Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az öngyilkosság nem megoldá...

Ha az öngyilkosság nem megoldás, akkor mi igen?

Figyelt kérdés

Mindenki úgy gondolja, hogy önzés. Jelenleg nagyobb önzés, hogy életben vagyok. Nem akarok senkin bosszút állni, szeretet akkor se kapnék többet, ha egy "kísérleten" túl lennék, ezt jól tudom, nincs is szándékomban holmi kísérletezgetés.

Biztos remek jövő lehetne előttem, de nem látom, hogy el tudnék jutni odáig. Lennének igazából céljaim, de egyáltalán nem látom, hogy hogy érhetném el, pedig nem vagyok egy lusta ember (bár sportok közül semmit sem szeretek, szóval azt ne ajánlja senki).

Ráadásul képtelen vagyok feldolgozni a veszteségeimet, hiányaimat. Így tényleg nem sok értelme van...



2012. júl. 20. 14:38
1 2
 1/16 fleeur válasza:
100%
Már hogyne lenne értelme... Helyezd új alapokra az életed, és felejtsd el a múltad(tudom, nem egyszerű) Esetleg ha van rá lehetőség, költözz el, akár egy másik országba is. Lehet az új környezet jót tenne, és felfedeznél olyan dolgokat is, amihez kedvet, és amitől életerőt kapnál. Nem szabad feladni! Az élet mindig próbára teszi az embert, és azért vagyunk itt, h erősödjünk, fejlődjünk lelkileg. A te feladatod biztos nem az, h idő előtt végezz magaddal...
2012. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy jó pszichológushoz, és regéld el neki a gondjaid. Hidd el segíteni fog az előre jutásban.

Soha ne add fel, mindig van kiút. És miért lenne özés az, hogy élsz? Ezt nem is értem.

2012. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorultul éreztem magam én is egy ideje,de aztán beszéltem valakivel,és egy hete jobb kedvem van,nem szomorkodok vagy sírdogálok,inkább harcba szállok azért amit elvesztettem.Minden nézőpont kérdése.
2012. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

külföldön töltöttem egy szemesztert, és most nyáron is kint vagyok. egyedül --> MAGÁNYOSAN!

És vissza kell fizetni az ösztöndíjat, ha nem jön össze a pótvizsgaidőszakban se a vizsgázás, és kerestem munkát, még nem kaptam. Tanítom a nyelvet emellett, de semmire se elég a pénz. Édesanyámnak se nagyon van, de ha itt meghalnék, akkor nem kéne otthon elhamvasztania drága pénzért. Szóval a környezetváltozás nem jött be, az önzést azt hiszem megmagyaráztam most.

2012. júl. 20. 14:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Én nem tudok harcolni azért, amit.. vagy inkább akit elvesztettem.. Elfogadni szeretném, de fogalmam sincs, hogy hogyan. Mert már ésszel felfogtam, hogy nem lesz többé, de érzelmileg nem sikerült elfogadni. (Másrészt pszichológusnál életem során már voltam többször is, még sokkal éretlenebb problémák miatt, és teljesen hasztalan, akikben bízok, azoknak már elmondtam a problémáim, de senki nem tud segíteni, és nem is igazán veszik komolyan.)
2012. júl. 20. 14:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus hülyeség.Életmód tanácsadónál kezdődik a megoldás.Ha van sok pénzed,akkor könnyen meg tudod ezt csinálni,ha nincs sok pénzed akkor vársz....mint én is .Ugyan ebbe vagyok mint Te.Rájöttem hogy csak akkor tudom megjavíttani az életem ha kilépek a jelenlegi kapcsolataimból és azután utána járok a saját életemnek.Mert itt megfulladok.
2012. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Mindenki életében vannak mélypontok, mikor úgy gondolja, hogy teljesen kilátástalan a helyzete, amiben jelenleg van. Valószínűnek tartom, hogy vannak személyek az életedben, akiknek hiányoznál, akiknek igen is számítasz.....valószínűleg depressziós vagy, ha az öngyilkosságot találod megoldásnak, így nem veszed észre a jót az életedben. Nem tudom, milyen veszteségek értek téged az életben, mik a hiányosságaid, ahogy írtad és miért érzed úgy, hogy önzés, hogy élsz, így nehéz segíteni......nem ismerlek, de nem ismeretlen az érzés.....viszont hidd el nekem, változnak a dolgok, megtalálhatod azt, aki mellett igenis fontosnak érzed magad, akiért jó reggelente felkelni és akinek fontos az, hogy élsz. Nézz szembe a problémákkal és old meg, ne menekülj, más harcol az életéért, gyerekek, csecsemők, úgyhogy becsüld meg és ne dobd el. Nem tudom, miért gondolkodsz így, biztos problémáid vannak, nem tudom, kit vesztettél el, de szerintem senki se fogja azt írni, hogy add fel, mert nem ez a megoldás. Sok szerencsét!
2012. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 fleeur válasza:
100%
De ne a halálon agyaljál! Próbáld építeni a kapcsolataidat, szerezz ismerősöket, akikkel össze tudsz ülni vagy elmenni vhova. Jó, tudom, ilyen nagy életkedvvel nem könnyű, de tényleg vegyél erőt magadon. Lehet munka terén is több lehetőség megnyílna előtted.
2012. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

és hogy érjem el a céljaimat, ha a négy legfontosabb tényező közül jelenleg csak egy pislákol halványan?

(kitartás, saját stabilitás, mások támogatása, pénz)

Mert igazából nem vágyom halottnak lenni, de semmi más járható utat nem látok..

2012. júl. 20. 15:02
 10/16 fleeur válasza:
100%
Nem látsz, de biztos van. Ez most a te feladatod... tudod minden rosszat vmi jó követ. Ne hanyagold el magad! Figyelj minden apró kis jelre, próbáld megfejteni, h mi miért történik veled, és mindenhol keresd a lehetőségeket. Ha rossz kedved van, ne gubbassz otthon, menj el egy parkba, vigyél magaddal tanulni valót, v egy könyvet, vagy csak sétálj egyet zenével.
2012. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!