Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány éves korig normális az,...

Hány éves korig normális az, ha valakinek képzeletbeli barátai vannak?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy egy bizonyos korig normális, szinte minden kisgyereknek van. Aztán egyszerűen eltűnnek. De mi az,amikor kezdenek "elfajulni" a dolgok? Mennyire beteges,ha már az utcán is hangosan beszél hozzájuk?
2012. aug. 13. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 5-6-7 éves kor a maximum. Embere válogatja, de szerintem ha már elkezdte a sulit, vagy mondjuk a második osztályt, már ki kell nőnie belőle.
2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Én nem emlékszem, hogy valaha is lettek volna képzeletbeli barátaim. Talán azért, mert nekem voltak igaziak. Szerintem az ilyesmi egyáltalán nem normális semmilyen életkorban. Ez a tudathasadás egyik enyhébb formája.
2012. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem közel sincs minden kisgyereknek képzelt barátja. Ha mégis van, én is olyan 5-6 éves korra tenném azt ami felett már elgondolkodtató...
2012. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem voltak igazi barátaim gyerekkoromban, mégsem volt szükségem képzeletbeliekre. Elszórakoztam én egyedül is.
2012. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem 5-6-7. Nekünk még 2odik 3ikos korunkba, is volt egy osztály társammal ami olyan 10-11 év körül van, de én szeretek biztosra menni/túlozni úgyhogy max. 12 évre tenném. Most 15 éves vagyok, és tényleg egyszer csak valahogy eltűnt, de ha nincs az a "Foster háza" nevezetű mese, eszembe se jutott volna kitalálni:) Úgyhogy, ha valamilyen hozzátartozójáról van szó, kiszedném a TV elől, és sportra, táncra, hasznos dolgokra buzdítanám.:) De senkinek nem akarok beleszólni a magán életébe, csak elmondtam a véleményem:)
2012. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Én jelenleg 13 vagyok, és van négy képzeletbeli barátom. Nem beszélek hozzájuk, inkább mind a négy egyszerre csinál valamit, aminek én nem vagyok a részese. Ott, abban a világban, vagyis inkább az elmémben más testben vagyok. Más élettel, családdal, és barátokkal. Talán igazi barátom sosem volt, és úgy érzem, nem érdemeltem ki ezt az életet, amit eddig kaptam. Trauma, stb. Én is tudni szeretném, hogy ez meddig "normális", milyen formában normális. Szerintem nem korhoz köthető, hanem inkább mentális érettséghez :). Egyébként nem csak képzeletbeli barátom van, hanem szeretőm, és húgom is. Nagyon kedvesek c:.
2022. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!