Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy bekerülök pszichiá...

Lehet, hogy bekerülök pszichiátriára vagy elmegyógyintézetbe?

Figyelt kérdés

15/L vagyok. 1-2 éve járok pszichológushoz. Eredetileg apám miatt. Volt itthon erőszakos cselekedett, pia ügy. Leginkább ezzel borított ki.

Fél évvel ezelőtt viszont a gyermeknevelő tanácsadó pszichológushoz küldött a sulis, mivel depresszióra gyanakodott. *öngyilkosság, kísérlete ennek, nyomott hangulat stb*

Aztán küldtek a nyílt pszichiátriára, ahol volt egy önismereti csoportfoglalkozás. Itt írt fel a pszichiáterem floxet-et vagy.... azthiszem ez a neve :D

Nos... A hangulatom ..kb oké... viszont emiatt, hogy ilyern mélyre süllyedtem egyre inkább kezdtem figyelni magam.

Hallucinálok, melyeket mondtam azorvosnak. Azt hitték hogy a gyógyszer hatása, mondtam hogy nem. Előtte is voltak. És van hogyo ezektől nem tudok aludni. És van amelyeket tudom hcsak a fejemben vannak. Ilyen pl a suttogások, emlyeket nem értek, az arcok amiket gyakran magam előtt látok, megjelennek egy kicsit. Az izzó szemek, az ordítások. De vannak melyeket elhiszek. Pl egy-két szó, melyet azt hiszek hogy egy ember mond. Van hogy anyu hangja, van hogy ismeretlen. Pl eegy cselekedetemhez, gondolatomhoz hozzá szólnak. vagy csak megszólítanak. A másik ilyen hogy este úgy érzem, hogy ember(ek) vannak hátam mögött. Van h emiatt pánikroham szerűséget kaptam éás kb 1 óráig bőgtem. Látok néha embereket elmenni előttem, vagy cselekedni egy pár másodpercre de eltűnnek hirtelen.

A másik ilyen úgy mond gondom, hogy az öngyilkossági úgy mond hajlamom még meg van. Ehhez nem kapcsolódik,d e ha mérges vagyok, hibáztatom magamat, anyuék veszekednek, vagy negatív dolgok érnek "karcolom magam" egy megélezett bicskával. Emiatt már volt, hogy véresre "karcoltam" magam. A kezemen még mindig itt van a seb. ANyu észre vette, és mondta hogy mondjam el az orv sonak.

AZtán... szerintem ALice csodaország-szindrómám van...vagy...lehet hogy nem!!!! tényleg nem tudom! de... van hogy úgy érezm hogy össze megyek. a pszichiáter szerint ez normális. kamaszkor...hormonok...satöbbi. Olvastam, hogy ez valószínűleg egy mellékhatás..pl migrén, agydaganat. nekem csak néha, ritkán van migrénes fejfájásom. De kétlem hogy ez ezmiatt lenne. Kiskorom óta tart. Nem nagyon vettem észre, hogy mikor jön el. Habár... amikor nagyon fáradt vagyok, vagy erős stresszhatás ér. A végtagjaimat nem látom arányosnak. SOkkal nagyobbak mint a fejem, vagy a törzsem. A doglok nagyok lesznek, ritkán kicsik. DE MÉRETARÁNYOSAK!!úgy értem hogy pl egy atlasznál látom, hogy nagyobb a számítógép.

Rettentően alszok. Van, hgoy 1-2 óránnát nem tudok elaludni. Aztán rengeteg hülyeséget álmodok. Pl elrabolnak, üldöznek, kiközösítenek. Egy jó álmomra nem emlékszek-mindig álmos vagyok.

Jártam 1 éve aikidózni heti 2x 1,5 órát, kosaraztam is és tollasoztam. AKkor is rosszul aludtam. Most otthon tornázok, apunak segítek a munkában nyáriszünetben, elfáradok, de nem alszok jól.

