Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok jó párterapeutát...

Tudtok jó párterapeutát (keresztényt esetleg)? Tapasztalatot is írnátok?

Figyelt kérdés

Férjemmel 9 éve vegyunk együtt, 2 éve házasok, van egy 8 hós babánk. Főleg a baba születése óta éleződtek ki az ellentétek közöttünk (félreértés ne essék imádjuk a lányunk, és örülünk neki), megváltozott az egész életünk, nem rólunk szól csakis, kevesebb a szabadság- főleg nekem, nem tudunk eljárni, stb, stb,. nem erre fogom, csak ezzel valahogy jobban kijöttek azok a dolgok amik valószínűleg a mélyen voltak. Szeretjük egymást, és szeretnénk jó család lenni, a gyerekeinknek biztos háttérként szerető szülők maradni. a helyzet nem olyan vészes, el lehet így éldegélni, de szerintem időben jó lépni, mielőtt már nehéz kimozdulni a helyzetből...


Példák: a férjem egyetlen perc alatt képes felhúzni magát rajtam, és ez rettenetesen zavarja őt is, ezért szeretne szakemberhez fordulni.

Mindeketten rettentően erős akaratú egyéniségek vagyunk, ezért nehezen engedünk az igazunkból, magunkból. Illetve én egy görcsös, másoknak megfelelni akaró, érzékeny személyiség vagyok, és nem bánnám ha tudnék ebből oldani, és a kettőnk viszonyán is segítene, rossz ezzel együtt élni. (hozzátenném, szerintem közrejátszhat ebben az is hogyén egy véletlen baba vagyok, nem akartak a szüleim--- habár később nagyon jó szülők lettek, 3 másik testvéremmel együtt, és sokat köszönhetek nekik, de talán ez okozza azt hogy mindig úgy érzem, engem nem fogad el senki...)

tovább nem tudom folytatni a kisregényt :)


keresztények vagyunk, és nagyon örülnénk egy hasonló világkéű, jó kisugárzású terapeutának. (aki lehetőleg nem akaszt le marha sok pénzt rólunk)

Tudtok ilyet?

Illetve sok tapasztalatot várnék, hogy hogy kell elképzelni az ilyet, és hogy vakiknek segített-e.


2012. szept. 4. 07:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
ha lesz időm, írok többet. addig a lényeg: Kis Józsi atya Szabadszálláson. ha tudjátok, keressétek fel. júniusban ő rakott helyre minket. pap, de pszichológiával is foglalkozik, megnyugtató személyiség. én hasonló görcsös vagyok mint te, szóval tapasztalatból beszélek. és mivel kesztények vagytok, és ő pap, nem pénzre hajt. amúgy se, csak mások is olvassák ezt, azért írom így.
2012. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi és meg tudod írni, hány alkalommal mentetek, hogyan zajlott, stb, stb? esetleg egy rövid történetet h mi volt a gond és megoldódott-e?
2012. szept. 4. 11:07
 3/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

majdnem 9 évnyi házasság, 3 gyerek, férj, aki iszik és elszórja magára a pénzt, rendetlen, otthon nem csinál semmit, stb. Nekünk max az az előnyünk, h közel laktunk, gyóntatónk volt, évek óta ismer minket. Én akkor hívtam fel és kértem időpontot, (1 éve elköltöztünk onnan), amikor férjem már másodszor majdnem nekem ugrott. Egyszer mentünk el, de akkor 5-6 órán keresztül bemutattuk, hogyan, min veszekszünk... De ez egyénfüggő, minket ismert.

Megtalálod iwiw-en, fb-on, a kisugárzása is maga a nyugalom.

2012. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja, és férjem azóta maga a megtestesült felelősség, és én sem az ellenséget látom benne, megértőbb vagyok. jó, néha iszik, nem lerészegedik. Nekem is vannak kiakadós napjaim, de megbeszélünk mindent. Előtte a vagdalkozás ment, h kinek jobb, könnyebb, bezzeg te, stb...
2012. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az őszinteséged... szerencsére mi jobban állunk...
2012. szept. 4. 11:59
 6/15 A kérdező kommentje:
Mi egyébként Bp környékén lakunk. most nézem... hát nincs közel :)
2012. szept. 4. 12:06
 7/15 anonim ***** válasza:
hát, mi is ide költöztünk Kunszentmiklósról. Tárnokról vonatoztunk vissza 3 gyerekkel :) Kőbánya vagy Keleti vasútvonalán van Miklóstól 2 megállóra. Max 80 km.
2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 4. 12:19
 9/15 anonim válasza:
A lelkészetek esetleg?
2012. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Papunk van. ő nem az a személyiség aki ebben segíteni tudna érdemben... nagyon aranyos, szeretjük, de ő maga is nehezen kommunikál szemtől szemben, nem jártas a párkapcsolatok, pszichológia terén....
2012. szept. 5. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!