Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le ezt a...

Hogyan győzzem le ezt a "mindent egyszerre és azonnal akarok" belső "kényszert"?

Figyelt kérdés

Amikor egy időben több lehetőségem van: pl. van két, három, vagy több könyv, amit el akarok olvasni, akkor vagy belekezdek, belekapok mindegyikbe, de végül egyikkel sem végzek, vagy már el sem kezdem egyiket sem, mert nem tudok választani.

Az nem igaz, hogy nem érdekel egyik sem eléggé.

Azt figyeltem meg, hogy amikor választanom kell (legyen az könyv, házi munka, szórakozás...bármi), akkor az az érzésem, hogy egy valami kiválasztásával "kirekesztem" a többi lehetőségét, és ezáltal olyan, mintha "lemaradnék" róla.

Hiába osztom be, hogy mikor melyikkel foglalkozzak éppen, ez a belső érzés, hogy lemaradok valamiről, ott van.


2012. aug. 25. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ami nekem van, kicsit hasonló, úgy van, hogy elképzelem, mi mindent fogok aznap csinálni és tökreálisnak tűnik, és valahogy tologatom ide-oda mimndegyiket, aztán ha az egyiket megcsinálom a 10-ből, már örülök, és ott van ez az érzés... Akkor van legkevésbé, ha nem agyalok azon, hogy mi mindent kéne meg mi mindent szeretnék, csak gondolkozás nélkül elkezdem valamelyiket, aztán a következőt, tehát minél kevesebbet agyalok rajta, annál jobb, neked is ezt tudom javasolni, hogy ne agyalj rajta, hanem csak egyiket a másik után, aztán amire lesz idő, az meglesz , amire nem, az nem... persze mondani könnyű...
2012. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztos jó lenne kiolvasni minden jó könyvet, filmet, de akkor se menne, ha egész életedben nem csinálnál mást. Le kell szűkíteni a fontosabbakra.
2012. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen a problémán csak te tudsz segíteni. Önmagadat kell fegyelmezni. Aki sokat akar markolni, végül nem lesz semmije.

Csak lépésről lépésre lehet haladni. Bizony az embernek önmagát legyőzni a legnehezebb. Próbáld meg. Hogy bizonytalan vagy, melyikkel kezd, azt hessegesd el. Fogj egy könyvet és járj a végére. Ha most nem tanulsz meg fegyelmezetten hozzáállni dolgokhoz, később kardinális problémává nő.

2012. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezzel én is pont így vagyok. ha elkezdek olvasni egy könyvet végül, nem a tartalmát élvezem, és beleméllyedek, hanem állandóan azt nézem, hogy úristen! mennyi van még hátra. És úgy érzem, hogy soha nem fogok vele végezni, ezért abbahagyom, és belekezdek egy másikba, vagy más tevékenységbe. Állandóan listákat írok, és húzogatom ki amivel elkészültem, de iszonyúan stresszel, ha nem húzhatok ki mindent aznap. Mivel általában mindent meg akarok csinálni egy nap, ezért túlhajtom magam, és nem tudok örülni annak amit elvégeztem, hanem azon a pár maradékon idegeskedem, amit nem tudtam kihúzni a listáról. Igazán irigyelem azokat az embereket, akik az ilyesmit nagy ívben leszarj*ák. De én akkor úgy érzem, hogy így nem fogom vinni semmire. Ezt valószínűleg belénk nevelték. Mert azok az emberek is viszik valamire, akik nem ennyire kényszeresen következetesek. Persze nagy előny a pontosság, de több idegesség és boldogtalanság jár ezzel. A siker pedig nem biztos hogy ezen múlik. Én már rájöttem hogy valami baj van velem, de nem tudok leállni (nem tudok leállni - belga-ovi) állandóan pörgök, és mindent meg akarok csinálni egyszerre. A lusta emberek idegesítenek a legjobban. Ha van egy tervem amit el akarok végezni, nagyon tudok haragudni arra aki hátráltat vagy megakadályoz. Ezzel a temperamentummal persze jó sok embert elriasztok magam mellől. Nem tudok lenyugodni, lazítani sajnos, és nem tudom hogy hogy lehetne. Próbáltam letojni az egészet, de akkor meg vádolva érzem magam, hogy elfecsérlem az időmet. Tudom hogy rossz ez az életfelfogás, de mindig úgy érzem, hogy tennem kell valamit, egy filmet nem bírok megnézni nyugodtan. :(
2012. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. válaszoló részletesebben kifejtette a kérdésemet!

Nálam is ez van, csak a kérdésben az éppen aktuális pontokat említettem meg.


Nálam még nincs változás... :S

2012. dec. 11. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
ha ez segít, nálam bipoláris depót is diagnosztizáltak egyszer, és állítólag ez a mániás része a személyiségemnek. valamiféle kényszeres részez az életünknek. ha nagyon zavar, keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni ahogy feltárják ennek a gyökerét. Nálunk (mert nővéremnél detto ugyanez van, csak ő még durvábban nyomja ezt) biztos az az oka, hogy nagymamámék így neveltek minket, és sokszor hallottuk hogy így sosem fogjuk vinni semmire. Például nálunk hétvégén először ki kellett takarítani a szobánkat, és csak utána ülhettünk le tv-zni. Videónk sosem volt, és számítógépes játékkal sem játszhattunk. MIndig a feladat volt elsődleges helyen. Azóta sem tudom magam úgy jutalmazni hogy megelégedhetnék :(
2012. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!