Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki videojátékokba és netezésb...

Aki videojátékokba és netezésbe menekül az élet elől az hogy tud segíteni magán?

Figyelt kérdés
Neten utánanéztem, hogy aki net/játék függő, az menekül az élet elől, ez egyfajta probléma/felelősségelhárítás. Tehát önmagában nem a játékkal van a baj, vagy a nettel. Szeretek játszani, meg is unom ugy kb egy óra múlva, de azt érzem: "Ezt még meg kell csinálni", ha fölidegesít egy háték akkor elszántan akarom folytatni amíg sikerül, ha sikerül akkor meg nem vagyok boldog, mintha semmi se történt volna. Megoldás lenne az, ha elhatározom, hogy mostantól nem jászok/netezek? Mert az, hogy "csak egy órát", az sajna nem megy, mert még ha unom is , akkor se tudom abbahagyni.19f
2012. aug. 3. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Baromság, hogy a játékfüggő menekül az élettől, maximum azt lehet mondani, hogy menekül az unalom elől. Amiről pedig te beszélsz, az egyálatalán nem függőség, hanem a játék izgalamas, ezért az ember nem kívánja abbahagyni. izgalams sport, verseny stb esetén ugyanez a helyzet, ha eddig nem vetted volna észre.
2012. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább az lehet az oka hogy leköti az embereket. Érdekes dolog ez. Játékba minden könnyebb vagy ha rájössz a nyitjára akkor nagy sikereket lehet elérni benne. Online játékokban ember ember ellen játszik és a sikerélmény mmég nagyobb.. Ez azért van mert a játékban egyenlőbb esélyekkel indul mindenki. (általában) És a siker élmény miatt köt oda. Az már mellékes hogy ha túlzásba viszed addig ki nem tudsz jönni belőle míg vagy meg nem unod vagy nem történik valami jobb dolog a valóságba.

Nem vicc ez mert volt egy olyan kínai online játékos hogy éhen halt szó szerint. Másrészt nem jó se az izmoknak se a szemnek az állandó gép előtt ülés.

2012. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tanács ellene?
2012. aug. 3. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
valami izgalmasabb program
2012. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
rendszeres szex és /vagy egy normális barátnő elég gyorsan tudja orvosolni ezt a problémát :D
2012. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam ilyet csinálni. Ilyenkor 4 órát egy huzamba, vagy 8-at codozok egy nap..
2012. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a valóságban találsz elfoglaltságot, mondjuk valami elvégzendő feladatokat, az valós sikerélménnyel fog eltölteni.
2012. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért játszol olyan sokat?

Szerinted mitől menekülsz?

Miben segít a játék?

Mi a célod?

Segít ebben a sok játék?

Mennyi dolgot tudnál csinálni a játék helyett?

Melyik a hasznosabb?



Ezeket válaszold meg magadnak.

2012. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!