Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testi vagy pszichés oka lehet...

Testi vagy pszichés oka lehet ennek? Mit tehetnék, hogy végre egyszer kialudhassam magam?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. 12 éve vannak kisebb-nagyobb pszichés problémáim, jelenleg Cymbaltát és Abilify-t szedek, utóbbi a Frontint váltotta fel. A kérdésem arra irányul, hogy lassan két hónapja alig tudok aludni, de az utóbbi egy hónapban kritikussá vált ez. Napi jó esetben 2-3 órát alszom, éjjelente 6-8 alkalommal felkelek rövidebb-hosszabb időkre, van, amikor vissza sem tudok aludni. Furcsa, mert egy-két hónapja ilyenkor azt is érzem, hogy elég erős vizelési ingerem van, illetve nem csak ingert érzek, hanem valóban kell... Nem tudom, hogy összefügg-e a kettő. Mindig is voltak rémálmaim, de az utóbbi egy hónapban egy alvás alatt 2-3-4 rémálmot is átélek. Valahogy az egész éjjel olyan, mintha testileg aludnék de agyilag éber lennék, vagy mintha csak félálomban aludnék. Eléggé kimerültem mostanra. Ezt elmondtam a pszichiáternek is, mielőtt az Abilify-t felírta, nem mondott rá semmit...
2012. aug. 4. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem pszichés oka lehet ennek, hogy nem tudsz aludni. Valami bánt téged a lelked mélyén nem hagy nyugodni erre reagál a szervezeted. Fogadok, hogy jár az agyad állandóan és nem tud kikapcsolni. Próbálj meg jógázni vagy relaxálni az segíthet! Velem is előfordul mostanában és tudom milyen rossz. Nekem is gyakran kell pisilnem és szerintem ez is pszichés, érzem a húgyhólyagomat mintha mindig tele lenne. Én is gondolkodok a pszichológuson, hátha segítene. Minden jót neked!

2012. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményedet! Mondjuk én valóban rendesen pisilek is, de ez akár lehet a nyártól is, mostanában lehet, hogy több folyadékot ittam. De a kimerültség az már tényleg elviselhetetlen. Neked is minden jót kívánok!
2012. aug. 4. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán mégsem a legmegfelelőbb az Abilify. Beszéld meg az orvosoddal.
2012. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt csak 3 napja szedem, a probléma pedig több, mint egy hónapja fennáll, tehát nem annak a mellékhatása. Elmondása szerint a Abilifyt hangulatstabilizátorként írta fel nekem. Régen volt, hogy egy rövid ideig altatót szedtem, de eléggé kiütött, félek, hogy nem kelnék fel reggelente az ébresztőórára, és elkésnék a munkahelyemről, akkor pedig kirúgnának. Pedig már szeretnék egy jót aludni.
2012. aug. 5. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!