Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Thalassa Ház v. Tündérhegyi...

Thalassa Ház v. Tündérhegyi Pszichoszomatikus és Pszichoterápiás-rehabilitációs Osztály? Mik a vélemények? Melyik jobb? Mindkét helyre kell beutaló? Mennyi a min. Kezelési idő? Nappalikorház mindkettőben van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 20:00
 1/7 anonim válasza:

Szia!


En nindkettoben voltam négy évvel ezelőtt. Egyértelműen a Thalassa házat tudom ajánlani.. nappali kórház mindkettoben van igen.

Min. Kezelési időről fogalmam sincs, szerintem egyénenként is változó. Thalassaba nekünk nem kellett beutaló, tunderhegyre vittem.

Tunderhegyen en egy nap összesen 11db gyógyszert vettem be. Altató, nyugtató, antidepresszans... De ezekre nem is lett volna szükségem, mint később kiderült. Thalassaban az antidepresszans napi 1x-I szedesetol eltekintve a másik 10bogyorol leallitottak. Pszichoterápia nagyon jo, a kiscsoport tényleg kicsi, a pszichodrama habár hosszú, de nagyon Jo, ha már valaki képes problémát vinni. De mas problémájának "eljatszasa" is jól tud hatni a segitore is, nem csak arra, aki a problémát vitte. Az zavart egyedül, hogy mindig húzni kellett, ha nem volt elég önszántából jelentkező, hogy ki maradjon benn hétvégén. 4-5embernek mindig benn kellett lennie azt hiszem vmi anyagiak miatt, akkor több pénzt kap a ház..

De akkor is ki lehet bírni...

Havonta az emberek 3/4e adott le a gazdasági vezetőnek vmennyi pénzt, mert ugye "alapítványi" intezetrol beszelunk. Általában 5-10e ftokat adtak havonta. Ezt nem volt muszaj, de pl tolem anno a felvételi interjun is megkérdezték, hogy tudnám e támogatni az alapítványt. Gondolom igen válasz esetén nagyobb az esély, hogy felvesznek....

En ha jól emlékszem, másfél-két hónapot voltam Benn, szerettem ott lenni, de mióta itthon vagyok, minden jobb. Sok dolgot sikerült a helyére rakni a fejemben.

2012. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! :)

Én még egyelőre nem tudom, hogy menjek-e egyáltalán. Mostanság eléggé padlón vagyok, vagyis csak időszakonként, és ez így még rosszabb.

Bár az is lehet, hogy fel sem vennének. GAD-os vagyok már lassan egy éve, és nagyon sanszos, hogy kezd a depresszióba is áthajlani, sőt talán a pánikba is :P. Gyógyszert nem szedtem, nem tudom ezt ott mennyire veszik figyelembe. Nem is szeretnék szedni ezután sem (egyrészt nem tartom jónak, másrészt pedig félek tőle :P).

Nem tudom, hogy ezeket a dolgokat mennyire tudják kezelni. Vannak napjaim, mikor olyan mintha nem is én lennék, vagyis nem érzem magaménak a környezetem. Bár rutinszerűen elvégzem a feladataim, de ha belegondolok, hogy hogyan is csinálom, összezavarodom, és olyankor úgy érzem nem is tudom mi ez, mármint a folyamat stb. Valószínűleg ez is a pszichés problémáim szülöttje, de már nagyon megrémít :(. Ezzel nagyon szeretnék szakítani. Meg olyan hülyeségem is van, hogy ha belegondolok egy alapvető biológiai folyamatba, vagy bármilyenbe, szintúgy bezavar.

2012. szept. 7. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Tesóm a tündérhegyen volt néhány hónapot, neki bevált, és semmilyen gyógyszert sem kellett szednie.
2013. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azóta én is megjártam töndérhegyet :D ... ha valakit valami érdekel nyugodtan kérdezhet :).
2013. márc. 27. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

milyen volt?


Gyógyszert kaptál?

2013. ápr. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
bacol mesélni kérdező -.-
2013. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak lusta :P

Gyógyszert nem kaptam. Csak azok kapnak, akiknek tényleg szükségük van rá, vagy szedtek. De jelemző, hogy a terápia vége felé közeledve próbálják lecsökkenteni, elhagyni a gyógyszert.

Az a probléma, amivel bementem csak részben oldódott meg, viszont sokat tanultam saját magamról, illetve arról, hogy milye módon működöm egy adott közösségen belül.

Összességében úgy érzem megérte rászánni ezt az időt erre.

2013. máj. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!