetni a feszültséget, a dühömet, és emiatt falcolom, vagdosom magam... az exbarátommal még beszélek, nem akartam haraggal elválni, mert szeretem :( Megígértette velem, hogy nem fogok semmit sem csinálni magammal, mert tudja h milyen vagyok. De egyre nehezebb ellenállni a vágynak, egyre nehezebb a kín h nem láthatom a véremet, nem érezhetek fájdalmat amit magamnak okoztam... folyamatos sírógörcs kerülget, de sírni nem tudok, a szívem összetört, enni sincs kedvem, valahogy élni sincs... :(

Negatív kommenteket nem szeretnék kapni, csak segítséget szeretnék :(



2012. júl. 28. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
sportolj! fuss, vagy táncolj vagy küzdősportolj! Valami, amivel ki tudod adni, ha kell agresszióval!
2012. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, kerületi pszichológushoz, vagy hívd fel a számtalan segélyvonal egyikét, ott majd segítenek tanácsokkal, meg beszélgetni is tudsz velük, meg elirányítanak ilyen gyerekek csoportjába.
2012. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az apád alkoholista, akkor pl. simán mehetsz minden előzetes teketória nélkül az alkoholisták családtagjainak létrejött csoportba, ez mindenhol van az országban, keresd meg azt, ami Hozzád közel van!

Írd be a Google-ba:

alkoholisták hozzátartozói, vagy anonim alkoholisták hozzátartozói!

2012. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kikerestem, internetes gyűlésük is van, böngészd a honlapot!

[link]

2012. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem konkrétan apámmal van baj, hanem azzal h addig kell magam vágnom amíg nem látom h kiserken kispriccel a vérem! amiatt már nem egyszer akartam öngyilkos lenni! de nem vagyok benne biztos h egy pszichomókusnak el tudnám mondani!!
2012. júl. 28. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
De a feszültség, amitől ez van, nagyrészt apukádtól eredhet! Nem egészséges alkoholistával együtt lakni. Az sem okés, hogy a szüleid, tanáraid ezt a vagdosásmániát simán elnézik és nem nyújtanak segítséget...
2012. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, pedig pszichológus segítségét kellene igénybe venned. Ha gondolod segítek, én is sokmindenen átmentem már, írhatsz privátot. :)
2012. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!