Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abnormális ez a gyerek?

Abnormális ez a gyerek?

Figyelt kérdés

18/l, középiskolás.


Van 1 gyerek a középsulimban, aki nagyon furi.. szóval senkivel sem beszél, csak áll és magában röhög soxor. Alig tud beszélni, azt hiszi, hogy másokat meg meg tud sérteni lelkileg a hülyeségeivel. Pl. valaki csöndesebb és őt úgy próbálja kínozni, hogy mutogat, mint ahogy a fogyatékosok szoktak.. tehát azt a gyereket akarja kifigurázni a kis idióta. Meg Joker nevetésén röhög.. folyton forma1-et néz, meg úgy csinál, ha azt hiszi, senki sem látja, mintha ő irányítaná a kocsit.


Ha meg valamit el szeretne mondani, konkrétan ő, akkor képtelen rá. Mint egy értelmi fogyatékos (WIKIPÉDIA), nyögvenyelősen beszél és teljesen összefolynak a szavak nála. De MINTHA DIREKT CSINÁLNÁ. Bár nem tudom. Azon se lepődnék meg annyira.


Sokan meg akarják verni szegénykét, nem tudom, mi lesz belőle. Azt mondták, majd évekkel később. Úgyis megtalálják ismerősökön keresztül........



2012. szept. 15. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Arra nem gondoltok esetleg, hogy az illető srác hallás- ill. beszédsérült? Ők ugyanis valóban mutogatnak, de ez a "mutogatás" nekik a kommunikáció, vagyis: "Jelnyelv" nagyon sokan kifigurázzák, s nem értik meg őket, sem amit mondanak, zömmel "m'ökögve" beszélnek, mert ők így tudnak csak. Náluk nem fejlődött ki rendesen a beszédkészség. Pedig csak meg kellene kérdezni ŐKET MAGUKAT, hogy mi az, ami miatt ezt csinálják!? de ugye a mai világban több a "hülyegyerek" aki először agyal a baromságain, de bezzeg kérdezni azt nem tud! Pedig mennyivel könnyebb lenne az élet, ha az emberek mernének kérdezni is, és nem a különbségeket keresnék, ami elválasztja őket egymástól... :O o.O
2012. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Ez a gyerek fiú?
2012. szept. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a gyerek fiú? Hány éves?
2012. szept. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van hallássérült ismerősöm, ő hallókészülékkel él mégis van némi beszédzavara. Hasonló a viselkedése az általad leírtakhoz.
2012. szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Mint egy értelmi fogyatékos (WIKIPÉDIA)"


Ha középiskolába jár, akkor nem értelmi fogyatékos, mivel annak egyik fő jellegzetessége az alacsony intelligencia.

És nyilván direkt csinálja, mert egy amúgy értelmes ember annyi mindent elérhet, ha ilyennek tetteti magát.


Szóval mi a kérdés?


"Sokan meg akarják verni szegénykét, "


Na, én ilyenkor szoktam megkérdőjelezni, hogy ki is a normális, és ki nem. Az aki furcsa, vagy az akinek az egyetlen reakciója a furcsaságra a megalázás.

2012. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én vagyok a 18/l, ő 19/f.


@utolsó: akkor inkább úgy mondanám, hogy sérült szellemileg. Részlegesen autista, vagy nem tudom mi a helyes kifejezés rá.


Nem így kommunikál. :D Ezt is hallotta valahol, amikor kibeszélték a többieket egy társaságban, hogy valaki olyan, mint valami fogyatékos, mert csöndes. A fogyik meg jelbeszédekkel (is) kommunikálnak. -> Ezzel akarta kigúnyolni azt a gyereket. Tehát csak közvetetten okozott neki lelki fájdalmat (ha okozott), aztán meg jót röhögött rajta. Mi alig értettünk valamit belőle, mert ezt felelés alatt tette...


Igen, kérdeztük. Próbáltunk vele beszélni, de nem lehet. Egyáltalán nem tűnik első látásra szégyenlősnek, csak elvontnak és magának való típusnak. Folyton magában röhög és nagyon idióta fejeket vág. A fogai szerteszéjjel állnak; rosszabb, mint egy szájon csapott cápa... és fogszabályzót sem hord. Folyton a lányokat hajkurássza, de nem veszi észre, hogy csak magát égeti vele. Azt hiszi tetszik bárkinek is, pedig a lányokkal pont azt beszéltük múltkor az öltözőben, milyen szerencsétlen rondaság szegényke. :'D


Mindenből 2-es, csomószor csak a tanár jóindulata miatt ment át. Magyartanár is megmondta, hogy képtelen fogalmazni.. egyszer felolvasta az egyik írását, amikor ő nem volt bent és mindenki csak képedve bámult. Mint egy skizofrén, akinél teljesen szétesett a gondolkodás... téveszmék, összefüggéstelen sorok, szörnyű volt. :D Mondjuk utána röhögtünk..


