Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önértékelési problémák?...

Önértékelési problémák? (többi lent, tudom hosszú de szerintem sok ember van még így vele. )

Figyelt kérdés
nektek is van ilyen? Nekem elegem van már ebből hogy más azt mondja hogy jól nézek ki, meg minden én meg állandóan valamit találok magamba, aki nem szép, meg nem jó... van pár kivétel mikor belenézek a tükörbe és meg vagyok elégedve magammal de nagyon ritkán.. tudom ez abból van hogy önbizalom hiányom is van.. ezt a kérdést már sok helyen feltették tudom az okát meg minden de valaki tudna valamit tanácsolni hogy küzdjem le? mindenki csak olyanokat ír hogy lássam meg magamba a jót, hogy mit csinálok jól.. oké eszembe jutnak a jó tulalydonságaim, hogy mibe vagyok jó de attól semmivel nem lesz jobb.. elegem van már hogy ez kihat a személyiségemre, ha épp nem látom magam szépnek, vagy nem érzem, hogy jó lennék... és ilyenkor nem is közelednek annyian felém mert ezt észreveszik hogy ilyenkor magamba fordulok.. légyszi írjatok tanácsokat :/

2012. aug. 7. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem, amikor más valaki mondja, hogy jól nézünk ki, az nem elég. Ha mi magunk érezzük azt, hogy jól nézünk ki, akkor stimmel a dolog.
2012. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Azt kellene kiderítened, hogy honnan jön az önértékelési problémád. Nem szokott ezzel kapcsolatos problémád lenni a szúk környezetedben valakivel?
2012. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ja nem elég, hogy más mondja. mondták már hogy más szépnek mondd mért nem hiszed el, hogy az vagy.. de hát kiába mondják ha én nem látom úgy magam nemtudom elhinni...

hát ezek abból adódnak, ami nem tetszik magamon: hajam túl vékony szálú úgy látom hogy nem áll sehogy, persze szokták mondani, hogy jó, még akkor is ha nem csinálok vele semmit.. és ettől hogy vékonyszálú meg nem túl hosszú a hajam a fejem is szarnak látom, hogy tök kicsi meg ilyenek :O de nemtom ezt csak én látom így v más is.. lehet olya vagyok mint az anorexiásak akik már be beszélik maguknak h kövérek :DD.. meg a másik mániám hogy nagyon kiszedem a szemöldököm.. jó nem olyan vészesen de mindig azt látom hogy most nem túl egyenes meg áhh... meg úgy érzem hogy nemtudom a szemem se jól kihúzni.. mert nem lesz szép.. közbe azt is mondták már hogy szép a szemem... de én sose látom annak... meg túl alacsonynak látom magam közbe 165 cm vagyok meg anya is mondta hogy tök magas vagyok.. nagyobb vagyok mint ő de mikor belenézek a tükörbe azt látom hogy úgy nézek ki mint egy 14 éves kb... mikor 18 vagyok.. nemtudom micsináljak hogy elhigyjem magamról h nem vagyok csúnya.. egyszer se volt még az hogy belenéztem a tükörbe és megfleelt volna amit látok.. meg mostanába ez a mániám hogy ha nem szép embereket látok még azokra is azt mondom hogy szebbek mint én :S és nem volt sose olyan hogy le csúnyáztak volna h ebből lett volna ez a probléma.. nemtudom miért van :S

2012. aug. 8. 10:58
 5/6 Heid válasza:

Gyerekkorodba a szüleid nem hasonlitgattak másokhoz? Értem ez alatt: "Nézd az Erzsikének, milyen szép a haja, te miért nem fésülöd rendesen?"


Az önbizalomhiány általában a negatív nevelés következtében alakul ki. A gyereket túlzottan féltik, vagy terelgetni próbálják."Jaj ne mássz fel a fára mert leesel."


És jól írta az egyik válaszadó, az első lépés, hogy rá kell jönnöd, mi a kiváltó ok. Ebben segíthet neked egy pszichológus is, úgy könnyebb. Gondolkozz el, mikor, milyen helyzetekben érzed azt, amit érzel, és mennyi ideig.

2012. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem hasonlítgattak máshogy.. az a része az volt hogy féltettek, de nem hinném hogy ettől alakul ki.. amúgy is állítólag csomó embernek van ilyen baja.. hát ahogy mondtad már tudom hogy mi bajom vagyis megvan, hogy mivel nem vagyok megelégedve meg ilyenek.. de pszcihológus se sokat tudna segíteni szerintem vagy nemtom mert úgyis kb csak az lenne hogy elmondom mi bajom és tanácsokat ad de attól nem lesz jobb vagy nemtudom.. amúgy ezek nem sokáig szoktak tartani.. van olyan napom mikor nem érzem hogy jól néznék ki akkor tök rosszul érzem magam aznap úgy érzem hogy én vagyok a legrondább, meg olyankor nem is tudok olyan jófej lenni meg minden... de van mikor tök jól érzem magam a bőrömbe.. ez a rossz hogy ha jól érzem akkor jó minden de már az elrontja ha pl a hajam nemjó (és nem vagyok ilyen nyávogós p.csa h jajj egy hajszálam kiáll már kétségbe vagyok esve nem így kell elképzelni :D)
2012. aug. 9. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!