Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy paranoiás...

Lehetséges, hogy paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Ha igen, megnyugtatna a dolog..talán javítana a kapcsolataimon. nagyon sokszor előfordul, hogy ha valami rosszat mondanak körülöttem, akkor már kapásbol azt képzelem be, hogy rólam van szó. Utólag a szüleim beszélgettek és azt mondta az egyik haragosan, hogy "bevág neki egyet", persze, ezt csak képletesen, mert nem agresszív, de elgondolkodtam, utána megsírtam, néha veszekszünk de nem komoly, majd rákérdeztem, hogy harakszik rám, nevetséges kérdés volt, és igazából a főnökéről beszélt. nagyon sok példát sorolhatnék, ilyenkor mélyen elgondolkodom, és annyira túlreagált szituációt képzelek el..

most meg egy netes csoport kép aggaszt igazán. alapjába véve nagyon szépnek tartanak, bár fura a tartásom. véletlenül nagyon hülyén jött ki, mert utolsó pillanatban kaptam fel egy ruhát, ami igen rövid, és már megis említették, hogy furán nézek ki rajta, igazából csak egyet nevetnek rajta, majd tovább mennek, vagyis nem dől össze a világ, de olyan rossz érzés uralkodik el rajtam, hogy mindenki utál. és olyankor emiatt legszívesebben elfordulnék, és minél távolabb kerülnék másoktól, érzem, hogy ne utáljanak és ne is tudjanak rólam, de máskor amikor nyugodt vagyok, akkor már nem így érzek és sőt szimpatikusnak és barátságosnak érzem magam, de ha becsúszik egy hiba annyira, kiakaszt.

Volt már olyan veletek, hogy iszonyat rossznak tartottatok valamit, mintha egy világ dőlne össze, de kiderült, hogy csak ti érzitek?



2012. aug. 14. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
nem vagy paranoiás, csak túl érzékeny.. ez még messze áll attól.. nálam is elég gyakran előfordul, hogy hallok valamit a háttérből és egyből magamra veszem, vagy ha nevetnek a környezetemben , szinte biztos vagyok benne, hogy rajtam röhögnek, ha sugdolózik valaki akkor ugyan így.. van olyan, hogy megyek az utcán és szinte megőrülök, mert olyan, mintha mindenki engem nézne, azt hiszem, hogy valami nem stimmel velem, vagy nem tudom és később mikor tükörbe nézek látom, hogy nincs rajtam semmi hiba, ami miatt megbámulhatnának.. de ez otthon is gyakran van, hogy valaki felém néz és ideges leszek, mert azt hiszem, hogy rajtam bámul valamit, pedig nem.. és ha valaki a környezetemben rosszkedvű, vagy ideges egyből magamra veszem, azt gondolom, hogy velem van baja.. stb.. nekem sokkal erősebbek ezek a dolgok, de még én sem vagyok paranoiás
2012. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokszor hiszem azt, hogy utálnak, leszólnak stb, de 90%ban nem csak képzelődök.
2012. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát.. lehet, hogy nem klinikai eset :))

de 1-es: ha ezt érzed, téged nem gátol meg a szociális kapcsolatokban? Pl. nekem rontja, és ez zavar, akár paranoianak nevezhető, akár nem. amúgy nem csak a szociális kapcsolatokról van szó, sokszor képzelem, hogy "valaki járkál" a lakásba, amikor senki sincs. bár ez nem zavar, mert nincsenek annyira rossz hatással az életben, mint az emberekbe és magamba vetett negatív hitem.

nagyon rombolja a kapcsolataimat, hogy gyakran félre értek valamit, és azt képzelem utálnak, meg rengeteg dolgot elképzelek egy adott helyzetről, amiről kiderül, hogy csak én képzelem..

2012. aug. 14. 17:14
 4/7 A kérdező kommentje:
mikor tükörbe nézek, velem is minden a legnagyobb rendben. de az estelen tartásom és járásom miatt vagyok rosszul tömegben. de néha idegesség hiányban jó tartással jobb a közérzetem:))
2012. aug. 14. 17:18
 5/7 A kérdező kommentje:

Átfogalmazom a kérdést:

Lehetséges, hogy CSAK én képzelem azt hogy egy fura kép miatt mindenki utál, és nem tudom lemosni magamról, vagy tényleg van bárki érezheti ezt?

2012. aug. 14. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bárki is utál, az nem egy miatt van.
2012. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tudom. vagyis most már belátom. akaratomtól független adok okot arra, hogy ne szimpatizáljanak, amit bánok.
2012. aug. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!