Más küldönben amit lehet hogy a háziorvosommal kéne megbeszéljek: szédülök (voltam vérképen, és minden jó, vérnyomásom jó, fáj a fejem-sztem az álmosság miatt-, remeg a kezem, összehúzódnak az izmaim vagy..nem is tudom mijeim, de ilyenkor megrándulok. és érzek valamit aminek hatására meg kell, hogy mozgatom a kezem, bokám, lábam, nyakam, fejem. Ha pedig nem akkor nagyon ingerült leszek. Nem tudomhogy ez mi de nagyon furcsa)


Nagyjából ennyi. Sajnálom a helyesírási hibákat, de nem akarom őket kijaívtani, mert most hülyén ülök a széken. :D és kényelmetlen. :/ De tényleg elnézést értük! És az megfogalmazásért is! Jaj... gondoltam arra is hogy hipochonder vagyok, de... nem tudom... nem hinném. De ez is megeshet. :/ Egyik haverom mondta hgoy találjak valami hobbit, ami hasznos. Hát... nem tudom.ő azt mondta, hgoy valami ...szerkesztés vagy nem tom mi és játéktervezéss de nekem enm megy és nem tudnám megtanulni, hisz annyira egyszerű az agyam... viszont van hobbim... általában varrok, vagy valamit festek, rajzolok, dalszöveget írok, blogolok, az ajtómra festek, díszítem a szobámat. Most nemsokára szobámat festjük, ami jó kis elfoglatlság lesz. De ha elfoglalom magam, akkor is jönnek ezek a dolgok. :/


Remélem tudtok valmai tanácsot adni. Vagy hgoy mi lesz a végeredmény. Esetleg egy szakember,ha tudna segíteni, vagy tapaasztalt. :) Köszönöm, hogy végig olvastátok, vagy csakolvastátok:) és tényleg ELNÉZÉST A HIBÁKÉRT!!! :DD


15/L



2012. aug. 18. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Neked tényleg van bajod már bocsi.
2012. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Kitört rajtad a skizofrénia. Sürgősen kezeltesd magad, mondj el minden tünetet, minden gondolatot, amit átélsz. A betegséged viszonylag jól meg lehet fogni megfelelő gyógyszerrel és gondozással.
2012. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom, hogy ennyire elcseszte apukád az életedet. Hát valószínű, hogy tartós kezelést kapsz, de azt nem tudom megmondani hogy beutalnak-e a pszichiátriára. Lehetséges.

Mielőbbi jobbulást kívánok neked!

2012. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:)

nem hinném, hgoy sikzofrén vagyok. :) oylan szinten nem súlyosak a dolgok. Csak idegesítenek.

apu nem rossz apa... csak... fordulnak elő dolgok, melyeket a pszichológusok is mondtak, hogy nem normálisak. Igazából családterápia kéne... de apu nem hajlandó erre... :/

2012. aug. 18. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hosszú a szöveg ,de olvasmányos ,jól írsz .nem lepődnék meg ha átlag feletti intelligenciád lenne. sok tekintetben jó a magas iq, viszont pont emiatt nagyobb az esély kimagasló esetben pszichiátriai megbetegedésre.


mindenképp mondd el ezeket valami megbízható szakinak. én sem mernék innen távolból laikusként okoskodni.

2012. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Ha pszichiáter kezel, abban nem szabad beleszólnunk. De tényleg jól írsz, még a hibák is kedvesek. És az vagy te is. Írjál ide nekünk még. Írd ki magadból a bajodat, panaszodat. Mindig lesz itt valaki, aki válaszolni fog.

2012. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki azt hiszi, hogy a skizofrén /tudathasadásos elmezavar/egyén egész nap zavarodott, nagyon téved. A barátnőm diplomát szerzett vele és sokkal több a teljesen tiszta napja, mint a homályos, zavaros. Okos nő, mindenről lehet vele beszélgetni. Nála is kb. ennyi idős korában jelentkezett, mint kérdezőnél. Ne fél, bármi bajod is van, de menj orvoshoz!
2012. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
velem is voltak hasonló dolgok, de senkinek sem szóltam róla. szerintem veled csak az a gond, hogy mindenki bemeséli neked hogy beteg vagy. de magamra ismertem benned. azt hiszem, tudok neked segíteni. ha fel akarod venni velem a kapcsolatot, írj privátot. :) én pszichológus akarok lenni, nagyon érdekelnek az emberek. ha nem is tudnék segíteni, remélem az is elég, ha emberien, figyelmesen végighallgatlak.
2012. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szédülés, fejfájás, egyebek.

Ezek lehetnek a skizofrén élményeid miatt is esetleg, de a bizonyossághoz nem ártana egy MRI vizsgálat, mert agyi elváltozások is okozhatnak ilyen tüneteket, akár hallucinációt is.

2012. aug. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. az utolsótól kérdezem, hogy ezt a kivizsgálást hol lehet kérni? kérdezzem meg a szüleimet? háziorvosomat?
2012. aug. 25. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!