Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A ritalin felírásának mi a...

A ritalin felírásának mi a menete?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 18 és akkor fogok érettségizni. Muszáj jól érettségiznem, BÁRMI ÁRON!!! (tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges gyógyszert szedni feleslegesen ...stb, de én úgy döntöttem, hogy ezt a kockázatot bevállalom)


A kérdésem, hogy a ritalin felírásának mi a menete?

iskolaorvos --> szülő --> pszichiátriai tanácsadás és a viselkedésterápia --> riatlin ? vagy van ennek más módja?

Kell valami beutaló/igazolás valahonnan, hogy ezt te végig csináltad?

Tudniillik, van bennem egyfajta félsz, hogyha odamegyek egy dokihoz egy ilyen szöveggel, hogy "így 17éves koromra rájöttem, hogy igazából ADHD-s vagyok, írjon már fel nekem ritalint" akkor levágja, hogy nincs semmi bajom és (ami a rosszabb) lehet, hogy még narkósnak is néz...

Ha ti szedtek/szedtetek/gyereketek szed ritalint akkor annak mi volt az azt megelőző procedúra?

Vagy ha tudtok olyan dokiról aki nem veszi ezt olyan szigorúan és priviben elküldenétek a nevét vagy hogy hol dolgozik, akkor hálás lennék :)

Vagy esetleg ha bármi más megoldást tudtok a beszerzésére...



2012. aug. 16. 04:01
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha bármilyen módon megtudja hogy a ritalinra utazol, akkor tuti nem ítja fel. Olyan orvos meg nincs, aki lazán veszi, hiszen bármit is ír fel, rajta hatalmas felelősség van.

Orvosnál direkt nem fogsz tudni szerezni. Ha végig is csinálod a procedúrát, és sikerül is átvágnod a dokit, akkor sem biztos hogy pont ritalint ír fel. Millió gyógyszer van ami jó ugyanauokra a problémákra, és orvosa válogatja, hogy ki -és kinek- melyiket írja fel. Ez nagyon sok mindentől függ. Van hog egy adott orvosnak minden betegségre van bevált gyógyszere, és mindig egy bizonyos szisztéma szerint írja a recepteket, van olyan orvos is, akinél attól függ hogy milyen gyógyszert ír fel, hogy melyik lábbal kelt fel aznap, és persze olyan is van, aki azért ír fel lehetőleg minél több betegnek ugyanabból a szerből, mert szép kis summákat kap érte a gyógyszergyáraktól.

Ha biztosra akarsz menni, akkor nézz szét a neten. Sajnos egy olyan világot élünk, ahol minden fillér számít, hogy az ember meg tudjon élni valahogy, ezért nagyon sokan eladják a megmaradt gyógyszereiket. Mindent be lehet már szerezni így.

2012. aug. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

A fiam 90-es évek végén szedett ritalint. Minisztériumi engedély kellett hozzá. Postán küldték ki, szakorvosi vizsgálat előzte meg illetve rendszeresen jártunk kontrollra. Hiperaktivitására kapta és a gyógyszer annyira kiütötte, hogy nem lehetett vele foglalkozni, ezért is hagytuk el a szedését. Később kiderült, hogy nagyon veszélyes a szedése. Komoly szakmai viták vannak vele kapcsolatban, hogy milyen esetekben javallható, egyáltalán javallható- e és mennyire hatásos.

Szomorúnak és ledöbbentőnek tartom, hogy egy egészséges, értelmes fiatal mint te is, azon gondolkodik, hogy a jó tanulmányi eredményét ilyen ajzó szerhez kösse. Tegye ezt úgy, hogy halvány fogalma sincs a következményekről!

Ha már most kell valami pótlék a jobb teljesítményhez, mi lesz később veled?

Talán időben kéne elkezdened az érettségi tételek kidolgozását illetve megtanulását. Okosabban beosztani a szabadidődet, hogy mindenre jusson idő.

És mi van akkor, ha ennek ellenére sem fogsz kiválóan teljesíteni? Össze fog dőlni a világ? Ér annyit neked a kitűnő osztályzat, hogy végül a pszichiátrián köss ki? Vagy éppen a drog ambulancián?

2012. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező!


Te úgy akarsz tanúbizonyságot tenni az érettségedről, hogy droggal csalsz a vizsgán. Egyáltalán hogyan jut az eszedbe ilyesmi?

Inkább tanuljál. Van még két éved.

2012. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

A Ritalin a metilfenidátot tartalmazó szerek egyik márkaneve, amelyet az amerikai Drogrendészeti Hivatal a II-es jegyzéken szereplő kábítószerek csoportjába sorol – ugyanabba a csoportba, mint a kokaint, a morfiumot és az amfetaminokat.1 A tizenévesek élénkítő hatása miatt szedik.


A Ritalinnak még akkor is számos mellékhatása lehet, ha azt szakember írja fel – többek között idegesség, álmatlanság, étvágytalanság, szívritmuszavar, szívproblémák, súlycsökkenés. A gyártó szerint a szer függőséget okoz.

2012. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Még mielőtt betöltöd a 18-at, addig menj el a gyermekpszichiátriára! Akárhova, ott már eligazítanak ahhoz, aki speciálisan ADHD-t kezel. 18 felett nálunk nincs törzskönyvezve, csak Budapesten a Felnőttkori ADHD Ambulancián lehet jelentkezni, több hetes vizsgálatok, stb...után ha 100%-osan kimutatták, akkor vesznek fel! De még ha nem vagy 18. menj el! Komolyan, mert ha most fiatlakorúként felvettek, utána már nem kell 18 felett végigjárnod azt a több hetes diagnosztizálást! Nagyon szigorúan kezelik 18 felett, mert a visszaélés jelentős lenne...Ezért fontos, hogy még 18 alatt elintézd! Ha figyelemzavar, stb...ADHD-s vagy, a ritalin ellenőrzött körülmények között, orvos által stb...csodákra képes! Én nem vagyok gyógyszer párti, de hihetetlen eredményeket érnek el vele azoknál, akik ADHD miatt küszködnek...
2014. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Dolgoztam egy afterparty helyen, ahova eleg gazdag emberek jartak szorakozni, meg mutogatni a penzüket, es volt ott egy srac, aki meg a fura alkoknal is furabb volt.Ket orat hordott, nem tudott egy rendes mondatot elmondani, nem ertette ö sem az embereket, pedig par eve lediplomazott, neki is ugy kezdödött h a diplomahoz iratta fel a faetrjaval, aztan nem hagyta abba, vagy közben rakattant vagy azt hiszi h az neki jo, de kb olyan dolgai vannak h emgkerdeztem h megis mivel foglalkozik, es azt mondta h Cranberry..Meg teljesen ra van kattanva a baratomra ö is ott dolgozott, egyfolytaban csak töle volt hajlando elfogadni az italt, es rajta logott, szegeny nagyon tönklre ment az a gyogyszer miadt, tenyleg nem szed semmi mast, es nem is iszik sok slkoholt, csak megveszi, de nem issza meg...Teljesen leamortizalta az agyat...elkepesztö...es a sat apja irja fel neki...
2014. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!