Senkivel sem beszélt 4 év alatt... szóval kétlem, hogy direkt csinálná (= mondjuk valaki megkérte, mert a gyereke/öccse/ismerőse depressziósan, önbizalomhiánnyal, szorongással, enyhe skizofréniával és paranoiával került be oda és ezzel is csak enyhíteni akartak rajta, hogy sikeresen végigjárhassa a 4 évet - lássa, hogy van ő alatta is).


Szóval vagy hiteles "színész" és neki is érdeke volt (nem fogyatékos - kapott érte számára értékes dolgokat), vagy sérült. Idén is bukott és azt mondta, azért, mert van 1 lány, akibe szerelmes, őt követi, de alig szól hozzá, inkább csak nézi és integet neki vigyorogva. Hát ha megtudná az igazságot... (hogy miért bukott) :D


Amúgy meg mi az kedves utolsó, hogy "sokat elérhet, aki képes erre" ?

2012. szept. 15. 12:05
 7/12 A kérdező kommentje:

"És nyilván direkt csinálja, mert egy amúgy értelmes ember annyi mindent elérhet, ha ilyennek tetteti magát." - LOL'd SO HARD.


Igen, direkt volt 2-es mindenből 4 éven keresztül, direkt viselkedett fogyatékos dawn-kóros állat módjára és direkt nem beszélt senkivel sem szegény büdöske pálcikaember. Volt 1 gyerek, hozzá akart hasonlítani, vele tudott leginkább azonosulni (már külső miatt is - főként).


Szóval az a kérdésem, hogy mégis mi a fészkes fenét akarhatott volna így elérni bárkinél is? :) Az volt a célja, hogy majd megsajnálják és semmi tanulással átengedik? (azt állítja, sokat tanul és a facebookjára is kiírta, hogy szeret tanulni) Tehát mások érzelmeit használta volna ki? Mások jóindulatára pályázott? (ha nem megy, ott a pótvizsga, szóval okos, simán átmegy) Szélsőséges egy gondolkodásmód. :D Szívatta, konkrétan rombolta önmagát ezzel a viselkedéssel...


ELÉRNI istenem. :D Ezzel aztán jó sok mindent el lehet érni, valóban. Azzal, hogy fogyatékos, segghülye elvont beteg állatnak tetteti magát valaki. Nemhogy inkább aranyos, kedves, csöndes lett volna vagy valami. :D Az sem sokat változtatott volna a helyzetén, max. úgy hagyták volna békén, hogy tudták volna róla ezeket és emberszámba vették volna.


Szóval...


A kérdés az, hogy ha nincs baja, akkor mi célja lehetett mindezzel? Erre élvezett el a beteg lelke? Miért nem tudott normális ember módjára beilleszkedni a többiek közé és jól érezni magát az emberekkel? Kevés anyatejet kapott meg kitagadták, alig beszéltek vele kiskorában, jó hogy ilyen menthetetlen furcsaság lett belőle... :D

2012. szept. 15. 12:25
 8/12 A kérdező kommentje:
+ Megalázást nem tudom, hol látsz abban, amit írtam. Hülyének nézte mindenki, emberszámba se vették és kész. Ebben hol a megalázás? "SOK MINDENT ELÉRHET, AKI ILYENNEK TETTETI MAGÁT, DE AMÚGY ÉRTELMES." Jézusom... :D Erre hogy jöttél rá? Jó logikus és értelmes kijelentés volt ez. Nem tudott beilleszkedni és sérült szegénynek az agya. Ha nem, akkor fogalmam sincs, miért tenne ilyet egy ÉRTELMES, INTELLIGENS ember (aki nem csak azért gondolja azt magáról, hogy az, mert senkitől sem kapja meg azt a figyelmet és törődést, ami kellene neki legmélyebben).
2012. szept. 15. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te írtad, hogy :

"De MINTHA DIREKT CSINÁLNÁ. Bár nem tudom. Azon se lepődnék meg annyira. "


Majd utána három bekezdésen át velem vitatkozol, hogy de nem.


"Amúgy meg mi az kedves utolsó, hogy "sokat elérhet, aki képes erre" ?"


Egy olyan idézet, amit sehol nem írtam le. Iróniának hívják amúgy, amit abban a mondatban művelek, amit "idéztél", és lásd amit előbb írtam.


"Megalázást nem tudom, hol látsz abban, amit írtam."


Nem rád céloztam, hanem azokra, akik tervet szőnek, hogy megverik. Nekem ők a legalja emberileg, nem az ennyire beborult auti.

2012. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az autisták nem szoktak sértegetni, mert autisták. Sokuk értelmi és beszédfogyatékos is. A mutogatása egy beszédet kiegészítő (vagy pótló) módszer; nem biztos, hogy jelel, mert az egy egészen más nyelv, amit a többség nem ért. Bár lehet, hogy mégis azzal próbálkozik, ha tanulta, mert mégsem világos számára, hogy nem értitek. Azt sem értené meg, hogy miért akarnák megverni. Nem úgy gondolkodik, mint mi.
2012. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!