Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában nagyon paranoiás...

Apanacsi kérdése:

Mostanában nagyon paranoiás lettem aggodóm különböző dolgok miatt/idegeskedem Mit tehetek ez ellen, hogy ezeket a gondolatokat elűzzem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrétabban?
2012. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most két ilyen gondom van hirtelen

1.Amit már kiírtam ide a honlapra már jópárszor

Mégpedig:Egyszer-kétszer nem zártam be az ajtónkat társas házban lakunk kétemeletesben.Azon törtem a fejem, hogy nem e jött be valamilyen idegen vitte el a kulcsokat,lemásoltatta majd visszacsempészte

2.telefonkönyves diákmunkát csináltam és pár helyre ami fel volt írva a listán nem sikerült eljuttatnom a könyvet,cd-t nem tudom ebből lehet e valami baj ?

2012. febr. 8. 22:48
 3/4 anonim válasza:
Ilyen gondjaim nkm is vannak. pl: senkinek nem merem megadni az e-mail címemet, mert félek, h feltörik, félek az utcán járkálni nehogy vki elraboljon, úgy bezárom az ajtót, h néha még én se tudom kinyitni. Ennél még sokkal betegebb dolgaim is vannak, amikről inmkább nem meselnék, közben még csak 13 vagyok, és semmit se tudok tenni ellene.
2012. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A paranoiás ember nem valós dolgokat képzel, társít hozzá egy kicsi valóság alaphoz. Gyanakszik, rosszat feltételez, és egy külön történetet, összeesküvés elméletet, eszmerendszert talál ki, amit 100%-ig igaznak vall. Nem jó az ítélőképessége, nem tudja eldönteni hogy most amit érzékel, az mi valójában, veszélyt jelent-e igazából szármára, mert mindent úgy él meg, hogy az veszélyes lehet számára. Elkezd a kitalált világának megfelelően viselkedni, vagy elmenekül ok nélkül a helyszínről, környezetből. Állandóan űzve érzi magát, menekül, úgy érzi mindenki ellene van, őt senki nem szereti. Ennek van 4 szintje, amin belül mozoghat az állapota. Mindenképp orvosi segítségre szorul, és nagyon fontos, hogy csak akkor tudják kezelni, ha együttműködik az orvossal. Akkor kész a terápiára, amikor már nincs ott benne a "de" szócska igazolva ezzel a maga igazát. Mert az ellentétes lebeszélés és a helyeslés is fokozza benne a saját fantázia világában kialakult igazát. Akkor indulhat el a gyógyulás útján, ha belátja, ezt az egészet ő kreálta, ő alkotta, ő teremtette, és az egész egy nagy HAZUGSÁG. Nagyon nagy frusztrációval szorongással jár ennek a védelmi rendszernek az üzemeltetése, állandó készenlétben levés rengeteg energiát felemészt. Általában gyógyszerekkel teszik őket alkalmassá a terápiára, amikor a hipomániás állapotukból egy kicsit lenyugtatják őket, hogy tudják elválasztani a menekülni vélt helyzeteket a valóstól. Nehéz a gyógyulásuk, mert sokszor az orvost is ellenségnek nézik, és azt hiszik, hogy félrediagnosztizálták őket, rosszat akarnak nekik stb. Nagyon kell bízni, ha másnem az orvosban. De amíg nincs betegségtudatuk, addig nincs sok esély a gyógyulásra.
2013. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!