Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, szorongók, ti...

Pánikbetegek, szorongók, ti mit éreztek amikor konkrét rohamotok nincs, de nem vagytok jól?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt borzasztó rosszul voltam.Nem pánik roham volt,de úgy éreztem egy hajszál választ el tőle.Majd meg fojtott,annyira sírhatnékom volt,de nemtudtam.Magam alatt voltam,de úgy mint még soha.Szédültem és kóvályogtam nagyon nagyon.A lábaimban gyengeséget éreztem,szorongtam és az ájulás kerülgetett.Mi lehetett ez?Van köze a pánikbetegségemhez,és a folyamatos szorongásomhoz?Másnál is vannak hasonló tünetek,és olyankor miért tör elő?Nagyon megrémültem.
2012. szept. 10. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a betegségeddel jár.

Magam is az vagyok, és sajnos az időjárás is nagyban kivágja a biztosítékot az ilyen jellegű betegeknél is.


De szerintem ezt is beszéld meg az orvosoddal aki kezel, de írok néhány dolgot ami nem fog ártani.

Igen nekem is volt.

Igyál bő folyadékot, és igyekezd elterelni a gondolataidat, ami nem könnyű.

Tegyél vizes borogatást a csuklódra, nyakadra, és mérd meg a vérnyomásodat.

Amit mutat az alapján tegyél lépéseket. ha alacsony igyál kávét,(picit)vagy lélegezz mélyeket, úgy hogy jól essen, ne kapkodd a levegőt.


Ha magas akkor amit szedsz a rohamra (frontin stb) vegyél be belőle.


De mondom beszélj a kezelő orvosoddal.


Zsömle/lány

2012. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsaidat,köszönöm.Csak nagyon megijedtem,mert olyan érzésem volt,hogy nem múlik el soha,nem leszek jobban,és biztos hogy halálos betegségem van.Szörnyű volt.
2012. szept. 10. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, a pánikbetegség. Ha érzed, hogy jön a roham, ülj le, vagy hirtelen kezd el olvasni. Bármit, ami a közeledben van. A levegőt lassan vedd, ne kapkodj. Nem szabad mélyeket lélegezni. A többletoxigén rontja az állapotot. Szokták ajánlani a zacskóba lélegzést. A kifujt levegőt zacskóba fújd, majd ismételtem szívd vissza. Ja, és feltétlenül fordulj orvoshoz. Ha gazdag vagy akkor magánpszichiáterhez. Ha szegény vagy akkor a háziorvoson keresztül, ugyanahhoz. ( A TB-s pszichiáterek munkaidőben a rendelőben TB-nek, utána maszekolnak. Sokan ugyanott.
2012. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a hármas válaszoló is nagyon jókat írt, nekem is mondtak az orvosok zacskóba lélegeztetést


ezen felül, egy újság cikkben olvastam, hogy nagyon figyelem elterelésnek ha pici fizikai fájdalmat okozol a testednek:


Tegyél egy erős gumit a csuklódra, húzd ki és engedd el.


Még ez jutott az eszembe.


Zsömle/lány

2012. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!