Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már pépesre pofoznak az...

Ha már pépesre pofoznak az élet tanító pofonjai és beleunsz, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sokfajta megabölcselkedés szól az ilyen "ami nem öl meg az megereősít" meg hasonló dolgokról, hogy a kudarcok tanítanak stb stb.

Nekem viszont nagyon tele van a fazsom már, hogy belekezdtem egy bizonyos tevékenységbe, ahol be volt kalulálva, hogy az első komolyabb siker adott esetben hónapokba is telhet, mire eljön, de most a héten 3 brutális pofáraesés is ért. Nem önsajnálatnak, inkább a veszteség feldolgozására irányuló ún "gyászmunkának" kezelem, hogy kurrvára nincs kedvem semmihez, most a tevékenység maga is nagyon, de nagyon nehezemre esne. Jó lenne visszazökkenni a lelkes optimizmusba, de valahogy nagyon nem megy most. Van valami jó módszer a lelkesedés visszahozására a csüggedés helyett?


2012. szept. 9. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Van háát..

Sz@rni bele...

2012. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van! A csakazértis!!!
2012. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vladislav83 ***** válasza:
Meg kell vizsgálni miért kapod ezeket a pofonokat. Általában azért hogy valamit megtanulj általuk. Minden ok-okozati összefüggésben van mindennel.
2012. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sétálj egy nagyot ebben a szép időben!Megjönnek majd a pozitív gondolatok is:)
2012. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
F@szom az ok-okozati összefüggésekbe.Én meg akarok halni.
2012. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a "pofonokat irányítók" egy láthatatlan üvegfal mögül néznek és ANTISZOCIÁLISAN, gonosz vigyorral nyomkodják a "pofont neki még" gombokat, hiába vagyok már teljesen ki anyagilag is és már idegileg is?
2012. szept. 9. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell valami, amin leveztehed a feszültséget, pontosabban, amivel újra feltöltődhetsz, és újra teli leszel enregiával. De most nem ilyenre gondolok, hogy szétvered másoknak a fejét, meg elkezdel inni. Biztos tapasztaltad már, én is jó párszor, hogy akármilyen rosszul érzem magam, amint valami sikerélményem van, úgy érzem, hogy bármit meg tudnék csinálni, és az a rossz dolog már nem is olyan fontos. Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy mik ezek a dolgok, mert mindenkinél más, ami érdekli, vagy amit szeret, de muszáj ilyet találni, és nem kell nagyon nagy dolognak lenni. Az a lényeg, hogy mikor jönnek a pofonok, akkor könnyebb úgy elviselni, hogy valaminek a segítségével leperegnek rólunk, mint úgy hogy csak megpróbáljuk állni őket. Addig is csinálnunk kell valami mást, amíg abba na fontos dologban nem sikerül sikert elérnünk.
2012. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak félig értek egyet ezzel az idézettel. Ha holnap megsántulsz, vagy elveszted mindkét lábad, az miért erősít meg? Oké, lehet, hogy lelkileg túllépsz rajta, és utána már azt is fel tudod dolgozni, ha a kezedet is elveszted, de szerintem ettől erősebb nem lesz valaki. Csak besavanyodottabb. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy teljesen elveszti az életkedvét és ugyan nem hal meg, de vegetálni fog koldusként élete végéig.
2012. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!